0
Späť na laroche-posay.sk
Save your skin

Chráňte sa každý deň

Ochrana pred slnkom je pre zdravie a krásu pleti dôležitá počas celého roka, a to dokonca aj v meste. Musíte ale zvoliť ten správny ochranný index…

Lúče UV žiarenia: nebezpečenstvo počas celého roka

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia by ste si pokožku nemali chrániť len na dovolenke na pláži alebo v horách. Vaša pleť je UVB a UVA žiareniu a ich škodlivým účinkom vystavená celoročne. Lúče UVA a UVB žiarenia na pokožku pôsobia rozdielne:

  • UVB žiarenie preniká vrchnými vrstvami epidermis, spôsobuje opálenie, ale je tiež hlavnou príčinou slnečných spálenín, a predovšetkým rakoviny kože.
  • UVA žiarenie nie je (alebo je iba čiastočne) pohltené mrakmi a sklom. Preniká hlbšie do kože až do dermis. Súčasťou týchto lúčov je aj dlhovlnné UVA žiarenie. Dlhovlnné UVA žiarenie predstavuje väčšinu UVA žiarenia a je prítomné počas celého roka, a to aj keď je zamračené. Preniká do stredu dermis a nenávratne poškodzuje pokožku.

Extrémna alebo mierna: aká je úroveň vašej slnečnej expozície?

To závisí v podstate na type slnečného svitu, času strávenom na slnku a vašom fototype.

  • k extrémnej alebo dlhej slnečnej expozícii, nazývanej tiež ako zenitálna slnečná expozícia, pretože vzniká vtedy, keď slnko dosahuje svoj zenit, dochádza spravidla pri pobyte pri mori alebo na lyžiarskej dovolenke. Ďalšie aktivity (obed na slnku, vonkajšie športy, prechádzka atď.) môžu tiež byť príčinou neúmyselnej slnečnej expozície.
  • každodenná expozícia je čas, ktorý denne strávime vonku aj vo vnútri za oknom.

Mali by sme vždy používať ochranné opaľovacie prípravky?

Riešenie pre každodennú ochranu

For daily sun protection against UVA and UVB rays, the Anthelios range by La Roche-Posay Dermatological Laboratory offers a wide choice of sensory textures for each skin type, to encourage more frequent use.

Novinka Aquagél SPF 30 s ultraľahkým zložením spája:

  • Vysokú ochranu proti UVA žiareniu (vrátane dlhovlnného UVA žiarenia) pre dobre chránenú pleť počas celého roka
  • Jemnú, hydratačnú, sviežu gélovú textúru ideálne na každodenné použitie.
  • Nemastný a neviditeľný finiš.

Celoročná ochrana pred slnkom zabraňuje rizikám spájaným s dlhodobou slnečnou expozíciou vrátane predčasného starnutia pleti, pigmentácie (pigmentové škvrny, tehotenská škvrny atď.) a rakoviny kože.

NAJLEPŠIA OCHRANA PROTI SLNKU PRE MŇA

Náš postup v 3 krokoch, ako sa chrániť pred rakovinou kože

Preview : False
loading : 1,252 sec