0
test Fb connect

INFO ATOPIA

Záväzok La Roche-Posay

S dermatológmi
Už viac než 30 rokov spolupracujú Laboratóriá La Roche-Posay s dermatológmi po celom svete na vývoji prípravkov starostlivosti o pleť a make-upu tak, aby spĺňali ich potreby a požiadavky. Spoločnosť La Roche-Posay podporuje dermatológov taktiež vo vzdelávaní a v rámci ich každodennej starostlivosti o pacientov, a to prostredníctvom mnohých aktivít, vrátane vzdelávacích workshopov pre pacientov a dní screeningu rakoviny kože. 

La Roche-Posay. Odporúčané viac než 25 000 dermatológmi.

Spoločne s rodinami

  • Podporujeme vzdelávacie štruktúry, ako sú workshopy o atopii, alebo výučba správneho nanášania telového krému, ktoré majú medzi rodičmi a deťmi veľmi pozitívnu odozvu. Veríme, že tak pomôžeme lepšie porozumieť chorobe a dostupnej liečbe. V súčasnosti existuje 80 škôl v 23 krajinách. Princípy terapeutického vzdelávania vyvíjame spoločne s pacientmi na základe ich vlastných znalostí a skúseností tak, aby sme im chorobu pomohli čo najľahšie prekonať.
  • Od roku 1905 bolo v Dermatologickom centre La Roche-Posay ošetrených viac než 415 000 pacientov (8 000 pacientov za rok).
  • V roku 2011 boli v niekoľkých krajinách uzatvorené dohody o partnerskej spolupráci s asociáciami pacientov s kožným ochorením.

Napríklad v Kanade, kde ekzémom trpí viac než 25 % detí, funguje v rámci projektu „100 rodín“ platforma na zdieľanie skúseností na sociálnych sieťach. Rodičia detí s atopiou dostali na celý rok prípravky La Roche-Posay prispôsobené potrebám ich detí, aby mohli posúdiť zlepšenie kvality života ich ratolestí.

Výskum

  • Do konca roka 2010 vykonala značka La Roche-Posay viac než 600 epidemiologických a observačných štúdií.
  • V 26 krajinách sveta lekársky tím sleduje a vyhodnocuje kvalitu života vybranej vzorky spotrebiteľov.
  • Nadácia La Roche-Posay od svojho založenia v roku 1995 udelila 131 štipendií v oblasti dermatológie.

Workshopy o atopii

Workshopy o atopii na podporu rodín

Workshopy o atopii sa konajú v nemocniciach ako forma terapeutického vzdelávania pre dospelých a deti s atopickou dermatitídou. Vedú ich zdravotníci – zdravotné sestry, pediatri, lekári, psychológovia – tí všetci sa snažia pacientom pomôcť, aby na chorobu nereagovali neprimerane a aby svojmu ochoreniu lepšie porozumeli a ľahšie ho zvládli v každodennom živote.

Vďaka tomu sú si pacienti vedomí možností, ako vlastnými silami zlepšiť svoj každodenný život a zvýšiť dôveru v liečbu a starostlivosť o svoj zdravotný stav, ktorý nie je vždy liečený správne. Pacienti môžu zdieľať svoje nepríjemné skúsenosti s reakciami okolia, naučiť sa správne reagovať tak, aby si uľavili od bolesti a svrbenia, a porozumieť chorobe a jej liečbe ako takej.
Zvládaním choroby sa pacient zároveň učí, ako s ňou lepšie žiť.

Workshopy sú miestom, ktoré umožňuje stretnúť sa s pacientmi s rovnakými ťažkosťami. Môžu zdieľať svoje skúsenosti a nepríjemné pocity, navzájom sa podporiť a pohovoriť si o chorobe s odborníkmi. Workshopy sú miestom, kde sa ľudia učia, ako prelomiť svoju izoláciu a prekonať pocit vylúčenia zo spoločnosti.

80 škôl atopie po celom svete

Objavte rad Lipikar AP+

Objavte rad Lipikar AP+ pre komplexnú starostlivosť o pokožku so sklonom k atopickému ekzému.

MENEJ ŠKRABANIA PRE DLHŠIE NOCI. A LEPŠIE DNI.

NOVÉ, KLINICKY PREUKÁZANÉ BENEFITY PRÍPRAVKOV LIPIKAR AP+

20 % detí trápi atopický ekzém
80 % z nich nemôže zaspať a v noci sa často prebúdza kvôli svrbeniu pokožky, čo má výrazne negatívny vplyv na kvalitu ich spánku a celkovo na kvalitu života.

Bolo klinicky dokázané, že používanie prípravkov LIPIKAR SYNDET a BAUME AP+ aspoň 1x denne môže viesť u detí a dospelých s atopickým ekzémom až k 2x menej škrabaniu v priebehu noci, a tým ku zlepšeniu kvality a dĺžky spánku a menej častému prebúdzaniu.*

KLINICKY PREUKÁZANÁ VYSOKÁ BEZPEČNOSŤ a MAXIMÁLNA TOLERANCIA AJ PRE TÝCH NAJMENŠÍCH – NOVORODENCOV


Rad LIPIKAR prináša viac než 25 rokov dermatologickej expertízy a klinických štúdií v starostlivosti o tú najviac citlivú pokožku. Úplne prvýkrát bola tiež klinicky preukázaná vysoká tolerancia a bezpečnosť prípravkov LIPIKAR SYNDET AP+ a LIPIKAR BAUME AP+ na pokožke tých najmenších a najcitlivejších – novorodencov.**

Práve u nich používanie emoliencia počas prvých troch týždňov života zmierňuje relatívne riziko rozvoja atopickej dermatitídy, a to až o 50 %.***

POUŽÍVANIE EMOLIENCIA MÔŽE HRAŤ ZÁSADNÚ ÚLOHU V PREVENCII ATOPICKEJ DERMATITÍDY

* Klinické hodnotenie: 51 subjektov, 15 dní používania, aplikácia prípravku Lipikar Syndet AP+ a Baume AP+ aspoň raz denne.
** 40 novorodencov vo veku do 1 mesiaca, 4 týždne používania, 1 špecializované hodnotenie so zameraním na daný typ produktu, aplikácia produktu na tvár a telo aspoň raz denne, testované v pôrodniciach, testované pod pediatrickou kontrolou, štúdia nie je aplikovateľná na predčasne narodené deti.
*** Zdroj:  J Allergy Clin Immunol. 2014 Oct; 134(4): 818–823. doi:  10.1016/j.jaci.2014.08.005

AKO NANÁŠAŤ ZVLÁČŇUJÚCI KRÉM

25 rokov skúseností so starostlivosťou o pokožku so sklonom k atopii

Laboratóriá La Roche-Posay vytvorili LIPIKAR pred 25 rokmi. Tento rad telových prípravkov pre suchú kožu preukázal medzi dospelými i deťmi svoju účinnosť v rade klinických štúdií a získal na trhu zvláčňujúcich prípravkov vedúce postavenie.

Ktorý prípravok Lipikar je pre vás ten pravý?

Dojčatá
Zamerajte sa na tieto prípravky: Lipikar Baume AP+ pre starostlivosť o pokožku, Lipikar Syndet AP+ alebo Lipikar Olej do kúpeľa a ako SOS starostlivosť zvoľte Lipikar Stick AP+. Ide o prípravky s vysokou toleranciou, ktoré prešli špeciálnymi bezpečnostnými testami.

Deti a dospelí
Počas fáz svrbenia a škrabania alebo v prípadoch extrémneho vysušenia zvoľte prípravky s označením AP+ (balzam, sprchový gél a SOS starostlivosť). Pomáhajú obnovovať kožnú bariéru a znižujú svrbenie a nutkanie škrabať sa.

Počas pokojovej fázy môžete v prípade suchej pokožky siahnuť po Lipikar Mlieku, ktoré je určené na každodenné používanie.

Hygiena

Ľahká alebo krémová: voľba čistiacej starostlivosti je otázkou osobnej preferencie. Majte na pamäti: Syndet AP+ a Olej sú najlepšie znášané intolerantnou pokožkou a riziko podráždenia je znížené na minimum.

Surgras je (ultrahydratačný) sprchový gél, ktorého textúra je obohatená o 10 % relipidačných látok, pomáha obnovovať kožnú bariéru už počas sprchovania.

Preview : False
loading : 0,953 sec