Zamerané na...

Intolerantná pleť – komplexná realita

Img_Intolerantná pleť – komplexná realita

Intolerantná pleť trpí začervenaním, štípaním a podráždením. Existuje len jedno pravidlo, ktoré sa musí dodržiavať, aby sa zlepšil každodenný komfort chúlostivej pleti: rešpektovať túto krehkosť používaním hypoalergénnych formúl vyrobených s minimom ingrediencií.

Symptómy

Extrémna reakcia pleti

Intolerantná pleť je náchylnejšia na vonkajšie útoky a je charakterizovaná každodenným diskomfortom a extrémnou podráždenosťou. Môže byť rozpoznateľná určitými znakmi s rôznym stupňom závažnosti. Pleť trpí napríklad začervenaním a štípaním, pne, objavuje sa pocit horúčosti alebo svrbenia, taktiež sa môžu dostaviť pocity pálenia.

Pociatky

Citlivosť na alergény

Intolerantná pleť je spravidla citlivejšia na alergény, a preto je obzvlášť citlivá na ingrediencie používané v kozmetických prípravkoch starostlivosti o pleť. Najčastejšími alergénmi sú parfumy a konzervanty. Kožná bariéra sa tak môže poškodiť a už nie je schopná ďalej plniť svoju ochrannú rolu. Táto pleť sa ľahko dehydratuje, dostavujú sa pocity horúčosti a pne.

Liecba

Cieľ: hydratovať pleť a obmedziť jej citlivosť

Určité kroky sú podstatné pre starostlivosť o intolerantnú pleť a na poskytnutie každodenného komfortu:

  • Čistite pleť jemne s použitím tekutého odličovača.
  • Na dokončenie čistenia pleti používajte upokojujúcu termálnu vodu proti podráždeniu.
  • Aplikujte upokojujúci ochranný krém špecificky vyrobený pre intolerantnú pleť, ktorý obsahuje minimum ingrediencií.Ak potrebujete viac informácií, neváhajte kontaktovať svojho dermatológa.

Odporúčané pre Vás

Zobraziť všetky články