0
Späť na laroche-posay.sk
Save your skin

La Roche-Posay v centre prevencie rakoviny kože

La Roche-Posay v centre prevencie rakoviny kože - save your skin

La Roche-Posay zintenzívňuje svoje úsilie v boji proti rakovine kože

Laboratóriá La Roche-Posay, kľúčový hráč v prevencii rakoviny kože, organizuje dni prevencie a aktívne pracuje po boku dermatologických spoločností. So skupinou Euromelanoma La Roche-Posay pomáha už 10 rokov v Európe organizovať bezplatné screeningové dni, čo je možnosť, ako účastníkov zároveň poučiť o riziku rakoviny kože a o tom, ako mu predísť. Dermatológovia dobrovoľne venujú svoj čas, vyšetrujú materské znamienka, zvyšujú povedomie o rizikách nadmernej expozície UVA a UVB žiareniu a vysvetľujú, ako sa na slnku správať, aby bol pobyt na slnku bezpečný. Aby oslovili čo najväčší počet ľudí, sú tieto akcie spájané tiež s lekárňou. Bezplatné screeningové dni sa konajú aj v Severnej a Latinskej Amerike. Celkom sa ich účastní takmer 30 krajín, aby sa zvýšilo povedomie o dôležitosti prevencie v boji proti rakovine kože v ich regióne. 

Ako každodenný nástroj podpory vyvinulo La Roche-Posay myskincheck.org. Užívatelia tejto vzdelávacej a prehľadnej stránky sa tu môžu dozvedieť informácie o rakovine kože, posúdiť svoje riziká a sledovať svoje materské znamienka a materské znamienka svojich blízkych.

Podpora dermatológov po celom svete

La Roche-Posay podporuje dermatológov aj tak, že im sprístupňuje nástroje a zdroje za účelom zvýšenia expertízy odborníkov v oblasti zdravotníctva v screeningu lézií. Naše laboratóriá preto dermatológom ponúkajú tréningové programy zamerané na dermatoskopiu v spolupráci s Medzinárodnou dermatoskopickou spoločnosťou (International Dermoscopy Society). Aby bolo zaistené rozsiahle šírenie týchto znalostí a zručností, je možné si ilustrované a komentované tréningové lekcie a podcasty preštudovať na „UV-Damage.org", stránke vytvorenej značkou La Roche-Posay a venovanej zdravotníckym odborníkom.

Anthelios: ochrana ako prevencia

Slnečná expozícia a expozícia UV lúčom prispievajú k tomu, že sa z materských znamienok môžu stať rakovinové lézie: 50 až 70 % prípadov rakoviny kože je totiž spojených s nadmerným vystavovaním slnku a UVB a UVA žiareniu 1.

Aby ste boli pred slnkom chránený, je dobré osvojiť si niekoľko správnych návykov: nezostávajte na slnku medzi 12. a 16. hodinou, pravidelne aplikujte opaľovací krém s vysokým faktorom, na pláži noste slnečné okuliare, pokrývku hlavy a tričko.

Aby mohlo ponúknuť fotoprotekciu s veľmi vysokou ochranou proti UVA a UVB žiareniu, vytvorilo La Roche-Posay rad Anthelios, opaľovacie prípravky s vysokou toleranciou, ktoré ponúkajú komfort a ochranu pre tie najcitlivejšie typy pleti. Ako hlavný hráč v oblasti fotoprotekcie má k dispozícii jedinečnú klinickú dokumentáciu s 21 detailnými štúdiami, z ktorých 19 bolo vykonaných in vivo, na ochoreniach spôsobených slnečnou expozíciou. Anthelios je odporúčaný 25,000 dermatológmi z celého sveta.

A čo vaše deti?

Pretože 80 % poškodení kože spôsobených slnkom sa deje pred 18. rokom života, vyvinulo La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics, prípravok špeciálne navrhnutý na ochranu detí.

1 La Ligue Contre le Cancer, 22/05/2014

NAJLEPŠIA OCHRANA PROTI SLNKU PRE MŇA

Náš postup v 3 krokoch, ako sa chrániť pred rakovinou kože

Preview : False
loading : 1,221 sec