Moja citlivá pleť

Život s citlivou pleťou: Skutočný dopad na kvalitu života

Od narodenia, každý deň a každú sekundu, vašu kožu obklopuje ochranná bariéra. Chráni vás pred okolitými podnetmi, ranami, nárazmi a mnohými ďalšími škodlivými prvkami okolitého prostredia. Napriek tomu berieme túto zásadnú úlohu, ktorú koža v našich životoch zohráva, ako samozrejmosť. Pre narastajúci počet ľudí sa však stav ich kože stal problémom. Ich pleť sa stala citlivou a už ďalej ticho netoleruje stres a nápor každodenného života. Začala protestovať a svoju nespokojnosť vyjadruje symptómy ako začervenanie, svrbenie, pichanie... V najzávažnejších prípadoch ženy s citlivou pleťou majú pocit, že sa musia vyvarovať „veľmi rizikových" situácií, čo ale tiež znamená, že nemôžu viesť pokojný a naplnený život. Odborná dermatologická značka La Roche-Posay zdieľa svoje poznatky o tom, aký vplyv môže mať citlivá pleť na život žien, a odporúča tipy, ako nad citlivou pleťou opäť získať kontrolu.

Vaša ranná rutina starostlivosti o pleť môže ovplyvniť zvyšok vášho dňa

Ráno je lákavé ešte v polospánku vkĺznuť do kúpeľne a dopriať si dlhú, horúcu sprchu. U mnohých žien však dlhšie sprchovanie v horúcej vode spôsobuje začervenanie a napnutie pokožky, skoro ako keby bola zrazu o číslo menšia. Ani červené líca sebavedomiu veľmi nepomáhajú a ženy sa môžu cítiť neisté. Pokiaľ máte pred sebou veľkú prezentáciu alebo pracovný pohovor na pokoji vám to nepridá. Ráno je lákavé ešte v polospánku vkĺznuť do kúpeľne a dopriať si dlhú, horúcu sprchu. U mnohých žien však dlhšie sprchovanie v horúcej vode spôsobuje začervenanie a napnutie pokožky, skoro ako keby bola zrazu o číslo menšia. Ani červené líca sebavedomiu veľmi nepomáhajú a ženy sa môžu cítiť neisté. Pokiaľ máte pred sebou veľkú prezentáciu alebo pracovný pohovor na pokoji vám to nepridá.

Nesprávny make-up môže mať negatívny vplyv na váš sociálny život

Zatiaľ čo väčšina žien vníma líčenie ako pôžitok a spôsob svojho sebavyjadrenia, pre členky komunity s citlivou pleťou je to trochu ako prechádzať mínovým poľom. Pleť môže po nanesení make-upu páliť, svrbieť a pichať, často je nezjednotená a objavujú sa na nej škvrny - presný opak toho, čo od make-upu očakávame! Tieto ženy už stratili nádej, a tak majú pocit, že na spoločenské udalosti musia chodiť nenalíčené - alebo sa im radšej úplne vyhnúť. Veda za skúsenosťami žien s citlivou pleťou:
Mnoho žien s citlivou pleťou investuje čas a peniaze do testov na alergie, pretože chcú zistiť onú jedinú zložku zodpovednú za ich búrlivý vzťah s make-upom. Keď sú testy negatívne, je pochopiteľné, že sú sklamané a frustrované. Pravdou je, že citlivá pleť sa určuje horšie než alergia a každá žena potrebuje zistiť svoje spúšťacie faktory. Jedna stratégia je dôkladne sledovanie etikiet na produktoch: uistiť sa, že prípravky sú testované na citlivej a alergickej pleti, s minimalistickým zložením, bez parfumu, bez alkoholu a bez známych alergénov ako nikel. S produktmi špecializovaných značiek môže citlivá pleť znovu získať svoju krásu a vy si môžete užiť experimentovanie s najnovšími lookmi!

Citlivá pleť môže ženy pripraviť o spánok

Jeden z najviac nepríjemných - a prekvapivých - spôsobov, ako môže citlivá pleť zhoršiť kvalitu života ženy, je narušenie spánku. Narastajúci počet žien sa sťažuje, že sa prebúdzajú s nepríjemnými pocitmi svrbenia a pichania na tvári - kruté prebudenie a hrozný začiatok dňa! Veda za skúsenosťami žien s citlivou pleťou:
Symptómy citlivej pleti sa ráno často zhoršujú a niektorí pacienti sa ich vinou dokonca predčasne prebúdzajú. Dôvod? V skorých ranných hodinách stúpa množstvo mediátora svrbenia histamínu, ktorý môže spustiť symptómy citlivej pleti. Najpokročilejšie prípravky nočnej starostlivosti udržiavajú tieto symptómy pod kontrolou a pomáhajú ženám prebúdzať sa oddýchnuté a svieže.