#ChranteSvojuPokozku

Chráňte pokožku vás a vašich blízkych.
Kontrolujte si znamienka, chráňte sa pred UV žiarením a správajte sa slnku zodpovedne.


Stiahnite si
metódu ABCDE

Chráňte sa každý deň

\\SRV-PUBLIC-2015\Applications\Site-LRP-Inter\Deploy\Resources\SkinChecker3\images-dyn\v_every_day.jpg

Ochrana pred slnkom je pre zdravie a krásu pleti dôležitá po celý rok, a to dokonca aj v meste. Musíte ale zvoliť ten správny ochranný index…

Lúče UV žiarenia: nebezpečenstvo počas celého roka

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia by ste si pokožku nemali chrániť len na dovolenke na pláži alebo v horách. Vaša pleť je UVB a UVA žiareniu a ich škodlivým účinkom vystavená celoročne. Lúče UVA a UVB žiarenia na pokožku pôsobia rozdielne:

  • UVB žiarenie preniká vrchnými vrstvami epidermis, spôsobuje opálenie, ale je tiež hlavnou príčinou slnečných spálenín, a predovšetkým rakoviny kože.
  • UVA žiarenie nie je (alebo je iba čiastočne) pohltené mrakmi a sklom. Preniká hlbšie do kože až do dermis. Súčasťou týchto lúčov je aj dlhovlnné UVA žiarenie. Dlhovlnné UVA žiarenie predstavuje väčšinu UVA žiarenia a je prítomné počas celého roka, a to aj keď je zatiahnuté. Preniká do stredu dermis a nenávratne poškodzuje pokožku.

Extrémna alebo mierna: aká je úroveň vašej slnečnej expozície?

To závisí v podstate na type slnečného svitu, čase strávenom na slnku a vašom fototype.

  • k extrémnej alebo dlhej slnečnej expozícii, nazývanej aj ako zenitálna slnečná expozícia, pretože vzniká vtedy, keď slnko dosahuje svoj zenit, dochádza spravidla pri pobyte pri mori alebo na lyžiarskej dovolenke. Ďalšie aktivity (obed na slnku, vonkajšie športy, prechádzka atď.) môžu byť tiež príčinou neúmyselnej slnečnej expozície.
  • každodenná expozícia je čas, ktorý denne strávime vonku aj vnútri za oknom.

Mali by sme vždy používať ochranné opaľovacie prípravky?

Riešenie pre každodennú ochranu

Pre každodennú ochranu pred UVA a UVB žiarením ponúka  produktový rad Anthelios od La Roche-Posay široký výber príjemných textúr pre každý typ pleti - preto, aby podporil častejšie používanie ochranných prípravkov.

.

  • .
  • .
  • .

Celoročná ochrana pred slnkom zabraňuje rizikám spojeným s dlhodobou slnečnou expozíciou vrátane predčasného starnutia pleti, pigmentácie (pigmentové škvrny, tehotenská škvrny atď.) a rakoviny kože.