0
Späť na laroche-posay.sk
Save your skin

Čo je bielenie koralov?

Koralové bielenie je proces, pri ktorom koraly strácajú svoju výraznú farbu. Riasy zaisťujú polypom z radu koralovcov až 90 % ich výživy, bielenie nakoniec vedie k smrti niektorých druhov koralov. Tento fenomén nastáva predovšetkým v dôsledku zmien teploty, baktérií spôsobujúcich choroby, znečistenia a okyslenia oceánov v dôsledku emisií skleníkových plynov do ovzdušia.


Spôsobujú filtre La Roche-Posay bielenie koralov?

Oba hlavné filtre La Roche-Posay, Mexoryl SX a Mexoryl XL, boli testované s ohľadom na morské prostredie. Pri ekotoxikologickom testovaní nedochádzalo k expozícii týchto filtrov po dobu 5 týždňov pri koncentráciách vyšších než koncentrácii obsiahnutej v morskej vode ani pri bielení koralov ani pri negatívnom vplyve na symbiózu mikroorganizmov koralov.


Expedícia Tara Pacific 2016 - 2018: významný príspevok k celosvetovému výskumu koralov

Tara Expeditions je  spolupráci s vedeckými inštitúciami súkromnou francúzskou neziskovou iniciatívou, ktorá od roku 2003 organizuje kampane zamerané na štúdium a lepšie pochopenie vplyvu zmeny klímy a ekologickej krízy, ktorá stojí pred našimi oceánmi. La Roche-Posay teší, že skupina L'Oréal Group spolupracuje s Tara Expeditions na novom dvojročnom výskumnom projekte v Ázii a Tichomorí. Cieľom je realizácia inovatívnej štúdie o koralových útesoch v spolupráci s CNRS1, Paris Sciences et Lettres2 a Vedeckým centrom Monaky3. Ciele sú dvojité: objaviť skrytú rôznorodosť koralov a lepšie pochopiť ich schopnosť prispôsobiť sa zmene klímy.

* Centre Nationale de la Recherche Scientifique, French National Scientific Research Center
** Paris-based research university
*** An oceanographic research center committed to the preservation of marine life

NAJLEPŠIA OCHRANA PROTI SLNKU PRE MŇA

Náš postup v 3 krokoch, ako sa chrániť pred rakovinou kože

Preview : False
loading : 1,390 sec