PRIJÍMAM SVOJE TELO A POKOŽKU

Vaša onkologická liečba práve začala - môžete zaznamenať zmeny na pokožke, vlasoch, nechtoch a môžete si začať klásť otázky, ako sa správne starať o pleť a hygienu tela. Je to dôležité obdobie pre starostlivosť o vašu psychickú a fyzickú pohodu. 

Existuje mnoho spôsobov, ako ochrániť a starať sa o pokožku počas onkologickej liečby. K dispozícii sú produkty overené dermatológmi, ktoré sa starajú o vaše telo, tvár a pokožku hlavy.

„MOJA POKOŽKA BOLA UNAVENEJŠIA, SUCHÁ A SVRBIVÁ."
VÝPOVEDE PACIENTOV

„Moja pokožka bola unavenejšia, suchá a svrbivá. Pokožka bola začervenaná ako na mojej tvári, tak na mojom tele. Uvedomila som si, že sa musím o svoju pleť starať inak a prispôsobiť svoju rutinu starostlivosti o pleť počas liečby.“

VYŽIVUJEM SVOJE TELO A POKOŽKU

Pretože sa vaša pokožka počas onkologickej liečby zmení, teraz je ten správny čas starať sa o seba, vyživovať svoju pokožku a dopriať si chvíle pre seba. Každodenná rutina starostlivosti o pleť pomôže zlepšiť vašu pleť počas liečby.

V La Roche-Posay vyvíjame dermatologicky overené riešenia starostlivosti o pleť, ktoré upokojujú, vyživujú a chránia vašu citlivú pokožku pred, počas aj po liečbe. 

Názor odborníka

Toxicita kože je pri niektorých pacientoch taká závažná, že môže viesť k dočasnému alebo trvalému prerušeniu ich onkologickej liečby. Existuje však mnoho dermokozmetických riešení, ktoré môžu pomôcť zlepšiť stav vašej pokožky a kvalitu vášho života.

Pr. Ivan Krakowski Onkológ a prezident AFSOS, francúzsky hovoriaca asociácia pre podpornú liečbu v onkológii

OD DERMATOLÓGOV
A ONKOLÓGOV

Niektoré druhy onkologickej liečby, v závislosti od typu ochorenia, robia pokožku citlivejšiu a krehkejšiu. Reakcia pokožky sa môže líšiť v závislosti od typu pokožky, povahy ošetrenia alebo dĺžky jeho trvania. Onkologickí pacienti potrebujú počas liečby vedieť, ako sa najlepšie starať o svoju reaktívnu kožu.

La Roche-Posay vytvorilo skupinu dermatoonkológov a onkológov, ktorí sa špecializujú na dermatologické stavy spojené s onkologickou liečbou, aby pomohli nájsť riešenie pri kožnej toxicite.

V roku 2012 La Roche-Posay iniciovalo európsku pracovnú skupinu – European SKIn Management in Oncology (ESKIMO) – zloženú z dermatológov a onkológov špecializovaných na onkologickú starostlivosť a dermatologickú problematiku s ňou spojenú. Po preskúmaní aktualizovaných vedeckých poznatkov skupina čerpala zo svojich lekárskych znalostí a vyvinula odporúčanie, ako zvládať kožnú toxicitu pomocou vhodných dermokozmetických riešení, a následne tak zlepšiť kvalitu života pacientov počas ich onkologickej liečby.

Rovnaké odporúčania boli publikované v renomovaných recenzovaných vedeckých časopisoch.
Následne bola vytvorená FRESKIMO (FRench SKIn Management in Oncology) – francúzska pracovná skupina zahŕňajúca dermatológov a onkológov.

KOMUNIKUJEM SO SVOJÍM VNÚTORNÝM JA

V rámci podpornej starostlivosti vám fyzická aktivita, relax a terapia rozprávaním môžu pomôcť znovu sa spojiť so svojím vnútorným ja a nájsť silu počas onkologickej liečby.

Môžete vyskúšať dynamické relaxačné cvičenie ako je sopfrológia alebo prispôsobené fyzické aktivity ako pilates, ktoré môžu prispieť k zlepšeniu vášho fyzického aj duševného stavu.

Počas tohto obdobia sa môžete spoľahnúť na podporu od lekárov a ďalších zdravotníkov, ako sú fyzioterapeuti. Združenia pacientov sú tiež dôležitým miestom, kde sa môžete spoznať s inými pacientmi. Veľkú emocionálnu podporu môžete nájsť tým, že budete o svojej situácii hovoriť s ľuďmi, ktorí vám rozumejú.

NÁŠ ZÁVÄZOK VÁM

Od roku 1975 je poslaním La Roche-Posay podporovať tých, ktorí trpia citlivou alebo oslabenou pokožkou k zlepšeniu ich každodenného komfortu a kvality života.