3 otázky pre odborníka

Odporúčam iba vysokú a veľmi vysokú ochranu!

v_push_enlightened_465.jpg

UV žiarenie je zodpovedné za starnutie kože. Každý potrebuje slnečnú ochranu. Ako uvádzajú dermatológovia, ochranu nám môže poskytnúť oblečenie, klobúk, slnečné okuliare s UV filtrom a ochranné prípravky na odhalenú kožu.

Aké kľúčové pravidlá nám pomôžu sa chrániť pred slnkom?

Maximalizujte ochranu v závislosti od typu solárnej expozície (na horách, pri mori, na pláži).

Ľudia so svetlou pokožkou musia byť ešte viac pozornejší, ich pokožka sa môže ľahko spáliť. Zvážiť sa musí aj denný čas: Opatrní by ste mali byť najmä od 11:00 do 16:00 hod. Základom je opakované nanášanie ochranného prípravku každé dve hodiny, a to v dostatočnom množstve.

Nestrácajú sa trochu vaši pacienti, keď dôjde na voľbu ochranného prípravku?

Existuje celý rad možností.

Teraz máme zjednodušené označenie, ktoré uvádza štyri stupne ochrany. Nízky, stredný, vysoký, veľmi vysoký. Osobne odporúčam iba dve posledné kategórie. Je nutné používať širokospektrálne prípravky obsahujúce ochranu pred UVB lúčmi (zodpovedné za spáleniny od slnka) a UVA lúčmi (urýchľujú starnutie). Nakoniec je potrebné zvoliť textúru (krém, fluidný krém, gél a pod.), ktorá je optimálna pre danú časť tela, a tú, ktorú pacient preferuje.

Aké sú podľa vás vlastnosti dobrej fotoprotekcie?

Po prvé jej účinnosť.

Čo sa týka oblečenia, mali by ste voliť pevne tkané vlákna v tmavých farbách. Pokiaľ ide o ochranné prípravky, voľte vysokú a veľmi vysokú ochranu, ktorú pravidelne aplikujte. Slnečné okuliare musia mať CE schválenie v kategórii 3 a 4. Medzi ďalšie vlastnosti prípravkov ochrany pred slnečným žiarením patria: dobrá tolerancia, fotostabilita, odolnosť voči vode a potu. Aby bolo zaistené správne použitie, prípravky musia byť príjemné a praktické.

Odporúčané pre Vás

Zobraziť všetky články