0
test Fb connect
|ARTSEG_OP_PARENTSCORNER_BABY | |

RODIČOVSKÝ KÚTIK

Starostlivosť o bábätko

Starostlivosť o bábätko

Každodenná   starostlivosť o bábätko

4 odborné tipy pre jemné a príjemné kúpanie

Kúpanie vášho bábätka je jedným z dôležitých krokov v každodennej starostlivosti oň a v rutine hygieny. Kúpanie by malo byť špeciálnou chvíľou vzájomnej blízkosti a spájania s cieľom podporiť celkovú pohodu bábätka.

1. Jeden kúpeľ denne pri správnej teplote

Kúpeľ by nemal byť príliš horúci (pokožka má sklon vysušovať sa), ani príliš studený (to by mohlo byť pre bábätko nepríjemné). Vaše bábätko teda kúpte 5 až 10 minút vo vode s teplotou 37 stupňov,  do vane nenapúšťajte príliš veľa vody.

2. Jemný, adaptovaný prípravok hygieny

Tradičné mydlo má vysoké pH a obsahuje nešetrné čistiace zložky, ktoré môžu pokožku zbaviť hydrolipidového filmu. Pre ochranu pokožky vášho bábätka preto do kúpeľa najskôr pridajte niekoľko kvapiek kúpeľového oleja. Dôležité je používať prípravky bez mydla, ktoré pokožku jemne vyčistia bez toho, aby narušili kožnú bariéru, a zároveň zmierniť pocity napnutia. Väčšina týchto jemných prípravkov je vhodná aj pre umývanie vlasov bábätiek.

3. Používajte končeky prstov

Špongie môžu pokožku podráždiť a tiež sa v nich môžu množiť baktérie. Pre jemnejšie umývanie napeňte prípravok na pokožke pomocou končekov prstov, aby ste tak minimalizovali trenie. Potom ich dôkladne opláchnite.

4. Jemné sušenie

Pri sušení na pokožku opatrne prikladajte teplý čistý uterák. Zamerajte sa najmä na záhyby a dajte pozor, aby ste nikde nenechali vlhké miesta, ktoré by následne mohli spôsobiť podráždenie a oslabiť epidermis.                                                                                                                                                                          Pokiaľ má vaše bábätko ekzém, je potrebná špeciálna starostlivosť. Pozrite sa na Ako zvládnuť kúpanie, pokiaľ má vaše dieťa ekzém? (link čl. 4 strana ekzém).

Odporúčané produkty

See all products
Preview : False
loading : 0,960 sec