Vedecky osvetlené

Reaktivita pleti: 3 zdroje citlivej pleti

v_header_enlightened_292.jpg

Citlivá pleť má rôzne profily. Netolerantná, červená, suchá alebo dehydratovaná pleť vlastne môže byť citlivá. Majú spoločnú jednu vec: pleť je hyperreaktívna na určité faktory.

Rozdielne symptómy citlivej pleti

1.4a In the light of science - Skin reactivity_illu 1

Citlivá pleť nie je nevyhnutne alergická pleť. Je to druh pleti, ktorá je prirodzene zraniteľná na vonkajšie útoky, na ktoré extrémne reaguje. Táto hyperreaktivita je priamo spájaná s dráždivosťou nervových zakončení pleti. Citlivá pleť sa môže prejavovať, podľa konkrétneho typu, rozdielnymi druhmi reaktivity, ktoré sa môžu nahromadiť: pichanie, pnutie, svrbenie, pocity horúčosti a/alebo pálenia, niekedy spojené so začervenaním.

3 zdroje reaktivity pleti

1.4a-In the light of science - Skin reactivity_illu-2

Reaktivita pleti môže mať niekoľko príčin. Môže to byť:

  • okolité prostredie: teplo, zima, vietor, slnko alebo dokonca náhle zmeny v teplote a atmosférické znečistenie môžu viesť k pichaniu, pocitom pálenia, začervenaniu alebo horúčosti.
  • kontakt: aplikácia prípravku, ktorý obsahuje zle tolerovanú látku, styk pleti s veľmi tvrdou vodou alebo určitou tkaninou môžu spôsobovať pocity diskomfortu: svrbenie, pichanie, pnutie alebo začervenanie.
  • cievne: steny krvných ciev sú oslabené vplyvom určitých vonkajších faktorov, akými sú zmeny v teplote alebo vnútorné faktory, akými je používanie korenia alebo pitie alkoholu. Keď sa objaví začervenanie, červenanie a horúčosť, môže ísť o prvotné znaky.
1.4a-In the light of science - Skin reactivity_illu-3

Odporúčané pre Vás

Zobraziť všetky články