Vedecky osvetlené

Reaktivita pleti: 3 zdroje citlivej pleti

Img_Reaktivita pleti: 3 zdroje citlivej pleti

Citlivá pleť má rôzne profily. Netolerantná, červená, suchá alebo dehydratovaná pleť vlastne môže byť citlivá. Majú spoločnú jednu vec: pleť je hyperreaktívna na určité faktory.

Rozdielne symptómy citlivej pleti

Citlivá pleť nie je nevyhnutne alergická pleť. Je to druh pleti, ktorá je prirodzene zraniteľná na vonkajšie útoky, na ktoré extrémne reaguje. Táto hyperreaktivita je priamo spájaná s dráždivosťou nervových zakončení pleti. Citlivá pleť sa môže prejavovať, podľa konkrétneho typu, rozdielnymi druhmi reaktivity, ktoré sa môžu nahromadiť: pichanie, pnutie, svrbenie, pocity horúčosti a/alebo pálenia, niekedy spojené so začervenaním.

3 zdroje reaktivity pleti

Reaktivita pleti môže mať niekoľko príčin. Môže to byť:

  • okolité prostredie: teplo, zima, vietor, slnko alebo dokonca náhle zmeny v teplote a atmosférické znečistenie môžu viesť k pichaniu, pocitom pálenia, začervenaniu alebo horúčosti.
  • kontakt: aplikácia prípravku, ktorý obsahuje zle tolerovanú látku, styk pleti s veľmi tvrdou vodou alebo určitou tkaninou môžu spôsobovať pocity diskomfortu: svrbenie, pichanie, pnutie alebo začervenanie.
  • cievne: steny krvných ciev sú oslabené vplyvom určitých vonkajších faktorov, akými sú zmeny v teplote alebo vnútorné faktory, akými je používanie korenia alebo pitie alkoholu. Keď sa objaví začervenanie, červenanie a horúčosť, môže ísť o prvotné znaky.
Odporúčané pre Vás

Zobraziť všetky články