Panel 1:
Panel 1:
Panel 2:
Panel 2:
Panel 3:
Panel 3:
Panel 4:
Panel 4:
Panel 5:
Panel 5:
Panel 6:
Panel 6:
PRE PLEŤ SO SKLONOM K AKNÉ
MASTNÁ PLEŤ SO SKLONOM K AKNÉ

EFFACLAR ČISTIACI penivý gél v náhradnej náplni čistí mastnú pleť bez vysúšania vďaka jemným čistiacim zložkám pre zaistenie optimálnej tolerancie. Šetrne odstraňuje nečistoty a nadmerný kožný maz, zanecháva pleť čistú a sviežu.

EFFACLAR Čistiaci penivý gél je teraz k dispozícii vo forme ekologickej náhradnej náplne, tento obal obsahuje o 77 % menej plastov než klasická 400 ml fľaša tohto prípravku. 

AKO APLIKOVAŤ:
Používajte vlažnú vodu, ktorá pomáha uvoľniť póry. Gél napeňte v dlaniach s trochou vody, naneste na T-zónu a na krk. Opláchnite studenou vodou, ktorá pomáha stiahnuť póry.

 
Penivý gél.
S termálnou vodou z La Roche-Posay

Ekologickú náplň môžete použiť priamo alebo ňou naplniť pôvodné 400 ml balenie EFFACLAR Čistiaceho penivého gélu. Postupujte nasledovne:

 1. Odskrutkujte pumpičku.
 2. Použite náhradnú náplň EFFACLAR Čistiaceho penivého gélu a prázdnu nádobu s objemom 400 ml doplňte.
 3. Nádobu opäť zatvorte pumpičkou. 

Pôvodnú nádobu pred doplnením nevyplachujte vodou.
Nemiešajte s inými prípravkami.

Odstraňuje nečistoty a nadbytočný kožný maz. Jemne zbavuje pleť nečistôt. Viditeľne znižuje výskyt čiernych bodiek a nadmerný lesk pleti. Pleť zanecháva čistú a sviežu. 
Čistiace zložky boli vybrané s ohľadom na vysokú účinnosť čistenia a odstránenia nadmerného kožného mazu v kombinácii so zinkom pre zmiernenie séba.

 
 

Špeciálne adaptovaný prípravok čistenia pre pleť so sklonom k akné s dobrou toleranciou.
Fyziologické pH – bez alkoholu*.Nekomedogénny.
* Bez etanolu.

Testované na pleti so sklonom k akné. Vhodný pre citlivú pleť.

Po otvorení spotrebujte do:
12 mesiacov
 • Ekologická náplň
 • Čistiaci
  Redukuje kožný maz
 • Dospelí
  Tínedžeri
 • Tvár

HLAVNÉ INGREDIENCIE
POZRIME SA DOVNÚTRA

TERMÁLNA VODA Z LA ROCHE-POSAY

Pôsobí proti podráždeniu.

Zinok

Redukuje kožný maz a čistí pleť.

Čistiace zložky

Vysoko efektívny účinok eliminácie nečistôt a nadmerného množstva séba.
AQUA / WATER • SODIUM LAURETH SULFATE • PEG-8 • COCO-BETAINE • HEXYLENE GLYCOL • SODIUM CHLORIDE • PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE • ZINC PCA • SODIUM HYDROXIDE • CAPRYLYL GLYCOL • CITRIC ACID • SODIUM BENZOATE • PHENOXYETHANOL • PARFUM / FRAGRANCE

B193153/1

PREUKÁZANÉ
VÝSLEDKY TESTU TOLERANCIE

Nedráždi pleť 97 %
Nedráždi oči 97 %
Vhodný pre podráždenú pleť 96 %


Tolerancia hodnotená subjektmi aktuálne podstupujúcimi liečbu pleti so sklonom k akné*:
* Observačná štúdia. 1 821 subjektov, tolerancia hodnotená dermatológmi. EFFACLAR Gél, aplikácia 1 - 2x denne po dobu 30 dní.

NÁZOR
ODBORNÍKA

Pri umývaní pleti so sklonom k akné sa vyvarujte treniu. Nepoužívajte abrazívne mydlá, peelingy, adstringentné či exfoliačné zložky. Vyhnite sa používaniu parfumov.

Ako sa dá liečiť akné?
Dr. Deshayes, dermatológ

 
Dozvedieť sa viac informácií o polymorfnom akné a o tom, ako ho liečiť. Dermatológ odpovedá na vašu otázku
Spravidla hovoríme o polymorfnom akné. Polymorfné znamená, že sú prítomné dva typy postihnutých miest. Po prvé, nezápalové lézie, to sú miesta, pri ktorých malá zátka - čierna bodka - bráni vylúčeniu mazu a spôsobuje jeho hromadenie hlboko v žľaze. Nazývame to mikrocysta. Po druhé, sú to zápalové lézie. V tomto prípade sa kožný maz, ktorý je zapálený vnútorne, mení a spôsobuje zápal.

Mazová žľaza praskne a vedie k tvorbe zápalových miest vo forme pupienkov alebo bielych hlavičiek. V závislosti od typu akné môže existovať kombinácia oboch týchto postihnutých miest. V najťažších formách sa vyskytuje veľké množstvo mikrocýst a čiernych bodiek, ako aj zápalových lézií. Oba typy postihnutých miest sa musia liečiť. Zapálené pupienky by sa mali liečiť lokálne prípravkami, ako je benzoylperoxid, ktorý má veľmi účinný protizápalový účinok a mal by sa aplikovať večer. Nepoužívajte lokálne antibiotiká, pretože by ste si na ne mohli vytvoriť rezistenciu. V prípade nezápalových miest je potrebné odstrániť zátku, ktorá zabraňuje vylučovaniu kožného mazu, použitím prípravkov, ktoré majú byť účinné. Liečbu by sme mali začať používaním šetrných prípravkov, obsahujúcich ovocné kyseliny a špeciálne LHA, ktoré sú dobre znášané a sú veľmi účinné. Ak tieto ovocné kyseliny nie sú účinné alebo dobre znášané, mali by sme pristúpiť k ďalšiemu kroku: liečivám obsahujúcim deriváty kyselín vitamínu A, teda tretinoín, ktoré majú sťahujúci účinok a následne spôsobujú mierne podráždenie. Ráno nezabudnite vyvážiť suchosť pleti spôsobenú ošetrením, použitím hydratačných krémov vhodných pre tento typ aknóznej pleti. Ak sú miesta zápalu príliš veľké, môžu vám byť predpísané antibiotiká s protizápalovým účinkom nazývané cyklíny.

Táto perorálna liečba má byť prednostne užívaná večer. Je potrebné dbať na to, aby ste sa vyhli slnku, pretože cyklíny môžu byť fotocitlivé. Liečba je pomerne dlhá. Spravidla asi 2 alebo 3 mesiace. Môže sa tiež užívať zinok a dievčatám môže byť predpísaná hormonálna liečba. Niektoré antikoncepčné tabletky sa v skutočnosti používajú na liečbu akné a môžu tieto problémy ľahko vyriešiť. Pri závažnejšom akné by vám mali byt predpísané izotretinoíny podávané orálne, ktoré majú dosť závažné vedľajšie účinky. Ako posledný bod je najlepším prostriedkom na ošetrenie jaziev prevencia, takže sa pupienkov nedotýkajte, neškrabte si ich ani ich nevytláčajte. Pokiaľ jazvy po liečbe akné pretrvávajú, je možné sa rozhodnúť pre liečbu laserom, ktorá efektívne redukuje ich výskyt.

IDEÁLNE RIEŠENIE
PRE VAŠU PLEŤ

EFFACLAR VÍŤAZNÉ TRIO

EFFACLAR je komplexný rad prípravkov pre riešenie nedokonalostí pleti, ktorý účinne cieli na všetky fázy životného cyklu nedokonalostí a zároveň zaisťuje dokonalú toleranciu.
Čistenie

EFFACLAR ČISTIACI penivý gél v náhradnej náplni čistí mastnú pleť bez vysúšania ...

Pozrite sa na to
EFFACLAR Adstringentné tonikum s mikroexfoliačným účinkom vďaka čistiacim aktívn...
Pozrite sa na to

EFFACLAR DUO(+) je komplexný krém posilnený o protizá...

Pozrite sa na to

OBJAVTE ĎALŠIE
PRÍPRAVKY Z TOHTO RADU

EFFACLAR je komplexný rad prípravkov pre riešenie nedokonalostí pleti, ktorý účinne cieli na všetky fázy životného cyklu nedokonalostí a zároveň zaisťuje dokonalú toleranciu.