PRIJÍMAM ZMENY 
DO MOJICH VLASOV

Vzhľadom k tomu, že onkologická liečba zabíja rakovinotvorné bunky, bohužiaľ môže tiež ovplyvniť rast vašich vlasov či ich úplné vypadanie. To sa tiež môže stať s ochlpením ostatných častí tela ako sú riasy a obočie.

Je veľmi dôležité sa na tieto zmeny pripraviť psychicky, ale sú aj praktické veci, ktoré môžete vyskúšať preto, aby bolo padanie vlasov lepšie zvládateľné. Ak sa rozhodnete, že budete chcieť nosiť parochňu, bežte k špecialistovi ešte pred vypadaním vlasov, aby ste si na parochňu zvykli. Je možné, že vo chvíli kedy budete mať menej vlasov vám bude väčšia zima, a to aj doma. Na medziobdobie, kým vám začnú vlasy opäť rásť, odporúčame si kúpiť novú čiapku či šatku.

Starostlivosť o pokožku hlavy bude jednou z priorít a La Roche-Posay prináša možnosti, ako ju chrániť a upokojiť. Nižšie nájdete spôsoby, ako sa vaše vlasy môžu zmeniť, a ako môžete tieto zmeny minimalizovať.

STRATA VLASOV

Alopécia je spôsobená liečbou, ktorá je zameraná na rýchlo sa množiace bunky. Tými sú nielen rakovinotvorné bunky, ale tiež bunky vlasových korienkov, čo vedie k náhlej alebo postupnej strate vlasov. Po liečbe by vám mali vlasy znovu dorásť hneď, ako sa telo zbaví chemických látok. 

Vypadávanie vlasov je u každého iné. Rádioterapia spôsobí stratu vlasov iba v miestach, na ktoré je liečba zacielená. Koľko vlasov môžete stratiť, bude závisieť na dávke a metóde rádioterapie, ktorú dostanete. Vlasy zvyčajne dorastú počas mesiacov, ale môžu byť tenšie alebo s inou štruktúrou.

 

REVOLUČNÉ RIEŠENIE,
KTORÉ POSKYTNE OCHRANU VAŠIM VLASOM A VLASOVEJ POKOŽKE

NÁŠ ZÁVÄZOK VÁM

Od roku 1975 je poslaním La Roche-Posay podporovať tých, ktorí trpia citlivou alebo oslabenou pokožkou k zlepšeniu ich každodenného komfortu a kvality života.