#ChranteSvojuPokozku

Chráňte pokožku vás a vašich blízkych.
Kontrolujte si znamienka, chráňte sa pred UV žiarením a správajte sa slnku zodpovedne.


Stiahnite si
metódu ABCDE


La Roche-Posay a
prevencia rakoviny kože

Pre La Roche-Posay je prevencia rakoviny kože prioritou. Ako popredný partner dermatológov na celom svete máme teraz ešte silnejšiu pozíciu pomáhať v propagácii včasného odhalenia rakoviny kože.

La Roche-Posay stále zvyšuje svoje úsilie v boji proti rakovine kože


Laboratórium La Roche-Posay, kľúčový hráč v prevencii rakoviny kože, organizuje dni prevencie a aktívne pracuje po boku dermatologických odborných spoločností. So skupinou Euromelanoma La Roche-Posay pomáha už 10 rokov v Európe organizovať bezplatné screeningové dni, ktoré umožnia účastníkov poučiť o riziku vzniku rakoviny kože a zároveň im ukázať, ako im pokiaľ možno predísť. Dermatológovia dobrovoľne venujú svoj čas, aby vyšetrovali materské znamienka, zvyšovali povedomie o rizikách nadmernej expozície UVA a UVB žiareniu a vysvetľovali, ako sa bezpečne správať, aby bolo vystavenie slnečnému žiareniu bezpečné. Tieto akcie sú v prevažnej väčšine prípadov sprevádzané aj lekárňou pre čo najvyšší počet oslovených ľudí. Bezplatné screeningové dni sa konajú aj v Severnej a Latinskej Amerike. Celkom sa účastní takmer 30 krajín, aby sa zvýšilo povedomie o dôležitosti prevencie v boji proti rakovine kože v daných regiónoch.

La Roche-Posay vyvinulo tiež vzdelávacie webové stránky myskincheck.org ako každodenný podporný nástroj, kde môžu užívatelia získať informácie o rakovine kože, posúdiť svoje riziká a sledovať svoje materské znamienka a materské znamienka svojich blízkych.

Podpora dermatológov na celom svete

La Roche-Posay podporuje aj zvyšovanie expertízy dermatológov v oblasti screeningu lézií. Naše laboratórium ponúka dermatológom tréningové programy zamerané na dermatoskopiu v spolupráci s Medzinárodnou dermatoskopickou spoločnosťou (International Dermoscopy Society). Aby bolo zaistené šírenie týchto vedomostí a zručností, je možné si ilustrované a komentované tréningové lekcie a podcasty preštudovať na „UV-Damage.org", stránke, ktorú La Roche-Posay vytvorilo pre zdravotníckych odborníkov.

Anthelios: ochrana ako prevencia


Slnečná expozícia a expozícia UV lúčom prispieva k tomu, že sa z materských znamienok môžu stať rakovinové lézie: 50 až 70 % prípadov rakoviny kože je totiž spojených s nadmerným vystavovaním slnku a UVB a UVA žiareniu.1

Aby ste boli pred slnkom chránení, je dobré osvojiť si niekoľko správnych návykov: nezostávajte na slnku medzi 12. a 16. hodinou, pravidelne aplikujte opaľovací krém s vysokým faktorom a na pláži noste slnečné okuliare, pokrývku hlavy a tričko.

Značka La Roche-Posay vyvinula produktový rad Anthelios, fotoprotekčné prípravky s veľmi vysokou ochranou proti UVA a UVB žiareniu, ktoré zároveň ponúkajú vysokú toleranciu a komfort a chránia tak aj tie najcitlivejšie typy pleti. Ako expert v oblasti fotoprotekcie má k dispozícii jedinečnú klinickú dokumentáciu s 21 detailnými štúdiami, z ktorých 19 bolo vykonaných in vivo, na ochoreniach spôsobených slnečnou expozíciou. Anthelios je odporúčaný 25 000 dermatológmi z celého sveta.

A čo vaše deti?

Pretože 80 % poškodení kože spôsobenej slnkom sa deje pred 18. rokom života, La Roche-Posay vyvinulo Anthelios Dermo-Pediatrics, prípravok špeciálne navrhnutý pre ochranu detí.

1 Liga proti rakovine, 22/05/2014