OMLADZUJEM
SVOJE TELO A POKOŽKU

Vaša onkologická liečba je konečne na konci a je dôležité, aby ste sa o seba aj v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch dobre starali.

Hoci najťažšie obdobie vašej liečby máte za sebou, je kľúčové pokračovať s dobrou rutinou starostlivosti o pleť, ktorú ste si počas liečby osvojili. Vaša pokožka bude počas tohto obdobia potrebovať extra lásku a starostlivosť, pretože môžete stále pociťovať určitú citlivosť, suchosť alebo podráždenie. Navyše je niekoľko vecí, na ktoré je potrebné dávať obzvlášť pozor, napr. slnečná expozícia.

Vy a vaši blízki ste bojovali s onkologickým ochorením už dlhú dobu a možno budete potrebovať čas, aby ste znovu vybudovali svoju fyzickú a emocionálnu stabilitu. Rady od ostatných onkologických pacientov vám môžu ponúknuť nový pohľad na vašu situáciu. S tým vám môžu pomôcť združenia pacientov. Je to bezpečné miesto, kde môžete naviazať kontakt s ostatnými v podobnej situácii, ako ste vy. 

 
Zatiaľ čo by sa niektoré jazvy mali masírovať iba pod dohľadom lekára, existuje niekoľko základných postupov schválených British Skin Foundation, ktoré vám môžu uľaviť. Nezabudnite sa však vždy poradiť so svojím lekárom, kým sa do akejkoľvek masáže pustíte. Zásadná nielen pre jazvy je navyše dobrá ochrana pred slnkom.

Zmeny vašej pokožky vám môžu pripadať ochromujúce, preto je niekedy lepšie zveriť sa do rúk dermatológa, ktorý vám môže s týmto bremenom pomôcť, najmä pokiaľ sa cítite po celej liečbe už vyčerpaný. Niektorí onkologickí pacienti sa rozhodnú navštíviť Termálne centrum La Roche-Posay vo Francúzsku. Terapeutické centrum je medzinárodne známe tým, že sa špecializuje na citlivé kožné ochorenia a ponúka mnoho wellness procedúr. Dokážu sa tu starať o vaše telo, pokožku a myseľ, čo môže byť vítanou úľavou počas vašej rekonvalescencie.

KOMUNIKUJEM
S ĎALŠÍMI ONKOLOGICKÝMI PACIENTMI

Teraz je čas pokračovať v hľadaní podpory u ostatných, ktorí majú s rakovinou tiež skúsenosť. U pacientskych spolkov nájdete dôležité rady a informácie. V posledných rokoch sa navyše komunikácia prirodzene presunula on-line, kde onkologickí pacienti zdieľajú svoje skúsenosti. 

NÁŠ ZÁVÄZOK VÁM

Od roku 1975 je poslaním La Roche-Posay podporovať tých, ktorí trpia citlivou alebo oslabenou pokožkou k zlepšeniu ich každodenného komfortu a kvality života.