ČO JE TO 
SOFROLÓGIA

Diagnóza onkologického ochorenia môže byť ako fyzicky, tak aj psychicky náročná skúsenosť. Je mnoho alternatívnych terapií, ktoré môžete vyskúšať a pomôžu vám žiť s onkologickou diagnózou. Jednou z nich je sofrológia. Kombinuje východnú múdrosť so západnou vedou s cieľom priniesť harmóniu, pokoj a otvorenú myseľ všetkým, čo ju praktikujú. 

Používa mnoho relaxačných metód zameraných na dychové cvičenia, meditáciu, hypnózu a jemné pohyby, ktoré vám pomôžu sa spomaliť, uvoľniť a sústrediť sa len na vás.

Sofrológia hrá stále významnejšiu úlohu medzi rozvíjajúcimi sa postupmi podpornej liečby v onkológii. Sofrologické techniky vám pomôžu nájsť pokoj, zmierniť stres a ponúknu vám možnosť pracovať na sebe pomocou jednoduchých, ľahko reprodukovateľných cvičení.
 

6 VÝHOD
SOFROLÓGIE
 

Onkologická diagnóza so sebou nesie veľké množstvo emócií. Sofrológia vám môže pomôcť tieto emócie zvládať na dennej báze, a to ako počas liečby, tak aj po nej.

ČO SA DEJE
NA SEDENIACH SOFROLÓGIE?

Vedeli ste, že…?

during_scars-did_you_know_banner
MÔŽETE SA SPÝTAŤ V NEMOCNICI, KDE SA LIEČITE, ČI TÚTO AKTIVITU PONÚKAJÚ.
SOFROLÓGIU JE MOŽNÉ CVIČIŤ V SKUPINE ALEBO SÁM, POKIAĽ JE VÁM TO PRÍJEMNEJŠIE.

SEDENIE MÔŽE TRVAŤ
POKOJNE LEN 15 MINÚT
 

Vzhľadom k tomu, že sofrológiu je možné praktikovať v krátkych sedeniach, môžete ju jednoducho začleniť do svojej každodennej rutiny. Zvážte nastavenie dennej pripomienky či budíka, ktorý vám pripomenie, že máte cvičiť. Skúste byť niekoľko týždňov konzistentný a následne uvidíte priaznivé účinky.

NÁŠ ZÁVÄZOK VÁM

Od roku 1975 je poslaním La Roche-Posay podporovať tých, ktorí trpia citlivou alebo oslabenou pokožkou k zlepšeniu ich každodenného komfortu a kvality života.