Zlaté pravidlá

10 zlatých pravidiel, ktoré vám pomôžu každý deň starať sa o vašu pleť

Img_10 zlatých pravidiel, ktoré vám pomôžu každý deň starať sa  o vašu pleť

Niektoré návyky sú pre starostlivosť o pleť a pre rozžiarenú pleť po celý rok nutné.
Nech je typ vašej pleti akýkoľvek, tu je desať základných návykov!

Rule 1

Špeciálna starostlivosť pre všetky typy pleti


Aby ste sa starali o svoju pleť a zároveň ju rešpektovali, je najdôležitejšie, aby ste sa uistili, že ste si vybrali výrobky špeciálne určené pre váš typ pleti. Suchá pleť nemá rovnaké potreby ako pleť mastná.

Rule 2

Dávajte obzvlášť pozor na krehké oblasti

Niektoré časti vašej tváre (očné kontúry, pery atď.) majú obzvlášť jemnú, krehkú pleť. Potrebujú špeciálnu starostlivosť. Tieto oblasti tváre sú citlivejšie a zaslúžia si zvláštnu pozornosť.

Rule 3

Jemné čistenie


Starostlivosť o citlivú pleť začína odličovaním. Aby ste nezaťažovali svoju pleť a rešpektovali jej prirodzenú rovnováhu, uistite sa, že používate odličovače s neutrálnym pH, špeciálne určené na jemné čistenie epidermy

Rule 4

Oči: riziková oblasť

Pleť očných kontúr je desaťkrát jemnejšia než pleť zvyšku tváre. Osvojte si špecifickú rutinu pre odličovanie tejto oblasti.

Rule 5

Exfoliácia je nutná


Používajte raz alebo dvakrát týždenne vhodnú exfoliačnú starostlivosť. Musí byť účinná a pritom jemná a rešpektujúca. Vyberte si exfoliačný prípravok s neutrálnym pH, ktorý je dokonalý pre vyhladzovanie a čistenie pleti, pričom rešpektuje prirodzenú rovnováhu pleti.

Rule 6

Hydratácia je nutná

Derma je tvorená zo 70 % vodou a epiderma z 15 %. Aby ste udržali svoju pleť dobre hydratovanú, je dôležité zvoliť denné hydratačné prípravky, ktoré vyvážia pomer vody v pleti. Taktiež môžete pravidelne používať hydratačnú masku a odstraňovať jej nadbytok sprejom termálnej vody.

Rule 7

Radšej hypoalergénny mejkap


Aby ste sa vyhli riziku alergénov spájaných s používaním prípravkov, ktoré nie sú vhodné pre vašu pleť, používajte hypoalergénny mejkap špeciálne formulovaný tak, aby plnil potreby všetkých typov pleti aj očí, dokonca aj citlivej pleti.

Rule 8

Ochrana pred slnkom

Nech je ročné obdobie akékoľvek, voľte také denné prípravky, ktoré obsahujú solárne filtre. Redukujú škodlivé účinky slnka, ktoré urýchľujú starnutie pleti.

Rule 9

Dávajte si pozor na vonkajšie vplyvy

Znečistenie, dym, stres... Všetky tieto faktory majú škodlivé účinky na pleť. Používajte prípravky starostlivosti o pleť, ktoré chránia vašu pleť pred týmito každodennými vplyvmi, pred tým, než odídete z domu, a dôkladne vyčistite svoju pleť, keď večer prídete domov.

Rule 10

Nezanedbávajte pery

Hneď ako máte potrebu, použite obnovujúci krém na pery. Neváhajte ho znovu aplikovať na túto zvlášť jemnú oblasť tak často, ako je to len nutné.

Odporúčané pre Vás

Zobraziť všetky články