#ChranteSvojuPokozku

Chráňte pokožku vás a vašich blízkych.
Kontrolujte si znamienka, chráňte sa pred UV žiarením a správajte sa slnku zodpovedne.


Stiahnite si
metódu ABCDE

Dlhovlnné UVA žiarenie: všadeprítomné a neviditeľné nebezpečenstvo

\\SRV-PUBLIC-2015\Applications\Site-LRP-Inter\Deploy\Resources\SkinChecker3\images-dyn\v_invisible_danger.jpg

Bez toho, aby sme si to uvedomovali, dlhovlnnému UVA žiareniu sme vystavení počas celého roka. Hovoríme tomu pasívna expozícia. Tieto slnečné lúče môžu preniknúť cez mraky, sklo a dokonca aj cez epidermis do dermis.

Aké sú účinky dlhovlnného UVA žiarenia?

Čím sú lúče UVA žiarenia dlhšie, tým hlbšie do kože prenikajú. Niekedy tak spôsobujú poškodenie kože, ktoré môže byť  nevratné.

  • Pigmentácia a poruchy farebnosti kože ako tehotenské škvrny, tmavé škvrny a zašednutý vzhľad pleti.
  • Slnečná alergia a intolerancia: ako celé UV žiarenie môže dlhovlnné UVA žiarenie spôsobiť začervenanie, škvrny na pokožke a svrbenie.
  • Fotostarnutie a predčasné starnutie: zhoršenie elasticity a ochabovanie pleti, čo napomáha k tvorbe vrások.

Čísla:

Lúče UV žiarenia denne dopadajú na povrch zeme: 95 % tvorí UVA žiarenie a 5 % UVB žiarenie. Medzi nimi dlhovlnné UVA žiarenie predstavuje 75 % z celkového množstva radiácie. Pre optimálnu ochranu by preto váš opaľovací prípravok mal mať na obale logo a mal by zodpovedať špecifickým odporúčaniam EÚ ohľadne opaľovacích prípravkov.

S Antheliosom XL veľmi vysoká ochrana

Dermatologické laboratórium La Roche-Posay už takmer 30 rokov vyvíja rad opaľovacích prípravkov zameraných na ochranu všetkých typov citlivej pleti dospelých aj detí. S účinnou ochranou proti UVB a UVA žiareniu vám rad Anthelios ponúka ochranu pred slnkom, ktorá je dvakrát prísnejšia ako Európske odporúčania. Ultraľahký fluid SPF 50+ vám preto ponúka veľmi vysokú ochranu proti UVB a UVA žiareniu, ktorá je dokonca vyššia než pri starom zložení (PPD 42, teda o 4 body vyššie) a chráni aj proti dlhovlnnému UVA žiareniu. To všetko v ultraľahkej tekutej textúre, ktorá je na pokožke neviditeľná.


La Roche-Posay Predpisované
25 000 dermatológmi z celého sveta.

La Roche-Posay už takmer 30 rokov spolupracuje s dermatológmi z celého sveta, aby zlepšilo kvalitu života ľudí s citlivou pleťou.

Rad uznávaný odborníkmi

Anthelios ponúka širokú škálu textúr od olejov a mliek po gély alebo spreje, ktoré spájajú komfort a ochranu bez kompromisu na toleranciu na časté používanie. Anthelios rešpektuje špecifické potreby každého typu pleti. Prípravky sú k dispozícii aj v rôznych formátoch a s rôznou úrovňou ochrany (vysoká ochrana SPF 30 alebo veľmi vysoká ochrana SPF 50+). Kombinácia vysokej ochrany proti UVA a UVB žiareniu okamžite chráni pred nepríjemnými účinkami slnka, ako je spálenie pokožky alebo z dlhodobého hľadiska fotostarnutie.