0
Späť na laroche-posay.sk
Save your skin

Všetko, čo ste vždy chceli vedieť o materských znamienkach…

\\SRV-PUBLIC-2015\Applications\Site-LRP-Inter-V4\Maquettes\online\includeV4\images-dyn\saveyourskin\v_article_30933.jpg

Materské znamienka a slnko: zlá kombinácia

V období detstva a adolescencie slnečná expozícia ovplyvňuje množstvo materských znamienok na koži, tak ako aj ich veľkosť. Ale, čím viac materských znamienok máte, tým vyššie je riziko vzniku rakoviny kože, pretože 35 % prípadov rakoviny kože vzniká z už existujúcich materských znamienok. Je preto veľmi dôležité účinne chrániť deti a adolescentov pred slnkom, aby sa vznik nových materských znamienok minimalizoval. Nadmerná expozícia už existujúcich materských znamienok slnku ovplyvňuje vývoj lézií, ktoré sa môžu stať rakovinovými. Je preto tiež dôležité osvojiť si správne návyky a chrániť svoje materské znamienka pred UVA a UVB žiarením tak, ako chránite svoju pokožku.

Chráňte svoje materské znamienka

Aby splnili tieto náročné požiadavky, laboratóriá La Roche-Posay vytvorili rad opaľovacích prípravkov Anthelios, ktoré v sebe spájajú veľmi vysokú ochranu pred UVA a UVB žiarením. Anthelios ponúka veľké množstvo textúr, aby odpovedal na potreby a očakávania aj tej najcitlivejšej pokožky. Hľadáte zafarbený krém, ktorý sa rýchlo vstrebáva, ultraľahký fluidný gél, jemné mlieko alebo opaľovací prípravok špeciálne adaptovaný pre detskú pokožku? Navštívte slnečnú diagnostiku a zistite, ktorá fotoprotekcia je pre vás tá najlepšia. 

Aby ste mohli sledovať svoje materské znamienka a aby ste zostali ostražitý, vyvinuli La Roche-Posay aplikáciu Mole Checker. Tak môžete mapovať a sledovať vznik a vývoj materských znamienok medzi návštevami u dermatológa. Pamätajte si - čím skôr je rakovina koža odhalená, tým vyššie sú šance, že sa vyliečite.

Správne návyky pre vysokú ochranu v priebehu slnečnej expozície

Pretože 50 až 70 % prípadov rakoviny kože je spôsobených nadmernou expozíciou UVA a UVB žiareniu, je okrem aplikácie opaľovacieho krému veľmi dôležité riadiť sa niekoľkými jednoduchými pravidlami.

  • Avoid exposing yourself to the sun between the hours of 12pm and 4pm
  • Zostávajte radšej v tieni než na priamom slnku
  • Aplikujte opaľovací prípravok každé dve hodiny
  • Obmedzte pobyt detí na slnku, čo to len ide, pretože ich pokožka je omnoho citlivejšia než pokožka dospelých. Oblečenie (pokrývka hlavy, tričko a slnečné okuliare) je stále najlepšou ochranou pred UV žiarením.

1 Syndicat National des Dermatologues-Vénérologues (Národná únia dermato-venerológov).

NAJLEPŠIA OCHRANA PROTI SLNKU PRE MŇA

Náš postup v 3 krokoch, ako sa chrániť pred rakovinou kože

Preview : False
loading : 1,203 sec