0
Späť na laroche-posay.sk
Save your skin

Dlhovlnné UVA žiarenie: vždy prítomné a neviditeľné nebezpečenstvo

Bez toho, aby sme si to uvedomovali, dlhovlnnému UVA žiareniu sme vystavení počas celého roka. Vravíme tomu pasívna expozícia. Tieto slnečné lúče môžu preniknúť cez mraky, sklo a dokonca aj cez epidermis do dermis.

Aké sú účinky dlhovlnného UVA žiarenia?

Čím sú lúče UVA žiarenia dlhšie, tým hlbšie do kože prenikajú. Niekedy tak spôsobujú poškodenie kože, ktoré môže byť  nevratné.

  • Pigmentácia a poruchy farebnosti kože ako tehotenské škvrny, tmavé škvrny a zašednutý vzhľad pleti.
  • Slnečná alergia a intolerancia: ako všetko UV žiarenie môže dlhovlnné UVA žiarenie spôsobiť začervenanie, škvrny na pokožke a svrbenie.
  • Fotostarnutie a predčasné starnutie: zhoršenie elasticity a ochabovanie pleti, čo napomáha tvorbe vrások.

Čísla:

Lúče UV žiarenia denne dopadajú na povrch zeme: 95 % tvorí UVA žiarenie a 5 % UVB žiarenie. Dlhovlnné UVA žiarenie tak predstavuje 75 % z celkového množstva radiácie. Pre optimálnu ochranu by preto váš opaľovací prípravok mal mať na obale logo a mal by odpovedať špecifickým odporúčaniam EÚ ohľadne opaľovacích prípravkov.

S Antheliosom XL veľmi vysoká ochrana

Dermatologické laboratóriá La Roche-Posay už takmer 30 rokov vyvíjajú rad opaľovacích prípravkov zameraných na ochranu všetkých typov citlivej pleti dospelých aj detí. S účinnou ochranou proti UVB a UVA žiareniu vám rad Anthelios ponúka ochranu pred slnkom, ktorá je dvakrát prísnejšia než Európske odporúčania. Ultraľahký fluid SPF 50+ vám preto ponúka veľmi vysokú ochranu proti UVB a UVA žiareniu, ktorá je dokonca vyššia než u starého zloženia (PPD 42, teda o 4 body vyššia) a chráni aj proti dlhovlnnému UVA žiareniu. To všetko v ultraľahkej tekutej textúre, ktorá je na pokožke neviditeľná.

La Roche-Posay predpisované
25 000 dermatológmi z celého sveta.

La Roche-Posay už takmer 30 rokov spolupracuje s dermatológmi z celého sveta, aby zlepšilo kvalitu života ľudí s citlivou pleťou.

rad uznávaný odborníkmi

Anthelios ponúka širokú škálu textúr od olejov a mliek po gély alebo spreje, ktoré spájajú komfort a ochranu bez kompromisu na toleranciu pre časté používanie. Anthelios rešpektuje špecifické potreby každého typu pleti. Prípravky sú k dispozícii aj v rôznych formátoch a s rôznou úrovňou ochrany (vysoká ochrana SPF 30 alebo veľmi vysoká ochrana SPF 50+). Kombinácia vysokej ochrany proti UVA a UVB žiareniu okamžite chráni pred nepríjemnými účinkami slnka, ako je spálenie pokožky alebo z dlhodobého hľadiska fotostarnutie.

NAJLEPŠIA OCHRANA PROTI SLNKU PRE MŇA

Náš postup v 3 krokoch, ako sa chrániť pred rakovinou kože

Preview : False
loading : 1,187 sec