Zamerané na...

Líčenie citlivej pleti konečne realitou.

v_header_focuson_429.jpg

Niektoré mejkapy môžu spôsobovať reakcie; najmä je nutné sa vyhnúť tým, ktoré obsahujú ingrediencie vyvolávajúce alergiu alebo potenciálne dráždivé látky. Výber hypoalergénneho a vysoko tolerovaného mejkapu so špeciálnym zložením pre citlivú pleť je zásadný. Vďaka týmto charakteristikám je potešenie z líčenia a perfektne zjednotený a zvýraznený tón pleti realitou pre všetky typy pleti.

Symptómy

Plnenie požiadaviek citlivej pleti...

Dnes uvádza 70 % žien navštevujúcich lekárne, že majú citlivú pleť. Tento typ pleti je ešte bežnejší u žien so suchou pleťou, pretože 80 % z nich označuje svoju pleť ako citlivú. V skutočnosti majú ženy so suchou pleťou skúsenosti s ďalšími príznakmi, akými sú pnutie, krehkosť, hrubosť a nepružnosť, ktoré sa zhoršujú používaním nevhodného mejkapu.

Počiatky

…s variantom vhodného mejkapu.

5.2 Le point sur #1_illu 1

Aplikácia líčenia na citlivú pleť je často zložitá: Nevhodný mejkap sa nie vždy prispôsobí povrchu pleti. Počas dňa sa môže objaviť pocit nepohodlia alebo pnutia. Mejkap sa hromadí na nerovnostiach pleti (vrásky, jemné vrásky, suché miesta, nedokonalosti) a výsledok nalíčenia nie je dokonalý. Aby si mohla suchá a citlivá pleť konečne vychutnať radosť z vhodného mejkapu, je nutné používať mejkap, ktorý je adaptovaný, príjemný a ultra-hydratačný. Pre tieto jemné typy epidermy je ale taktiež potrebné uprednostňovať hypoalergénne formuly, ktoré minimalizujú riziko podráždenia a alergie.

Liečba

Kľúčom ku krásnej farbe citlivej pleti

Pekná farba pleti je možná aj v prípade citlivej pleti, keď budete dodržiavať tieto tipy:

  • Vyhnite sa odličovačom na mydlovej báze, ktoré vysušujú pleť a spôsobujú jej ešte väčšiu citlivosť.
  • Vyhnite sa kontaktu s tvrdou vodou, ako len to bude možné; voľte odličovače, ktoré sa nemusia oplachovať a nakoniec používajte termálnu vodu v spreji.
  • Samotné líčenie začínajte vždy neutralizáciou lokalizovaných nedokonalostí pleti, napr. použitím farebných korektorov.
  • Potom zjednoťte farbu pleti celej tváre mejkapom určeným špeciálne pre citlivú pleť.
  • Použitím termálnej vody v spreji na nalíčenú tvár zaručíte jej perfektný dlhodobý vzhľad. Termálnu vodu môžete použiť kedykoľvek počas dňa na upokojenie a dodanie pocitu komfortu svojej pleti.
V súvislosti s poradenstvom pri výbere vášho mejkapu neváhajte kontaktovať svojho dermatológa.

Odporúčané pre Vás

Zobraziť všetky články