0
Späť na laroche-posay.sk
Save your skin

Prečo vám môže ochrana citlivých častí tela zachrániť kožu?

Koža nie je všade rovnaká. Niektoré oblasti sú tenšie a citlivejšie než iné - preto je u nich tiež pri slnečnej expozícii väčšie riziko. Pleť okolo očí, uší a pier je obzvlášť citlivá, rovnako ako časti kože, ktoré často trpia kožnými ochoreniami, ako je napríklad opar.
Je iróniou, že práve tieto citlivé oblasti pri aplikácii opaľovacieho krému často zanedbávame. Komu sa už nestalo, že sa natrel opaľovacím krémom, a aj tak si spálil vrch uší alebo špičku nosa? Ochrana citlivej pleti pred lúčmi UV žiarenia ale nie je iba o tom, aby sme sa nespálili, predišli jemným linkám a vráskam - nedostatočná ochrana týchto partií môže mať tiež závažný dopad na naše zdravie.


Oči: Ochrana našich okien do duše

v_article_step2_15_a.jpg


Pleť okolo očí je tenšia a krehkejšia. Podlieha preto viac nepriaznivým dopadom životného prostredia a faktorom životného štýlu ako slnko, únava a znečistenie. Ide tiež o prvé miesto, kde sa objavujú známky starnutia (pozdravujem vrásky v kohútej stope!).
Rakovina kože v týchto partiách je tiež skutočne veľmi znepokojivým problémom, rakovina očných viečok tvorí nie nepodstatných 5 až 10 % všetkých prípadov rakoviny kože*. Je to zrejme dané tým, že okolo očí opaľovací krém veľmi neaplikujeme, pretože má tendenciu tiecť, pichať alebo dokonca páliť - najmä však pri potení či plávaní.
Je pochopiteľné, že sa tomuto chcete vyhnúť, ale nie je dobrý nápad v týchto partiách opaľovací prípravok neaplikovať. Ochrana citlivého očného okolia pred UV žiarením nielen bojuje proti známkam starnutia, ale je tiež zásadná pre zdravie pleti.

LP52869_small.png
Dozvedieť sa viac
Anthelios ULTRA


Pokiaľ sa vám do toho stále nechce, vyskúšajte opaľovací prípravok s vysokým SPF navrhnutý špeciálne pre oči, ktorý nebude tiecť, ani štípať v očiach.
Je dôležité spomenúť, že naše opaľovacie krémy sú testované pod oftalmologickou a dermatologickou kontrolou na citlivom očnom okolí - a na nositeľoch kontaktných šošoviek - aby sme zaručili vysoko tolerovanú ochranu.

Nový opaľovací prípravok ULTRA od La Roche-Posay bol navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám ľudí s citlivými očami a zabraňoval svojím ultraodolným zložením, ktoré netečie, štípaniu v očiach. Navyše obsahuje len minimum ingrediencií.
ULTRA bol testovaný pod dermatologickou aj oftalmologickou kontrolou na nositeľoch kontaktných šošoviek a ľuďoch s citlivými očami.


Musím nosiť slnečné okuliare

Koža nie je jediným orgánom, ktorý je zasiahnutý UV žiarením. Oči a očné viečka sú rovnako veľmi zraniteľné.
Slnečné okuliare s označením „CE" sú pre zdravie očí rovnako zásadné ako používanie kvalitného opaľovacieho prípravku. Môžu totiž zabrániť oslneniu, kataraktám** a predísť poškodeniu sietnice v dôsledku slnečnej expozície.
Rozlišujeme štyri rôzne kategórie skla, ale iba kategórie 3 a 4 poskytujú zodpovedajúcu úroveň UV ochrany pre jasné slnečné svetlo, s ktorým sa zvyčajne stretávame na pláži alebo v horách.


Tyčinka na citlivé partie

Rozlišujeme štyri rôzne kategórie skla, ale iba kategórie 3 a 4 poskytujú zodpovedajúcu úroveň UV ochrany pre jasné slnečné svetlo, s ktorým sa zvyčajne stretávame na pláži alebo v horách.

Pleť okolo očí, nosa, jaziev a materských znamienok je na škodlivé účinky UVB a UVA žiarenia obzvlášť citlivá. Často však na tieto partie neaplikujeme zodpovedajúcu slnečné ochranu, čo má za následok, že je vplyvom nadmernej slnečnej expozície ešte zraniteľnejšia.
Krehká pleť vyžaduje vyšší SPF ochranný faktor než iné časti tela, preto Dermatologické laboratóriá La Roche-Posay vyvinuli Anthelios Tyčinku na citlivé partie SPF 50+.
Find out more about
Stick for Lips SPF 50+NAJLEPŠIA OCHRANA PROTI SLNKU PRE MŇA

Náš postup v 3 krokoch, ako sa chrániť pred rakovinou kože

Preview : False
loading : 0,921 sec