Zlaté pravidlá

10 pravidiel pre zdravý, efektný mejkap

v_header_goldenrules_472.jpg

Nanášanie mejkapu nie je jednoduché, zvlášť ak máte citlivú pleť. Tu je niekoľko tipov pre úspešnú aplikáciu mejkapu.

Rule 1

Čistite systematicky svoju pleť

5. Make-up golden rules_illu 1

Keď nebudete správne čistiť svoju tvár, nikdy nezískate perfektný výsledok svojho mejkapu. Naakumulovaný prach za celý deň bráni pleti dýchať a mejkapu držať. Na vyčistenie a vyhladenie pleti používajte exfoliačný prípravok, ale nie viac než 1× za týždeň.

Rule 2

Pod mejkap použite prípravok starostlivosti o pleť.

5. Make-up golden rules_illu 2

Úspešná aplikácia mejkapu začína pri správnej príprave pleti, čo znamená pri hydratácii. S týmto základom sa mejkap javí ako jednotný a žiarivý. Zvoľte prípravok starostlivosti o pleť adaptovaný potrebám vašej pleti: suchá, zmiešaná, mastná alebo starostlivosti proti starnutiu atď.

Rule 3

Zakryte nedokonalosti

5. Make-up golden rules_illu 3

Zafarbené korektory vám umožňujú zamaskovať chyby na pleti. Farby sa navzájom neutralizujú. Zelená neutralizuje červeň rosacey, čerstvých jaziev, viditeľných žiliek a začervenanie po laseri. Žltá kompenzuje modrú – farbu kruhov pod očami, varikóznosti a pooperačných modrín.

Rule 4

Zjednoťte farbu pleti

5. Make-up golden rules_illu 4

Začínajte aplikáciou 4 dávkami mejkapu: na čelo, lícne kosti, nos a bradu. Potom ho rozotrite rovnako ako krém. Technika aplikácie bude rovnaká bez ohľadu na typ mejkapu – krémový, fluidný alebo kompaktný. Nanášajte ho štetcom alebo pre prirodzený vzhľad rozotrite prstami.

Rule 5

Zafixujte mejkap

5. Make-up golden rules_illu 5

Nakoniec aplikujte trochu púdru, ten stabilizuje korektor a mejkap a zmatnie miesta náchylné na lesk – napr. čelo, bradu, nos.

Rule 6

Vytvarujte tvár pomocou lícenky.

5. Make-up golden rules_illu 6

Tento krok vám dodá zdravý vzhľad. Aplikujte lícenku na líca, rozžiari vás. Dotyk farby oživí vašu pleť.

Rule 7

Zvýraznite oči

5. Make-up golden rules_illu 7

Ak chcete odhaliť svoj pohľad, aplikujte na vnútornú časť viečka svetlé farby, ktoré zachycujú svetlo. Tie najintenzívnejšie odtiene použite na vonkajšie kútiky očí pre rafinované, fascinujúce oči. Dotyk maskary zdokonalí váš mejkap.

Rule 8

Skrášlite svoj úsmev

5. Make-up golden rules_illu 8

Začnite tým, že ohraničíte svoje pery ceruzkou na pery, a definujete tak ich tvar. Ceruzka zabráni tomu, aby sa rúž roztekal, a taktiež pomáha, aby rúž lepšie držal. Vyberte si odtieň, ktorý je podobný farbe rúžu. Naneste rúž od stredu pier ku kútikom. Pre väčší lesk pridajte trochu lesku na pery.

Rule 9

Vyčistite štetce

5. Make-up golden rules_illu 9

Pre tie, ktoré nanášajú mejkap štetcom – nezabudnite ich čistiť najmenej raz za mesiac vhodným čistidlom. Minimalizujete tak riziko alergie a zároveň predĺžite ich životnosť.

Rule 10

Odličujte sa každý večer

5. Make-up golden rules_illu 10

Aby mohla vaša pleť dýchať, je nutné tvár každý večer kompletne vyčistiť. Je potrebné odstrániť mejkap a nečistoty, ktoré sa na pleti za celý deň nahromadili, to všetko totiž bráni pleti dýchať. Na citlivú pleť použite, najlepšie, odličovacie mlieko alebo micelárnu vodu.

Odporúčané pre Vás

Zobraziť všetky články