To prvé, na čo má onkologická liečba vplyv sú vlasy a chlpy. Našťastie v úplnej väčšine prípadov vlasy po liečbe opäť narastú. 

Pre zmiernení psychologických dopadov, týkajúcich sa straty vlasov, sa môžete zmocniť situácie a stretnúť sa s vlasovým špecialistom či kaderníkom. Tí vám môžu odporučiť ten najvhodnejší strih pred začiatkom liečby a poradiť vám so širokou ponukou náhradných riešení, ako sú syntetické parochne či parochne z pravých vlasov, turbany a ofiny. Možno budete skôr preferovať čapice, šiltovky, baretky, šatky a ďalšie alebo hlavu bez pokrývky. 

VYDRŽÍM TO
AJ BEZ VLASOV

Nebojte sa konzultácie so sociológom či psychológom v nemocnici alebo tiež s organizáciou, ktorá ponúka beauty workshopy. Môžete si tiež pohovoriť s dermatológom, vašou ošetrujúcou sestrou či kaderníkom. Tí vám pomôžu vybudovať si nový imidž.

/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/oncology/during-hairloss/lrp-oncology-2021-sitecore-during-during_hair_loss-flipcard1.jpg

1. DEŇ PRED TERAPIOU SI UMYTE VLASY VEĽMI JEMNÝM ŠAMPÓNOM

Umyte si vlasy veľmi jemným šampónom deň pred terapiou a  nepoužívajte šampón nasledujúce tri - päť dní. Vlasy jemne vysušte uterákom. Vyhnite sa čomukoľvek, čo by mohlo narušiť vašu vlasovú pokožku a vaše vlasy, ako sú sušiče vlasov, žehličky, kulmy, natáčky, farbenie, trvalé, vrkôčiky či pevné drdoly, a to aj niekoľko mesiacov po liečbe.
/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/oncology/during-hairloss/lrp-oncology-2021-sitecore-during-during_hair_loss-flipcard2.jpg

2. POUŽITIE STUDENEJ ČAPICE NA VLHKÉ VLASY PRED ZAČIATKOM CHEMOTERAPIE MȎŽE POMȎCŤ PREDCHÁDZAŤ VYPADÁVANIU VLASOV

Pri niektorých špecifických terapiách môže použitie studenej čapice na mokré vlasy 15 minút pred zahájením chemoterapie znížiť penetráciu toxínov vo vlasových bunkách, čo zabraňuje strate vlasov. Čapica musí byť vymenená hneď, ako začne schnúť a sňatá približne pol hodinu po ukončení terapie. Poraďte sa s vaším ošetrujúcim lekárom.
/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/oncology/during-hairloss/lrp-oncology-2021-sitecore-during-during_hair_loss-flipcard3.jpg

3. ODBORNÝ TIP NA OCHRANU VLASOVEJ POKOŽKY V NOCI

ODBORNÝ TIP

Kým pôjdete spať, dajte si na hlavu vlasovú sieťku alebo spite na saténovej obliečke vankúša. Jednou z výhod tohto materiálu je zamedzenie trenia napríklad v porovnaní s bavlnou či ľanom.
 
/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/oncology/during-hairloss/lrp-oncology-2021-sitecore-during-during_hair_loss-flipcard4.jpg

4. STARAJTE SA O SVOJ VLASOVÚ POKOŽKU VĎAKA VHODNEJ STAROSTLIVOSTI

 
Pokiaľ vám vypadali vlasy, môže vás svrbieť koža aj vlasová pokožka alebo vás môžu bolieť korienky. Starajte sa o svoju vlasovú pokožku tým, že jej poskytnete vhodnú starostlivosť. Masírujte si ju alebo si ju nechajte namasírovať každý deň vyživujúcou starostlivosťou o pokožku a zmiernite pocit svrbenia. Starostlivosť môžete nechať pôsobiť dlhšie tým, že si zabalíte hlavu do teplého uteráka. Pre upokojenie vlasovej pokožky môžete použiť Lipikar Balzam AP+M.
/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/oncology/during-hairloss/lrp-oncology-2021-sitecore-during-during_hair_loss-flipcard5.jpg

5. NÁŠ TIP SVRBÍ VÁS VLASOVÁ PAROCHŇA?

 

NÁŠ TIP

Svrbí vás vlasová parochňa? Françoise Coubron, bývalá pacientka, našla riešenie vytvorením patentovanej, inovatívnej a praktickej čapice: Clim'Hair (climhair.com).
/-/media/project/loreal/brand-sites/lrp/emea/tsh/oncology/during-hairloss/lrp-oncology-2021-sitecore-during-during_hair_loss-flipcard6.jpg

6. VYBERAJTE PRÍPRAVKY NA VLASY, KTORÉ MȎŽU POMȎCŤ UPOKOJIŤ VAŠU POKOŽKU

Pokiaľ vám vypadali vlasy, starajte sa o vlasovú pokožku pomocou špeciálne navrhnutých produktov starostlivosti o pokožku: masírujte ju alebo požiadajte niekoho, aby vám ju pomohol namasírovať každý deň výživným, upokojujúcim prípravkom, ako je Lipikar Balzam AP+M od La Roche-Posay. Využite príležitosť a relaxujte. Vyberte si vlasové prípravky, ktoré pomôžu upokojiť vlasovú pokožku a vrátiť vlasom hebkosť a lesk.

PRODUKTY, KTORÉ ODPORÚČAME
PRE UDRŽANIE VLASOV A VLASOVEJ POKOŽKY
 

Vlasy si môžete umývať prípravkom Kerium Extra jemný, v prípade vypadávania vlasov použite rovnaké prípravky ako na telo - čistiaci prípravok Lipikar Syndet AP+ a hydratačný Lipikar Balzam AP+M.

NAVRHUJEM SI
SVOJU POKRÝVKU HLAVY
 

Pred piatimi rokmi ma postihla veľmi agresívna forma rakoviny, ktorá ma stála 18 mesiacov chemoterapií, počas ktorých som prišla o vlasy. Snažila som sa nosiť parochňu, ale nemohla som sa s ňou stotožniť, a tak som si začala viazať na hlavu turbany, vďaka ktorým som aspoň na chvíľu získala pocit „vlasov". Ale nemať ani obočie ani riasy bolo veľmi stigmatizujúce. Na základe týchto okolností som vytvorila systém falošných ofín s patentom, cez ktorý si môžete dať čapicu či uviazať turban. Vďaka tomuto objavu som znovu získala svoju identitu a sebaistotu a preto ho chcem zdieľať pomocou the Franjynes. Chorobu som si nevybrala, ale teraz mám možnosť si vybrať, ako zvládať túto viditeľnú stigmu a ťažké momenty s ňou spojené. 

Julie Meunier Zakladateľka Franjynes - Lesfranjynes.com

NÁŠ ZÁVÄZOK VÁM

Od roku 1975 je poslaním La Roche-Posay podporovať tých, ktorí trpia citlivou alebo oslabenou pokožkou k zlepšeniu ich každodenného komfortu a kvality života.