0
Späť na laroche-posay.sk
Save your skin

Tehotné ženy a slnko: riziko vzniku tehotenskej masky

Počas tehotenstva ženské telo produkuje viac ženského hormónu, čo spôsobuje zvýšenú tvorbu melanínu. Pokiaľ je v tomto období pokožka vystavená slnku, môže na tvári dôjsť k hyperpigmentácii. Ide práve o onú nechválne známu tehotenskú masku, alebo chloazma.

Symptómy

Vplyv hormónov…

Na začiatku štvrtého mesiaca tehotenské žltohnedé škvrny postihujú veľké množstvo tehotných žien. Ženské telo produkuje počas tehotenstva výrazne vyššie množstvo ženských hormónov (estrogénov), ktoré majú vplyv aj na zvýšenú syntézu melanínu. Táto hyperpigmentácia sa najčastejšie prejavuje ako hnedé alebo šedé škvrny v strednej časti čela, na brade a v okolí úst. Ide o hnedé pigmentácie s nepravidelným tvarom.

Pôvod

… a slnko

Slnečná expozícia významne zvyšuje riziko rozvoja tehotenských škvŕn. Miera slnečnej expozície počas jasného, pekného dňa môže spôsobiť nadprodukciu melanínu, čo stačí na to, aby došlo k chloazme. V zásade potom platí, že škvrny zmiznú asi šesť mesiacov po pôrode. Riziko recidívy pri ďalšom tehotenstve je však vysoké. Preto je lepšie vzniku tehotenských škvŕn predísť.

Starostlivosť

pre prevenciu tehotenskej masky

Aby ste zamedzili vzniku tehotenských škvŕn, riaďte sa jedným pravidlom: svoju pleť chráňte každý deň, a to aj keď ste v meste. Nie je cieľom vyhýbať sa slnku, ale skôr na slnku dodržiavať určité pravidlá.

  • Noste pokrývku hlavy
  • Chráňte svoju pleť ochranným opaľovacím prípravkom
  • Prípravok aplikujte každé dve hodiny
  • Ako prevenciu večer používajte pleťový krém proti pigmentovým škvrnám

Všetky tieto opatrenia je potrebné dodržiavať bez ohľadu na dennú dobu

Pokiaľ chcete zistiť viac informácií k tejto téme, obráťte sa na svojho dermatológa.

NAJLEPŠIA OCHRANA PROTI SLNKU PRE MŇA

Náš postup v 3 krokoch, ako sa chrániť pred rakovinou kože

Preview : False
loading : 0,735 sec