Zlaté pravidlá

5 krokov krásy pre starostlivosť o vaše vlasy

Img_5 krokov krásy pre starostlivosť o vaše vlasy

Aby ste si zachovali krásne, zdravé vlasy, osvojte si správnu každodennú rutinu starostlivosti o vlasy. Vaše vlasy a pokožka hlavy vyžadujú obzvlášť jemnú starostlivosť!

Rule 1

Správna teplota

Keď si umývate vlasy, uistite sa, že má voda správnu teplotu. Mala by byť vlažná tak, aby nebola necitlivá k vlasovej pokožke. Navyše je potrebné si po umytí vlasy dôkladne prepláchnuť, aby tam nezostali žiadne stopy šampónu alebo prípravku starostlivosti o vlasy.

Rule 2

Extrémne jemné prípravky starostlivosti o vlasy!

Styling vlasov, pri ktorom sa používa nadmerné teplo, a umývanie vlasov nevhodným šampónom poškodzujú vlasy, a tie sú potom stále krehkejšie. Používajte jemný šampón, ktorý nepoškodzuje pokožku hlavy. A pri fénovaní udržujte teplotu na nižšom stupni.

Rule 3

Nechajte svoje vlasy dýchať!

Vaše vlasy potrebujú dýchať. Nedržte ich pevne stiahnuté dozadu hodiny bez prestania. Variant: majte vlasy chvíľu rozpustené a potom ich na chvíľu stiahnite dozadu. A nenoste dlho prilby, čapice alebo klobúky.

Rule 4

Masáž pokožky hlavy

Masáž nie je len pre telo. Môže byť taktiež neobyčajne prospešná pre vaše vlasy. Keď si umývate vlasy, masírujte si pokožku hlavy 2 až 3 minúty bez agresívneho trenia. Pomáha to stimulovať krvný obeh a uvoľňovať pokožku hlavy.

Rule 5

Vyhnite sa stresu!

Starať sa o svoje vlasy jednoducho znamená starať sa dobre o seba! Vyvážená strava, pravidelné cvičenie a spánok pred polnocou sú pre krásu vlasov podstatné. Skúste jogu alebo hodiny sofrológie, a odstráňte tak škodlivý stres zo svojho života!

Odporúčané pre Vás

Zobraziť všetky články