OČI 
SÚ KĽÚČOVÉ

Pre mnohých ľudí je strata vlasov, obočia a rias jednou z emocionálne najnáročnejších častí onkologickej liečby. Pokiaľ vám vypadali riasy a obočie môžete mať pocit, že vaša tvár stratila časť svojej hĺbky. Akokoľvek sa to môže zdať ťažké, strata bude však pravdepodobne iba dočasná a bude trvať iba do ukončenia liečby. Vo chvíli, kedy vlasy a chĺpky začnú znovu dorastať stačí, aby dorástli len o centimeter a výrazne sa zmení tvar a definícia vašej tváre.

Kým čakáte na to, než vaše vlasy opäť dorastú, existuje mnoho riešení, ktoré môžete skúsiť a získať tak opäť svoju stratenú sebaistotu.

VYPLŇTE 
VAŠE OBOČIE

Vaše obočie určuje výraz a intenzitu vášho pohľadu a počas čakania, kým dorastie, ho môžete dokresľovať aspoň umelo. 

Vyberte si polomastnú ceruzku na obočie, vo farbe najbližšej vašim vlasom alebo vlasovej parochni. Drobnými dotykmi napodobňujúcimi smer rastu chĺpkov sa vyhnete ostrej linke, ktorá by mohla pôsobiť príliš výrazne.

Pre dosiahnutie prirodzeného obrysu línie obočia, použite pre inšpiráciu svoju fotografiu z doby pred liečbou. Existujú tiež farbiace šablóny, ktoré vás môžu viesť, alebo môžete zvážiť aj dermo-pigmentáciu. Ak chcete objaviť rôzne dostupné možnosti, vyhľadajte radu odborníka na estetiku a samozrejme sa vždy poraďte so svojím onkológom.

OBNOVTE HĽBKU SVOJICH OČÍ
BEZ MASKARY

 

TIP ODBORNÍKA: Pokiaľ vám to váš zdravotný stav dovolí, môžete na vonkajšom kútiku oka na línii rias jemne vytieňovať jednu tretinu spodného a horného viečka  a zväčšiť tak oko pomocou uhľových, slivkových, tmavohnedých, kaki alebo bronzových očných tieňov. Na oslabených očiach a mierne matných viečkach je najlepšie vyhnúť sa prílišnému zafarbeniu. Môže zvýrazniť znaky dehydratácie a zaťažiť vaše oko.
 

PRODUKTY, KTORÉ ODPORÚČAME
NA ZVÝRAZNENIE VAŠEJ DÚHOVKY

NÁŠ ZÁVÄZOK VÁM

Od roku 1975 je poslaním La Roche-Posay podporovať tých, ktorí trpia citlivou alebo oslabenou pokožkou k zlepšeniu ich každodenného komfortu a kvality života.