VYŽIVTE VAŠU POKOŽKU

Počas onkologickej liečby bude vaša pokožka citlivejšia a môže sa postupom času stenšovať. Teraz je tá správna chvíľa ju hýčkať a osvojiť si každodennú vyživujúcu rutinu. Je dôležité vedieť, čo vaša pokožka potrebuje a chrániť ju krémami, zvlhčujúcimi balzamami a inými prostriedkami starostlivosti o pokožku vyvinutými pre citlivú pleť.

Vaša pleť sa znečisťuje rýchlejšie ako ostatné časti vášho tela, a to z dôvodu každodenného vystavenia sa nielen slnku, ale aj znečistenému prostrediu a iným externým agresorom. Začnite ju pravidelne čistiť každé ráno a večer pre udržanie jej zdravia.

Starajte sa o svoju pokožku počas onkologickej liečby. Nanášajte dostatočné množstvo krému na vašu tvár a na telo každé ráno a večer. Okrem toho, že sa rýchlejšie vstrebá, tiež upokojuje pokožku, zabraňuje prejavom xerózy, podráždenia a svrbenia.

NÁZOR ODBORNÍKA

Každodenná starostlivosť o pokožku je nevyhnutná pre ochranu kože před vedľajšími účinkami onkologickej liečby. Zároveň zaručuje lepšiu kvalitu života počas liečby.

MUDr. Brigitte Dréno Prednostka Dermato-onkologického oddelenia, riaditeľka oddelenia bunkovej a génovej terapie, prodekanka pre výskum FN v Nantes.

KAŽDODENNÁ RUTINA
NA TVÁR
 

Nezabúdajte denne hydratovať a vyživovať každú časť vašej tváre vhodnými prostriedkami, ktoré zodpovedajú jej potrebám. Používajte špeciálne prostriedky na citlivú oblasť okolo očí. Raz týždenne po dobu 30 minút použite hydratačnú masku na tvár, aby ste zmiernili napnutie pokožky a dodali svojej pleti jas. Pre dosiahnutie sviežeho účinku a na efektívnejšie zmiernenie opuchov môžete produkty starostlivosti o očné okolie uchovávať v chladničke. Pery vyživujte a chráňte pomocou hydratačného balzamu.

RANNÝ RITUÁL

NANESTE KRÉM SLNEČNEJ OCHRANY JAKO NAPRÍKLAD ANTHELIOS KA+ ČI ANTHELIOS INVISIBLE FLUID

Pozrieť viac

NANESTE HYDRATAČNÝ KRÉM AKO NAPRÍKLAD TOLERIANE ULTRA 

Pozrieť viac

UPOKOJTE SVOJU PLEŤ VĎAKA ZLOŽENIU S TERMÁLNOU PRAMENITOU VODOU

Pozrieť viac

ČISTITE SVOJU PLEŤ ŠETRNÝM HYPOALERGÉNNYM PROSTRIEDKOM AKO  NAPRÍKLAD TOLERIANE DERMO-CLEANSER

Pozrieť viac

 

VEČERNÝ RITUÁL

ČISTITE SVOJU TVÁR
VYHNITE SA PRÍLIŠ DRSNÝM ODLIČOVACÍM TAMPÓNOM, MYDLÁM, KTORÉ VYSUŠUJÚ VAŠU PLEŤ, TONEROM NA BÁZE ALKOHOLU A NIEKTORÝM ESENCIÁLNYM OLEJOM

Pozrieť viac

PRIPRAVTE SVOJU TVÁR POMOCOU ČISTIACEHO MLIEKA

Pozrieť viac

NANESTE HYDRATAČNÝ KRÉM

Pozrieť viac

REVITALIZUJTE VAŠE OČNÉ OKOLIE POMOCOU MIKROMASÁŽE

Pozrieť viac

RUTINA 
NA TELO
 

Upozornenie: V prípade že máte rakovinu pŕs, nemali by ste používať nijaké prípravky s obsahom hormónov. Nezabudnite hydratovať aj váš krk a dekolt. Čím menej zložiek prostriedok obsahuje, tým lepšie!

RUTINA
NA RUKY A NOHY
 

Vaše ruky a nohy potrebujú špeciálnu pozornosť. Sú menej bohaté na tukové látky a mazové žľazy. Majú teda tendenciu rýchlejšie vysychať, hlavne vplyvom viacero vonkajších agresorov (chlad, trenie o topánky). Koža môže praskať a byť bolestivá. Do vášho každodenného života odporúčame zahrnúť niekoľko kľúčových aktivít.

AK MÁTE PODRÁŽDENÉ RUKY A NOHY, MALI BY STE PŘED SPANÍM POUŽÍVAŤ CICAPLAST BAUME B5

Pozrieť viac

NA UVOĽNENIE SI MÔŽETE PRODUKT JEMNE VMASÍROVAŤ DO POKOŽKY RÚK A NÔH

Pozrieť viac

NECHAJTE BALZAM PRENIKNÚŤ DO POKOŽKY, AŽ KÝM SA CELKOM VSTREBE

Pozrieť viac

DÁVAJTE SI POZOR NA TO, ABY VÁM MEDZI PRSTAMI NEOSTAL ŽIADNY PREBYTOČNÝ KRÉM

Pozrieť viac

NÁŠ ZÁVÄZOK VÁM

Od roku 1975 je poslaním La Roche-Posay podporovať tých, ktorí trpia citlivou alebo oslabenou pokožkou k zlepšeniu ich každodenného komfortu a kvality života.