Zlaté pravidlá

10 rád, ako sa starať o pokožku vášho tela

Img_ 10 rád, ako sa starať o pokožku vášho tela

Krásna, zdravá pokožka vyžaduje každodennú starostlivosť. Ak sa budete držať zlatých pravidiel po každodennej sprche, na dovolenke, počas studených zimných mesiacov... vaša pokožka bude mäkšia, pružnejšia a žiarivo krásna!

Rule 1

Na pokožku tela používam iba jemné mydlo

Má vaša pokožka tela tendenciu vysychať, a to najmä po tom, čo sa osprchujete? Je dôležité používať na každodennú hygienu jemné prípravky na starostlivosť o pokožku bez mydla. Ak používate prípravky, ktoré sú príliš drsné, môžu pokožku extrémne vysušiť, čo potom spôsobuje nepríjemné pocity. Najlepšími prípravkami sú mydlá bohaté na lipidy.

Rule 2

Chránim svoju pokožku pred slnkom

Ak chcete udržať svoju pokožku zdravú, nechoďte na slnko bez ochrany. Používajte ochranný krém s SPF, ktorý je prispôsobený vášmu typu pokožky. Aplikáciu pravidelne opakujte. Taktiež sa odporúča vyvarovať sa slnka v čase jeho najväčšieho žiarenia.

Rule 3

Sprchovanie!

Sprchovanie je pre vašu pokožku lepšie než kúpeľ, ktorý má sklon pokožku dehydratovať. Uistite sa, že voda je vlažná, nie horúca. Pre milovníkov kúpeľov je v poriadku si z času na čas kúpeľ dopriať. Nebuďte však vo vode príliš dlho!

Rule 4

Umenie jemného poklepávania suchej pokožky

Pred tým, ako odídete zo sprchy, naozaj dobre opláchnite celé svoje telo, aby ste odstránili všetky stopy po umývacom prípravku. Potom rýchlo pokožku osušte uterákom ľahkým poklepávaním po nohách, hrudníku, pažiach atď. Netrite svoju pokožku agresívne.

Rule 5

Každý deň svoju pokožku hydratujem

Urobte si z hydratácie každodenný rituál! Po jemnom vysušení pokožky poklepávaním uterákom použite vhodný krém, ktorý pokožku účinne hydratuje. To pomôže obnoviť hydrolipidový film, ktorý pokrýva vašu epidermu. Nezabudnite, že hydratáciu vyžadujú všetky typy pokožky!

Rule 6

Keď je zima, obliekam sa teplo

Všimli ste si, že sa vaša pokožka počas zimných mesiacov stáva ešte citlivejšou? V skutočnosti má chladné počasie, rovnako ako vietor a slnko, tendenciu pokožku vysušovať, zanechávať ju s pocitom nepríjemného pnutia a štípania. Hneď ako teplota začne klesať, uistite sa, že sa teplo obliekate. A nezabudnite si chrániť ruky!

Rule 7

Pijem veľa vody

Pre krásnu pokožku potrebuje vaše telo dostatočné množstvo tekutín. Uistite sa, že pijete dostatok vody, t. j. asi 8 pohárov denne. Pohár vody, keď sa prebudíte, čaj k raňajkám, minerálnu vodu po celý deň, bylinné čaje na noc.... Týmto spôsobom môžete jednoducho splniť svoju každodennú potrebu vody!

Rule 8

Jem zdravú, dobre vyváženú stravu!

Zdravá, dobre vyvážená strava je nielen dobrá pre vaše telo, ale taktiež pre vašu pokožku. Každý deň by ste mali jesť päť kusov ovocia a zeleniny, sú bohaté na antioxidanty. To vám pomôže zachovať si krásnu, zdravú pokožku.

Rule 9

Doprajem si dobrý spánok

Ak máte dostatok spánku, bude vaša pokožka vyzerať úžasne zdravo! Aby vaše telo bolo zdravé, potrebuje určité množstvo spánku: 7, 8, 9 hodín... V skutočnosti sú naše potreby spánku dané génmi.

Rule 10

Prestaňte fajčiť!

Fajčíte? Fajčenie je pre vašu pokožku veľmi zlé. Pleť vyzerá pre to mastne, je bez jasu a iskry, navyše rýchlo starne. To všetko je veľmi dobrým dôvodom na to, aby ste odložili svoju poslednú cigaretu, nemyslíte?

Odporúčané pre Vás

Zobraziť všetky články