Vaša pokožka môže byť vplyvom onkologickej liečby citlivejšia na slnečné lúče. Aj krátke vystavenie slnku môže prispieť k nežiaducim účinkom, vzhľadom na to, že slnko produkuje rôzne druhy ultrafialových lúčov.

Ultrafialové žiarenie je veľmi silné, hoci predstavuje len zlomok slnečných lúčov, ktoré dopadajú na našu planétu. Existujú 3 rôzne druhy UV lúčov: UVC, ktoré sú blokované ózonovou vrstvou a UVA a UVB lúčmi, ktoré dopadajú na povrch Zeme.  

UVA predstavuje 95 % UV lúčov, ktoré vás môžu ovplyvniť celoročne, na akokoľvek mieste a v akomkoľvek období. Môžu preniknúť do pokožky až k dermálnym bunkám a dlhodobo ich porušiť. To môže viesť k alergiám na slnko vyvolávajúcim začervenanie či svrbenie, fotostarnutie, poruchy pigmentácie ako sú pupienky či tehotenská melazma. Škody spôsobené nadmerným vystavením slnku môžu viesť aj k rakovine kože.

Anthelios UV Mune 400 spf 50+

  
Najúčinnejší UV filter.
Proti najzradnejším UV lúčom.
Na ochranu pred hlbokým poškodením buniek.
Odporúčané dermatológmi.
Anthelios UVmune 400.
La Roche-Posay.
Značka č. 1 starostlivosti o pleť odporúčaná dermatológmi z celého sveta.

CHRÁNIM SA
PRED SLNKOM


Každý deň, aj keď je zatiahnuté, prenikajú UVA lúče do vašej pokožky a môžu spôsobiť jej trvalé poškodenie. Je nevyhnutné denne používať krém s dostatočnou ochranou, pretože vedľajšie účinky vašej onkologickej liečby sa pri vystavení slnku môžu zhoršiť (napríklad suchosť, vyrážka, zmena kožnej bariéry, zápaly či pigmentácie). 

OBMEDZUJEM
MÔJ ČAS STRÁVENÝ NA SLNKU

 

Je nevyhnutné prijať určité opatrenia pri vystavení na slnku, napríklad pri vonkajších aktivitách, pobyte na pláži či v horách. Pracujte v tieni, sadnite si pod strom, oddychujte pod slnečníkom alebo si vychutnajte obed pod chladivým baldachýnom.

* Slnečné okuliare v kategórii CE 4 sú tie najtmavšie a nie sú bezpečné pre šoférovanie.

NÁŠ ZÁVÄZOK VÁM

Od roku 1975 je poslaním La Roche-Posay podporovať tých, ktorí trpia citlivou alebo oslabenou pokožkou k zlepšeniu ich každodenného komfortu a kvality života.