#ChranteSvojuPokozku

Chráňte pokožku vás a vašich blízkych.
Kontrolujte si znamienka, chráňte sa pred UV žiarením a správajte sa slnku zodpovedne.


Stiahnite si
metódu ABCDE

Účinne chráňte citlivé oblasti pokožky

\\SRV-PUBLIC-2015\Applications\Site-LRP-Inter\Deploy\Resources\SkinChecker3\images-dyn\v_protect_effectively.jpg

Na niektorých častiach tela je pokožka prirodzene tenšia - okolie očí, uši, pery… Určité oblasti sú preto voči dopadom slnka citlivejšie, čo platí aj pre časti pokožky, ktoré bývajú pravidelne zasiahnuté ekzémom alebo iným typom kožnej reakcie, ako je napríklad opar.

Tyčinka na ochranu citlivých partií

Oblasti, ktoré často zanedbávame (kontúry očí, nos, jazvy či materské znamienka) sú najcitlivejšími časťami nášho tela. Pokiaľ sú nadmerne vystavované slnku, škodlivým účinkom UVA a UVB žiarenia, podľahnú ako prvé. Preto je potrebné ich chrániť pomocou vysokého ochranného faktora. Dermatologické laboratórium La Roche-Posay vyvinulo Anthelios Tyčinku na citlivé partie SPF 50+.

\\SRV-PUBLIC-2015\Applications\Site-LRP-Inter\Deploy\Resources\SkinChecker3\images-dyn\v_protect_effectively_pack1.jpg
Zistite viac o prípravku
Tyčinka na citlivé partie SPF 50+

Na pery buďte jemní

Pery sú prirodzene krehké (nemajú na sebe totiž žiadnu zrohovatenú vrstvu a neobsahujú mazové žľazy), a preto potrebujú extra ochranu. Každý deň sú vystavené stresu z vonkajšieho prostredia (UV žiarenie, vietor atď.), pokožka pier sa časom stenčuje a je podráždená. Pre boj so suchými a napätými perami dermatologické laboratórium La Roche-Posay vyvinulo Anthelios Tyčinku na citlivé partie SPF 50+ bez parfumu, ktorá pery vyživuje a zabraňuje ich vysušovaniu. Vďaka veľmi vysokému ochrannému faktoru pery účinne chráni pred lúčmi UVA a UVB žiarenia.

Otvorte oči

Koža nie je jediným orgánom, ktorý reaguje na UV žiarenie. Extrémne zraniteľné sú oči a očné viečka. Aby ste predišli oslneniu a léziám na sietnici, je rovnako ako aplikácia vhodného opaľovacieho prípravku dôležité nosiť slnečné okuliare označené CE štandardom. Existujú štyri rôzne kategórie skiel: iba kategórie 3 a 4 sú však vhodné pre pobyt na silnom slnku na pláži alebo v horách.

Citlivá pleť vyžaduje špeciálna starostlivosť

Pokožka so sklonom k atopii na okolité faktory prostredia (zima, teplo, UV žiarenie, znečistenie) reaguje silnejšie. Táto pokožka je ultrakrehká a je tiež omnoho citlivejšia na krátkodobé aj dlhodobé riziká spojené so slnečnou expozíciou.


Aplikácia správneho opaľovacieho prípravku môže pomôcť predísť diskomfortu.
Dermatologické laboratórium La Roche-Posay, priekopník v oblasti fotoprotekcie, vytvára prípravky starostlivosti obohatené o termálnu vodou s antioxidačnými a upokojujúcimi vlastnosťami. Prípravky sú k dispozícii v rôznych textúrach pre každý typ slnečnej expozície a pre každý typ pleti, vrátane citlivej. ANTHELIOS XL Ultraľahký fluid SPF 50+ je pre tento typ pleti ideálny - ponúka veľmi vysokú ochranu proti dlhovlnnému UVA žiareniu v novej ultraľahkej textúre. Dodáva pocit nahej pleti, má nemastný finiš.

Ako môžete chrániť pokožku pred slnkom?