0
Späť na laroche-posay.sk
Save your skin

XL-PROTECT: Ochrana Anthelios proti UV žiareniu a mestskému podráždeniu

Jednoducho povedané, Technológia XL-PROTECT je v súčasnosti najkomplexnejšia ochrana pred slnkom.
Aby mohla blokovať pôsobivé spektrum slnečných lúčov - od UVB až po UVA - rozumne kombinuje filtre ponúkajúce veľmi vysokú ochranu SPF 50+ (a vyššiu UVA ochranu, než stanovujú európske požiadavky).
XL-PROTECT ide ale ešte ďalej než klasická širokospektrálna UVA a UVB ochrana. Obsahuje totiž aj účinný antioxidačný komplex pre ochranu pred oxidačným stresom spôsobeným ďalšími agresormi okolitého prostredia ako dlhovlnné UVA žiarenie, infračervené žiarenie a znečistenie.


Čo má náš komplex filtračného systému navyše?

Slnečné filtre desaťročia chránia pokožku pred dvomi hlavnými druhmi slnečnej radiácie:
UVB (B pre povrchové „Burn”/spálenie) a UVA (A pre hĺbkové „Aging”/starnutie). 
Väčšina lúčov UV žiarenia, ktoré dopadajú na povrch zeme, patrí do podskupiny UVA žiarenia, proti ktorému veľa filtrov nechráni. Tieto lúče prenikajú hlbšie do pokožky a vytvárajú voľné radikály, ktoré sú zodpovedné za oxidáciu buniek a narušenie pokožky (všetko od pigmentových škvŕn až po vrásky a rakovinu kože).


Prvotriedna zmes filtrov na ochranu pokožky

Sila účinnej ochrany pred slnkom spočíva predovšetkým v zložení UV filtrov pokrývajúcich najširšie možné spektrum. Kľúčové prípravky Anthelios využívajú unikátnu kombináciu organických UV filtrov, vrátane Mexorylu XL a minerálneho filtra oxidu titaničitého, a pokrývajú širšie spektrum UV radiácie s cieľom nezanechať „medzery" v pokrytí. Filtre do seba zapadajú ako skladačka a ponúkajú optimálnu ochranu so synergickým efektom, čím poskytujú dvakrát účinnejšiu ochranu, než keby boli tie isté filtre použité samostatne. To všetko v zložení, ktoré na slnku zostáva fotostabilné.


Antioxidačný komplex proti oxidačnému stresu vyvolanému znečistením a infračerveným žiarením

Najvýznamnejšími agresormi vonkajšieho okolia, zodpovednými za oxidačný stres pokožky, sú okrem UV radiácie aj znečistenie a infračervené žiarenie. Oba faktory spôsobujú neviditeľné poškodenie kože - oxidačný stres, ktorý má spoločne s UV žiarením dramatický vplyv na starnutie.

Pre neutralizáciu dopadov týchto dvoch agresorov na všetkých úrovniach pokožky prípravky Anthelios s XL-PROTECT obsahujú účinnú antioxidačnú zmes, ktorá zahŕňa:

  • Termálnu vodu z La Roche-Posay: unikátne zloženie minerálov a koncentrácia selénu so schopnosťou posilniť antioxidačné enzýmy v pleti pre ďalšiu ochranu pred pôsobením UVA, UVB žiarenia a znečistením*.
  • Vitamín E: známy aj ako tokoferol, táto molekula rozpustná v tukoch sa vyskytuje v bunkových membránach a neutralizuje oxidačný stres. Pomáha tiež znížiť škodlivé účinky UVA, UVB žiarenia a znečistenia**.
  • Baikalín: prirodzene sa vyskytujúci polyfenol storočia používaný v tradičnej čínskej medicíne pre svoje upokojujúce a antioxidačné vlastnosti. Bolo preukázané, že ponúka extra ochranu pred  UVA žiarením***  a dlhovlnným UVA žiarením****.

XL-PROTECT = anti UVB + UVA + Oxidačný stres [Infračervené žiarenie + Znečistenie]


3 dôvody, prečo dať prednosť XL-Protect

v_article_step2_16_a.jpg

Zaistením celkovej ochrany proti UV žiareniu a proti agresorom mestského prostredia XL-Protect ponúka pleti konkrétne benefity:

  • Zmierňuje poškodenie buniek: bunky sú chránené proti riziku rozvoja rakoviny kože.
  • Zmierňuje oxidačný stres: neviditeľné poškodenie pokožky, vplyv na starnutie pleti v dôsledku UV žiarenia, rovnako ako podráždenie spôsobené mestským prostredím sú zmiernené.
  • Zmierňuje fotostarnutie: inými slovami, objavuje sa menej charakteristických znakov „poškodenia od slnka" ako vrásky, drsný povrch pleti a hyperpigmentácia (tmavé škvrny).

* Ochranný účinok perkutánnej aplikácie Termálnej vody z La Roche-Posay vo vzťahu k peroxidácii lipidov a karcinogenéze kože vyvolanej lúčmi UVB žiarenia
R. Cadi, JC. Béani, S. Belanger, MJ. Richard, A. Richard, A. Favier, P.Amblard.
** Ex vivo test ochrany séba vyvolaného UVA + znečistením (Cigaretový dym: baikalínová zmes (baikalín 0,1% + vit. E 0,1%) ukázala významné výsledky vs. nosič.
*** 0,1% baikalín ukazuje výraznú ochranu pred celkovým erytémom vyvolaným UVA žiarením vs. placebo a vitamín E. In vivo test vykonaný na 12 dobrovoľníkoch. Baikalín 10μM + UV filtračný systém chráni pred 50 % (+22% ochrana vs. samostatný referenčný UV filter) v DCFH-DA skúške na fibroblastoch (in vitro test).
**** Baikalin 10μM + UV filtračný systém chráni pred 50 % (+22% ochrana vs. samostatný referenčný UV filter) v DCFH-DA skúške na fibroblastoch (in vitro test).

NAJLEPŠIA OCHRANA PROTI SLNKU PRE MŇA

Náš postup v 3 krokoch, ako sa chrániť pred rakovinou kože

Preview : False
loading : 1,514 sec