Zamerané na...

Make-up pre citlivú pleť je skutočnosťou

Img_Make-up pre citlivú pleť je skutočnosťou

Niektoré make-upy môžu spôsobiť nežiaduce vedľajšie reakcie pleti. Mali by ste sa vyvarovať najmä tým s obsahom potenciálne dráždivých látok, ktoré by mohli vyvolať alergiu. Voľte radšej hypoalergénne prípravky s vysokou toleranciou, špeciálne navrhnuté pre citlivú pleť. Vďaka nim pre vás bude líčenie potešením a dokonale krásny a zjednotený vzhľad pleti bude realitou pre všetky typy pleti.

Symptómy

Ako vyhovieť potrebám citlivej pleti

Dnes 70 % žien, ktoré navštívia lekáreň tvrdia, že majú citlivú pleť. Bežnejšie sa s týmto stretávame u žien so suchou pleťou, citlivosť zmieňuje 80 % z nich. Ženy s citlivou pleťou sa skutočne stretávajú s mnohými senzorickými ťažkosťami ako napnutie, krehkosť pleti, drsná pleť. Tieto problémy bývajú ešte umocnené v prípade, že použijú pre ne nevhodný make-up.

Začiatky

…s vhodnou voľbou make-upu.

Nanášanie make-upu na citlivú pleť je často náročné: Zle zvolený make-up sa totiž nie vždy prispôsobí povrchu pleti. Počas dňa sa môžu objaviť pocity napnutia a diskomfortu. Make-up sa hromadí v ryhách na pleti (vrásky, jemné linky, suché miesta, nedokonalosti) a výsledok líčenia môže pôsobiť nezjednotene. Aby si aj suchá, citlivá pleť mohla konečne vychutnať potešenie z líčenia, je dôležité používať make-up, ktorý s ňou bude v súlade, bude komfortný a ultrahydratačný. Zároveň je potrebné voliť hypoalergénne formuly a minimalizovať tak riziko podráždenia a alergie u tohto delikátneho typu epidermis.

Ošetrenie

Kľúč ku krásnemu vzhľadu citlivej pleti

Aj citlivá pleť môže byť krásna, pokiaľ sa budete riadiť nasledujúcimi tipmi:

  • Vyhnite sa prípravkom čistenia s obsahom mydla, ktoré pleť vysušujú a ešte viac prispievajú k jej citlivosti.
  • Čo najviac vylúčte tvrdú vodu, voľte skôr bezoplachové prípravky čistenia a na vyčistenú pleť následne nastriekajte termálnu vodu.
  • Pri líčení vždy najskôr použite korektor, ktorým neutralizujete lokálne nedokonalosti pleti.
  • Potom zjednoťte pleť pomocou make-upu navrhnutého špeciálne pre citlivú pleť.
  • Prestriekanie make-upu termálnou vodou zdokonalí jeho výdrž. Aplikáciu termálnej vody môžete zopakovať aj počas dňa, pleť upokojí a dodá jej ešte väčší komfort.
Pre viac informácií o výbere vhodného make-upu sa obráťte na svojho dermatológa.

Odporúčané pre Vás

Zobraziť všetky články