Vedecky osvetlené

Reťazová reakcia vypadávania vlasov

v_push_enlightened_280.jpg

Vedecký objav odhalil, čo spôsobuje reťazovú reakciu vypadávania vlasov: mikropodráždenie. Je to vyvolané opakovaným stresom, ktorý spôsobuje nadmernú tvorbu voľných radikálov.

Nepostrehnuteľné a bezbolestné mikropodráždenie

4.2-Hair loss chain reaction in the light of science_illu-1

Vypadávanie vlasov, zvlášť u mužov, je často genetické. V takom prípade sa nazýva androgénna alopécia a je spôsobená genetickou citlivosťou vlasových folikulov na androgény. Pri vypadávaní vlasov môžu hrať rolu aj ďalšie faktory, tými napr. sú agresívne šampóny alebo nevyvážená strava. Posledný dermatologický objav: mikropodráždenie je zodpovedné za urýchlené vypadávanie vlasov u mužov aj žien. Ak sme vystavení opakovanému stresu, objavuje sa mikropodráždenie hneď pod povrchom pokožky hlavy. Toto nepostrehnuteľné a bezbolestné mikropodráždenie spôsobuje reťazovú reakciu, ktorá sa rozširuje do vlasovej cibuľky. V reakcii na toto mikropodráždenie sa sťahuje kožné tkanivo okolo vlasovej cibuľky, ktorá je tak horšie zavodňovaná a vyživovaná. Následok: vlasové stvoly sa stenčujú a začínajú vypadávať.

Stresové faktory: únava, znečistenie a slnko

4.2-Hair loss chain reaction in the light of science_illu-2

Vnútorný stres a vonkajší stres priamo ovplyvňujú pokožku hlavy. Vnútorný stres môže byť privodený duševnou alebo emocionálnou únavou, prepracovaním, zmenou ročného obdobia alebo dokonca nedostatkom spánku. Vonkajší stres zahŕňa nesprávne adaptované prípravky starostlivosti o vlasy, pravidelné vysúšanie vlasov fénom a styling, znečistenie, UV žiarenie... Pokožka hlavy zadržuje stres vo svojom tkanive, a to potom vedie k nadmernej tvorbe voľných radikálov. V reakcii na podnety vyvolané hrozbou voľných radikálov sa vytvárajú prozápalové chemické látky. Tie následne vytvárajú uvedený nepostrehnuteľný jav na povrchu pokožky hlavy: mikropodráždenie. Aktívne látky môžu eliminovať mikropodráždenie priamo v zdroji a zabrániť, aby sa dostalo do vlasovej cibuľky.

ZHRNUTIE S OBRÁZKAMI...

4.2-AHair loss chain reaction in the light of science_illu-3

Odporúčané pre Vás

Zobraziť všetky články