0
test Fb connect
|ARTSEG_OP_PARENTSCORNER_ECZEMA | |

RODIČOVSKÝ KÚTIK

Atopická pokožka & Ekzém

Atopická pokožka & Ekzém

Atopická   pokožka & ekzém

Ako svojmu atopickému dieťaťu pomôcť zvládnuť to ako dospelák?

1 - Pomôžte vášmu dieťaťu porozumieť jeho ochoreniu

Dôležité je situáciu nedramatizovať, najmä ak ide o deti s atopiou. Deti totiž zvyčajne vedia, že majú ekzém, ale nie sú schopné to vysvetliť. Preto môžu mať veľa otázok. Kde sa choroba vzala, je nákazlivá a vyliečim sa niekedy? Je pre ne tiež zložité zhodnotiť výhody dobrej starostlivosti zo strednodobého hľadiska a monitorovať svoj stav. Pohovorte si s nimi o tom s pomocou vzdelávacieho nástroja LIPI & KARA a zistite, aké sú ich znalosti.

2- Podporujte ich v tom, aby si krém nanášali samy

Zvládnu to už od 3 alebo 4 rokov! Je prirodzené, že sa ich snažíme prehnane chrániť, ale aj malé deti sú schopné prevziať zodpovednosť, a tým zmeniť svoje návyky a vnímanie svojho ochorenia. Pokiaľ sa naučia rutinu natierania (najskôr hravou formou), budú sa čoskoro môcť natierať samy doma, u babky a dedka alebo na prázdninách. Existujú nové doplnkové kroky ako tyčinky, krémy a oleje. Prejavy ekzému budú menej závažné a menej časté a ony budú môcť byť zas bezstarostné. Táto rutina nakoniec bude inštinktívna a rodičia na nej nebudú musieť trvať.
Od 7 rokov sú deti schopné posúdiť tiež stav svojho ekzému a monitorovať vývoj svojho ochorenia z týždňa na týždeň. Pomocou tohto nástroja: http://www.poscorad.com, ktorý bol vyvinutý European Task Force on Atopic Dermatiti môže pacient merať závažnosť lézií, symptómov, svrbenia a porúch spánku. 

Odporúčané produkty

See all products
Preview : False
loading : 1,410 sec