MÁM RAKOVINU
A PRIPRAVUJEM SA NA TOTO OBDOBIE AKO NAJLEPŠIE VIEM

 
Vypočuť si diagnózu onkologického ochorenia je veľmi náročné a vzápätí si môžete začať klásť mnoho otázok. Ako sa mám na liečbu pripraviť? Ako to poviem blízkym? Mám navštíviť psychológa? Budem môcť ďalej chodiť do práce? Ako si môžem zachovať svoj spoločenský a súkromný život? Vedzte, že v tomto trápení nie ste sami: lekári, zdravotníci a terapeuti sú tu preto, aby vás podporili. 

Onkologické ochorenie môže priniesť do každodenného života mnoho zmien. Môže dôjsť k zmenám vo vašich vzťahoch, rodinnom živote a v práci a samozrejme dôjde k zmenám fyzickým. Liečba rakoviny môže mať vplyv na kvalitu vašich vlasov, pokožky a nechtov. U niektorých ľudí podstupujúcich onkologickú liečbu sa po rádioterapii alebo chemoterapii do určitej miery vyvinú kožné reakcie.
Môžete sa tiež začať venovať pilatesu a sofrológii pre relaxáciu a rozhýbaniu tela. Každý si v tom nájde svoje. Rozmaznávajte sa, je to dôležitý krok pri fyzickej a psychickej príprave na cestu, ktorá vás čaká. 

PRIPRAVUJEM SVOJE TELO 
A POKOŽKU


Onkologická liečba môže spôsobiť zmeny vo vašom tele aj na vašej pokožke. Avšak príprava pokožky predtým, ako sa tieto nežiaduce vedľajšie účinky objavia, vám môže v tomto ohľade veľmi pomôcť.

Urobte si čas na to, aby ste zistili, ako sa môže váš vzhľad premeniť. Pred zahájením liečby je potrebné vedieť, že existuje niekoľko dermatologických možností, z ktorých si môžete vybrať. Nalezenie správnych produktov pre hydratáciu a upokojenie pokožky je užitočným prvým krokom k zníženiu dopadov onkologickej liečby. Čistiaci produkt, ktorý rešpektuje pH vašej pleti, správne hydratačné prípravky, mlieka a ochrana proti slnku, to všetko pre vás vytvorí tú najlepšiu sadu nástrojov.

SOM 
SÚČASŤOU KOMUNITY


Zistenie, že máte rakovinu, môže vyvolať mnoho emocionálnych reakcií. Združenia pacientov a podporné skupiny sú tu preto, aby vám pomohli vyrovnať sa so všetkými aspektmi vašej diagnózy.

Poskytnú vám bezpečné prostredie pre zdieľanie skúseností a zoznámenie sa s inými pacientmi, ktorí čelia podobným výzvam. Sú to miesta, kde nájdete podporu, vypočutie a kde vám budú rozumieť. Môže byť oslobodzujúce napojiť sa na podpornú sieť, kde sa stretnete s ľuďmi, ktorým môžete dôverovať, aby ste spolu prebrali pocity ohľadne diagnózy a onkologickej liečby. Možnosť pohovoriť si s ľuďmi, ktorí rozumejú vašej situácii a majú k nej vzťah, posilní vaše sebavedomie, najmä pokiaľ sa vaše telo alebo pokožka počas liečby zmenili.
 
Zistíte, aký významný môže mať prínos prepojení sa s ostatnými pacientmi pre úspech liečby a zotavenie.

NÁŠ ZÁVÄZOK VÁM

Od roku 1975 je poslaním La Roche-Posay podporovať tých, ktorí trpia citlivou alebo oslabenou pokožkou k zlepšeniu ich každodenného komfortu a kvality života.