Svedectvá

„Úspešne som sa vyrovnala so svojimi hnedými škvrnami“

Img_„Úspešne som sa vyrovnala  so svojimi hnedými škvrnami“

Vo veku 35 rokov Florence zistila, že má na tvári a na chrbte rúk hnedé škvrny.
Vďaka pomoci dermatológa a vďaka vhodným opatreniam sa jej podarilo účinne uspieť v ich liečbe.

Súvislost

Florence, kedy sa u vás objavili hnedé škvrny?

Pred niekoľkými rokmi sa na mojej tvári postupne začali objavovať hnedé škvrny. Niekoľko sa ich objavilo taktiež na chrbtoch rúk. Môj synovec Jules, ktorý má 5, sa ma pýtal, prečo mám špinavé ruky! Vzhľadom na to, že sa tieto škvrny postupom času zhoršovali, začala som si robiť starosti.

Symptómy

Ako ste reagovali?

Neznášala som to veľmi dobre. Bolo to, akoby moja pleť znenazdania zostarla o 20 rokov. Vrásky sú normálne, v mojom veku ich má každý. Ale hnedé škvrny sú niečo iné. Pripomínali mi škvrny, ktoré vidíte na veľmi starých ľuďoch. V žiadnom prípade nie sú veľmi pekné, a tak som sa rozhodla sa im nevzdať. Preto som navštívila dermatológa, ktorý mi vysvetlil, že hnedé škvrny sú bežným problémom, ktorý je spôsobený hlavne pravidelnou slnečnou expozíciou. Predpísal mi depigmentačný prípravok, aby mi odstránil škvrny a každý deň chránil pleť pred slnkom.

Riešenie

Malo používanie depigmentačného prípravku význam?

Chcelo to 4 mesiace starostlivosti, než škvrny naozaj zmizli. Ale čakanie stálo za to! Samozrejme aj dnes dodržujem odporúčania svojho dermatológa. Príliš sa bojím, že sa problém vráti! Takže som na slnku opatrná a chránim si pleť po celý rok prípravkom, ktorý obsahuje ochranu pred slnkom. Keď je pravdepodobné, že bude moja pleť slnku vystavená intenzívnejšie, používam ochranný prípravok s vysokým faktorom. Nezabúdam si ho aplikovať aj na ruky! Mám radosť z toho, že som bola schopná si úspešne vyliečiť hnedé škvrny, pretože som si už myslela, že tak bude moja pleť vyzerať navždy!

Odporúčané pre Vás

Zobraziť všetky články