#ChranteSvojuPokozku

Chráňte pokožku vás a vašich blízkych.
Kontrolujte si znamienka, chráňte sa pred UV žiarením a správajte sa slnku zodpovedne.


Stiahnite si
metódu ABCDE

Slnečná expozícia: Maximálna bezpečnosť pre všetkých

Je pravdou, že si na slnku nie sme všetci rovní: niektoré typy pokožky majú väčší tolerančný prah než iné. Ale nech už máte akýkoľvek fototyp pleti, správna ochrana vám môže ušetriť mnoho nepríjemností.

Veľmi vysoká ochrana pred UVA a UVB žiarením

Pre maximálnu každodennú ochranu pred slnkom La Roche-Posay ponúka ľuďom s citlivou pokožkou alebo slnečnou alergiou prípravky s veľmi vysokou úrovňou ochrany proti UVA a UVB žiareniu.

UVB spôsobuje spálenie


UVB žiarenie spôsobuje spálenie. Svetlé typy pokožky sú k slnečným spáleninám náchylnejšie. Ľudia so svetlou pokožkou by teda pri pobyte na slnku mali používať veľmi vysoké faktory ako SPF 50+.
Ľudia s tmavším typom pokožky sú prirodzene lepšie chránení a pri miernej slnečnej expozícii môžu používať prípravky s SPF 30.

Ochranný faktor opaľovacieho prípravku označuje dobu trvania ochrany pred slnkom: čím vyššie SPF, tým dlhšie trvajúca ochrana. SPF 50 alebo viac má rovnako silnú ochranu ako SPF 30, ale vydrží dlhšie. Pamätajte aj na to, že opaľovacie prípravky nezabraňujú opáleniu. Pokiaľ používate opaľovacie prípravky, trvá dlhšie, kým sa opálite, ale opálenie potom vydrží dlhšie. Prečo si toto odoprieť?

Štyri zlaté pravidlá

  • Vyhnite sa slnečnej expozícii medzi 12. a 16. hodinou poobede. Počas tejto doby sú totiž lúče ultrafialového žiarenia najnebezpečnejšie.
  • Deti by mali zostávať v tieni. Z dôvodu bezpečnosti by deti mladšie ako 3 roky nemali byť vôbec vystavované slnku.
  • Zahaľte sa. Pokiaľ je to možné, noste nepriesvitné oblečenie, pokrývku hlavy so širokým okrajom a slnečné okuliare s UV filtrom.
  • Aplikáciu fotoprotekčného prípravku opakujte každé dve hodiny, aj keď je vodoodolný. Nezabudnite naniesť dostatočné množstvo krému na zadnú časť krku, uší a chodidlá.

UVA spôsobuje starnutie kože

Bez ohľadu na ročné obdobie alebo miesto, kde sa nachádzame, je s nami UVA žiarenie stále počas celého roka. Najčastejšie je dlhovlnné UVA žiarenie, ktoré sa objavuje, aj keď je vonku zatiahnuté. Tento typ žiarenia preniká dovnútra do dermis, spôsobuje nenávratné poškodenie kože a je tiež príčinou fotostarnutia. Tieto riziká sú rovnaké bez ohľadu na typ vašej pleti a citlivosť voči UV žiareniu. Preto sa odporúča pleť denne chrániť pomocou prípravku s dostatočným ochranným faktorom.

Rad Anthelios, ponúkajúci širokú škálu textúr pre každý typ pleti a každú intenzitu slnečnej expozície, poskytuje tiež veľmi dobrú ochranu vo všetkých svojich prípravkoch s pomerom proti UVB (SPF) a proti UVA (PPD) žiareniu dokonca ešte prísnejším, než aký odporúča Európska komisia.

Ako je hodnotený ochranný faktor proti ultrafialovému žiareniu?