#ChranteSvojuPokozku

Chráňte pokožku vás a vašich blízkych.
Kontrolujte si znamienka, chráňte sa pred UV žiarením a správajte sa slnku zodpovedne.

Stiahnite si
metódu ABCDE

Môžu byť online nástroje budúcnosťou fotoprotekcie?

Objavte 1. pružný UV Patch senzor prepojený s mobilnou aplikáciou.
UV PATCH SENZOR je ultratenký, ultravodoodolný a je adaptovaný pre citlivú pokožku. Aplikácia MY UV PATCH poskytuje personalizované odporúčania v čase, keď ste vystavení slnku.

\\SRV-PUBLIC-2015\Applications\Site-LRP-Inter\Deploy\Resources\SkinChecker3\images-dyn\v-uv_pacth.jpg

Čo je My UV Patch?

My UV Patch od La Roche-Posay je pružný, ultratenký senzor, ktorý možno nosiť na pokožke a ktorý meria UV expozíciu. Tento senzor je schopný úroveň slnečnej expozície zmerať pomocou špeciálnej technológie. UV PATCH SENZOR je prepojený s on-line mobilnou aplikáciou MY UV PATCH, ktorá meranie UV žiarenia premieňa na zrozumiteľné informácie týkajúce sa vášho správania sa na slnku. Vďaka UV PATCH SENZORU a mobilnej aplikácii MY UV PATCH získavate informácie o množstve UV žiarenia, ktorému je vaša pokožka vystavená a  zároveň dostávate tipy, ako sa bezpečnejšie správať na slnku.

Ako vám môže senzor UV PATCH SENZOR pomôcť?

My UV Patch je revolučná technológia, ktorá vás informuje o slnečnej expozícii a pomáha lepšie sa chrániť pred slnkom. Pomáha aj k bezpečnejšiemu správaniu na slnku. Nadmerná expozícia UV žiareniu môže spôsobiť problémy s pigmentáciou na pokožke, fotostarnutie a dokonca aj rakovinu kože. Podľa Skin Care Foundation je 90 % nemelanómových rakovinových ochorení spojených s expozíciou ultrafialovému (UV) slnečnému žiareniu. Viac než 90 % viditeľných zmien spojených so starnutím pleti je prisudzovaných slnku.

Ako vyzerá?

UV PATCH SENZOR je ultratenká (približne tak tenká ako ľudský vlas), pružná a vzdušná nálepka s veľkosťou asi 2,5 cm2 a hrúbkou 100 mikrometrov. Senzor vyzerá ako srdce vyplnené štvorčekmi s rôznymi odtieňmi modrej a bielej, tieto štvorčeky obsahujú fotosenzitívne farbivá.

Aké vlastnosti má UV PATCH SENZOR?

UV PATCH SENZOR je pružná elektronická pomôcka, ktorá využíva fotooxidačné farbivá. Je možné ho naskenovať a analyzovať pomocou aplikácie MY UV PATCH. Ide o nový spôsob presného merania UV žiarenia. Pružný znamená, že senzor má podobné mechanické vlastnosti ako vaša koža a spoločne s ňou sa naťahuje a rozťahuje.

Na rozdiel od väčšiny nositeľných UV nálepiek na trhu, ktoré poskytujú kvalitatívne vizuálne údaje, UV PATCH SENZOR poskytuje kvantitatívne údaje hodnotiace UV expozíciu. UV PATCH SENZOR podľa zisteného odtieňa pleti a aktuálnej aplikácie opaľovacieho prípravku presne vyhodnotí riziko spojené s UV žiarením. Pomocou aplikácie MY UV PATCH tak budete lepšie informovaní o individuálnej expozícii UV žiareniu.

Ako to funguje?

Fotosenzitívne farbivá pri vystavení lúčom UV žiarenia menia farbu. Táto zmena farieb je následne kvantifikovaná  on-line aplikáciou a je na základe nej vypočítaná úroveň UV žiarenia. Aplikácia zohľadňuje váš unikátny odtieň pokožky a poskytuje unikátne osobné informácie o UV expozícii. Aplikácia MY UV PATCH je navrhnutá tak, aby podporovala bezpečnejšie správanie sa na slnku.

Musíte UV PATCH SENZOR ručne naskenovať?

Áno. Pre zjednodušenie celého procesu obsahuje aplikácia technológiu umožňujúcu automatické naskenovanie, hneď ako rozozná tvar srdca.

Koľko dní ho môžem nosiť?

Pre najlepšiu funkčnosť odporúčame používať ho po dobu 3-5 dní.

Kam by ste ho mali umiestniť?

UV PATCH SENZOR je možné umiestniť na akúkoľvek časť pokožky, ktorú si spotrebitelia prajú monitorovať. Pre dosiahnutie najpresnejšieho merania odporúčame vodoodolný senzor umiestniť na chrbát ruky a nosiť ho po dobu 3-5 dní.

Je možné na UV PATCH SENZOR nanášať opaľovací krém?

Áno. Opaľovací prípravok by ste na pokožku aj na senzor mali naniesť 15 minút pred slnečnou expozíciou. Senzor tak bude môcť presne zmerať množstvo UV expozície na vašej pokožke chránenej opaľovacím prípravkom. Je dôležité senzor najskôr naskenovať predtým, ako pôjdete von. Aplikácia vám potom vysvetlí, ktorý opaľovací prípravok by ste mali použiť, a kedy ho znovu naniesť. Cieľom bolo prísť s nástrojom, ktorý sa bude ľahko používať a ktorý bude zároveň vzdelávať.

Je možné s UV PATCH SENZOROM vykonávať aktivity vonku?

Áno. UV PATCH SENZOR bude fungovať počas všetkých aktivít, ktoré vykonávate vonku, vrátane behania, plávania či iných športových aktivít.

Zohľadňuje UV PATCH SENZOR polohu a čas?

Áno. Keď UV PATCH SENZOR naskenujete do aplikácie, zohľadňuje polohu a čas.

Upozorní ma aplikácia, keď bude potrebné znovu naniesť opaľovací prípravok a odporučí mi, aký prípravok je najvhodnejší?

Áno. Aplikácia bola navrhnutá tak, aby vám odovzdávala údaje o vašej osobnej UV expozícii a ponúkla lifestylové tipy pre bezpečnejšie správanie sa na slnku.

Môže monitorovať UV expozíciu na oblasti tela, kde nie je len koža, napr. na vlasoch?

Nie.

Sníma údaje fyzicky z pokožky?

UV PATCH SENZOR sníma množstvo žiarenia, ktoré dopadá na pokožku. Vzhľadom k tomu, že je senzor tak tenký, je to v podstate rovnaké, ako keby snímal údaje priamo z pokožky.

Bol UV PATCH SENZOR testovaný aj u detí?

Áno.

Môže byť fungovanie UV PATCH SENZORA narušené používaním zdravotníckych prístrojov (napr. kardiostimulátor), zhoršeným stavom pokožky alebo aplikáciou topickej liečby?

La Roche-Posay odporúča používať UV PATCH SENZOR na zdravú pokožku, ktorá neprechádza žiadnou liečbou. Interakcie s topickou liečbou a zdravotníckymi prístrojmi neboli testované.

Je senzor UV PATCH SENZOR  okluzívny? Môže pod ním pokožka dýchať?

UV PATCH SENZOR  je priepustný, nespôsobuje teda upchávanie pokožky.

Zanecháva UV PATCH SENZOR na koži bielu značku?

Nie, pokiaľ na UV PATCH SENZOR aj na pokožku nanesiete správne množstvo opaľovacieho prípravku.

Čo robiť v prípade závažných nežiaducich účinkov?

Linka kozmetickej vigilancie La Roche-Posay je k dispozícii 24 hodín denne 7 dní v týždni. Volajte 850 666 333.

*Interné výskumné zdroje spoločnosti L´Oréal