POZNÁTE NAJLEPŠÍ SPÔSOB OCHRANY POKOŽKY?

SPOZNAJTE TRI DÔLEŽITÉ KROKY

SKONTROLUJTE SI
VAŠE MATERSKÉ ZNAMIENKA

Zistite čo, kde a ako na znamienka.

CHRÁŇTE SEBA A SVOJICH MILOVANÝCH

Odborné poradenstvo o najlepšej ochrane.

HRAJTE SA BEZPEČNE
NA SLNKU

Ako sa pripraviť na zábavu na slnku.

VEDELI STE,
ŽE...

laroche posay landingpage saveyourskin 5_Visuel
90% PRÍPADOV RAKOVINY KOŽE
MÔŽE BYŤ LIEČENÝCH, POKIAĽ
SÚ ODHALENÉ VČAS

*SKONTROLUJTE ZNAMIENKA
VAŠICH NAJBLIŽŠÍCH EŠTE DNES.

Euromelanom Epidemiologický informačný list

JE TO JEDNODUCHÉ AKO
ABCDE

Pre posúdenie zmien týkajúcich sa vašich materských znamienok použite metódu ABCDE, ktorá je vyvinutá, schválená a používaná dermatológmi na celom svete. Každé písmeno korešponduje s jedným aspektom, ktorému by ste mali venovať pozornosť.

https://www.laroche-posay.sk/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/simple-page/landing-page/save-your-skin/laroche-posay-landingpage-saveyourskin-7_visuel1.jpg

A pre
asymmetry
(asymetriu)

Znamienka s dvomi rovnými stranami sú "symetrické" znamienka. Asymetrické znamienka, ako to naľavo, sú zhubné a môžu byť známkou rakoviny kože.
https://www.laroche-posay.sk/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/simple-page/landing-page/save-your-skin/laroche-posay-landingpage-saveyourskin-7_visuel2.jpg

B pre
borders
(okraje)

Benígne znamienko má na rozdiel od melanomu hladké, rovnomerné okraje. Ohraničenie ranného melanómu býva nerovnomerné. Okraje môžu byť vrúbkované.
https://www.laroche-posay.sk/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/simple-page/landing-page/save-your-skin/laroche-posay-landingpage-saveyourskin-7_visuel3.jpg

C pre
colour
(farbu)

Väčšina nezhubných znamienok má jednu farbu -často jediný odtieň hnedej. Pestrá škála farieb je ďalším varovným signálom. Môže sa objaviť rada rôznych odtieňov hnedej, béžovej alebo čiernej. Melanóm môže byť tiež červený, biely alebo modrý.
https://www.laroche-posay.sk/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/simple-page/landing-page/save-your-skin/laroche-posay-landingpage-saveyourskin-7_visuel4.jpg

D pre
diameter
(rozmer)

Benígne (nezhubné) znamienka majú obvykle menší priemer než tie malígne (zhubné). Melanómy majú obvykle väčší priemer než guma na špičke ceruzky (¼ palca alebo 6 mm), ale niekedy môžu byť pri prvom zistení menšie. 
https://www.laroche-posay.sk/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/simple-page/landing-page/save-your-skin/laroche-posay-landingpage-saveyourskin-7_visuel5.jpg

E pre
evolution
(vývoj)

Bežné, neškodné znamienka vyzerajú v priebehu času stále rovnako. Buďte v strehu, keď sa znamienko začne rozširovať či akokoľvek meniť. Keď sa znamienko vyvíja, navštívte lekára. Akákoľvek zmena- vo veľkosti, tvare, farbe, výške atď., alebo akýkoľvek nový príznak, ako je krvácanie, svrbenie alebo tvorbe chrást -signalizujú nebezpečenstvo.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVEDE

1 quote-marks

Ako môžem chrániť svoju pokožku pred slnkom?

Expozícia na slnku vás vystavuje riziku úpalu, ako aj dlhodobých rizík predčasného starnutia a rakoviny kože. Ak chcete zostať na slnku v bezpečí, vyhľadajte tieň medzi 11. a 15. hodinou, noste čiapku, ochranný odev a slnečné okuliare. Okrem týchto opatrení veľkoryso aplikujte širokospektrálny UVA-UVB krém na opaľovanie každé 2 hodiny na ktorúkoľvek oblasť exponovanej pokožky.

Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Aký je najlepší opaľovací krém pre citlivú pokožku?

Niektoré krémy na opaľovanie môžu na citlivej pokožke spôsobiť nepríjemné štípanie. Rozhodnite sa pre širokospektrálnu ochranu UVA-UVB, ktorá je testovaná na najcitlivejšej pokožke, ako je napríklad rada ANTHELIOS od La Roche-Posay. Produkty ANTHELIOS prirodzene zjednocujú protizápalové a antioxidačné účinky termálnej vody La Roche-Posay na upokojenie citlivej pokožky.

Dozvedieť sa viac

 

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Chráni vás sprejové opaľovanie pred slnkom?

Rozhodne nie! Sprejové spreje reagujú s odumretými bunkami na povrchu kože a „zafarbia“ ju. Nemá to žiadny vplyv na obranyschopnosť pokožky pred slnkom. Opaľovanie rozprašovaním je oveľa bezpečnejšie ako bežné opaľovanie, napriek tomu si musíte po opaľovaní chrániť pokožku pred slnečným žiarením aj naďalej pomocou širokospektrálneho opaľovacieho krému UVA-UVB.

Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Ako môžem chrániť svoju pokožku pred slnečným žiarením bez opaľovacích krémov?

Dermatológovia odporúčajú nosiť klobúky, slnečné okuliare a ochranné odevy a vyhľadávať tieň, keď je slnko najsilnejšie. Opaľovací krém je však jadrom stratégickej ochrany pred slnkom a nemožno ho vynechať z vašej rutiny. Opaľovacie krémy ANTHELIOS prechádzajú prísnym testovaním aj na najcitlivejšej pokožke, aby bola zaistená úplná bezpečnosť.

Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Ako si môžem chrániť tvár pred slnkom?

Aby ste sa vyhli predčasnému starnutiu alebo rakovine kože, je dôležité používať denný krém na tvár. Je to ešte dôležitejšie, ak ste tehotná alebo ak užívate antikoncepčné tabletky, pretože to predstavuje riziko „tehotenskej masky“. Vyberte si textúru, ktorá najlepšie vyhovuje vašej pokožke, ako napríklad krém na suchú pokožku, nekomedogénny gél na mastnú pleť alebo svieža hmla.

Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Ako sa môžem opaľovať bez poškodenia pokožky?

Pri opaľovaní melanocyty reagujú na poškodenie pokožky produkciou pigmentu- melanínu, ktorý chráni bunky absorpciou UV žiarenia. Pre vyvolanie opaľovania musíte pokožku najskôr vystaviť škodlivému UV žiareniu, ktoré vedie k riziku spálenia, predčasného starnutia a rakoviny kože. Najlepším spôsobom opaľovania bez poškodenia je použitie samoopaľovacieho prípravku.

Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?