Pomoc!
MOJE ALERGIE ZAČÍNAJÚ OVPLYVŇOVAŤ STAV MOJEJ KOŽE

Stoji zato zopakovať: koža je miestom č.1, kde sa prejaví alergická reakcia. Halvnými typmi svrbiacich alergických kožných vyrážok, ktoré v tejto sekcii objavíte: sú kontaktná dermatitída, žihľavka a atopický ekzém.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVEDE

1 quote-marks

Čo môžem robiť s alergickou vyrážkou?

Ochlaďte a upokojte pokožku pomocou termálnej vody. Potom posilnite ochrannú kožnú bariéru hypoalergénnym hydratačným prípravkom, ktorý chráni pokožku pri kontakte s alergénmi,ako sú peľ alebo pracie prostriedky. V prípade opakujúceho sa výskytu alergickej vyrážky, zvážte návštevu alergológa, ktorý urobí kožné alebo epikutánne (náplasťové) testy, aby zistil príčinu alergických reakcií.

Dozvedieť sa

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Čo znamená, ak ma svrbí pokožka bez vyrážky?

Môžete mať citlivú pokožku. Na rozdiel od kožnej alergie, ktorá spôsobuje vyrážku, citlivá pokožka často nemá viditeľné príznaky. Ľudia s citlivou pleťou často pociťujú svrbenie, pnutie, pichanie, pálenie a štípanie, a to buď neustále, alebo v reakcii na vnútorné a vonkajšie spúšťacie faktory (UV žiarenie, zmeny teploty, dráždivá kozmetika, hormonálne výkyvy...).


Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Ako dlho pretrváva kožná alergická reakcia?

Doba trvania závisí od typu reakcie. Urtikária (žihľavka) by nemala trvať dlhšie ako 24 hodín. Kontaktná dermatitída môže odznievať aj niekoľko týždňov. Ekzém je chronické ochorenie, jeho liečba môže trvať roky. Miernejšie alergické reakcie (svrbenie, pocity pálenia) je možné rýchlo upokojiť pomocou termálnej vody v spreji a hypoalergénneho krému.


Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

PRAVDA
ALEBO MÝTUS?

ALKOHOL MÔŽE
VAŠU ALERGIU ZHORŠIŤ.

PRAVDA

Alkohol je potenciálnou príčinou kožnej alergie. V skutočnosti vedci preukázali, že alkohol môže zhoršiť každú alergickú reakciu, či už je to astma, nádcha alebo rôzne druhy kožných pupienkov. Je to čiastočne spôsobené molekulami histamínu a siričitanov obsiahnutých v týchto alkoholických nápojoch.
Zistiť viac

DOMA VYRÁBANÉ PRÍPRAVKY SÚ
PRE CITLIVÚ PLEŤ
TABU.

PRAVDA

Aj keď vyrábanie vašich vlastných prípravkov z domácich surovín môže byť zábava, môže to však viesť k nechceným alergickým reakciám na vašej pokožke. Mnohé prírodné zložky môžu byť skutočne veľmi dráždivé.
Zistiť viac

OVOCIE A ZELENINA
NIKDY NESPÔSOBUJÚ ALERGIE.

MÝTUS

Niektoré druhy ovocia a zeleniny obsahujú vysoké množstvo zlúčenín nazývaných salicyláty (súvisiace s aspirínom). U osôb citlivých na salicyláty môžu potraviny bohaté na tieto zlúčeniny skutočne zhoršovať príznaky alergie, ako je senná nádcha, astma, ekzémy a kožné reakcie.
Zistiť viac

PRE ALERGICKÚ POKOŽKU
JE NAJLEPŠIE
VYHNÚŤ SA SPRCHE.

MÝTUS

Ak si na konci dňa nedáte sprchu, svoju pokožku nechávate celú noc v kontakte s alergénmi a dráždivými látkami, ako je peľ. Môžu narušiť funkciu kožnej bariéry a spôsobiť podráždenie.
Zistiť viac

Dozviete sa tiež o najdôležitejších alergických stavoch, ovplyvňujúcich iné časti tela - alergický zápal spojiviek, rinitída, astma a potravinové alergie. Stojí za zmienku, že 80 % všetkých alergií sa prejaví na koži (t. j. vo forme svrbivej vyrážky*). Napríklad potravinová alergia alebo sezónna peľová alergia vás môžu priviesť k intenzívnej svrbivej žihľavke.

Tieto články sú plné tipov, ako predísť alergickýcm reakciám, pretože každodenné faktory, akými sú spôsob upratovania domácnosti, množstvo vypitého alkoholu a hladina stresu, môžu prejavy alergických reakcií ovplyvniť.

Podelíme sa tiež o naše odborné odpoúčanie, ako zaistiť okamžité upokojenie reakcií voľnopredajnými prípravkami dostupnými v lekárni a vysvetlíme, kedy je čas vyhľadať lekársku pomoc.

*Alergické alebo netolerantné profilovanie kože. Francúzsko a Nemecko. A+A. Feburár 2009

Vedeli ste, že…?

Ak sa citlivá pleť neošetrí správne, je 2- až 5-krát NA ROZVOJ LEKÁROM DIAGNOSTIKOVATEĽNÝCH kožných alergií*.

Dozvedieť sa viac

* Zdroj: FARAGE 2008 British Association of Dermatologists. British Journal of Dermatology 2008 159, str. 231–266

NÁŠ ZÁVÄZOK
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostné normy, ktoré prekonali medzinárodné predpisy pre kozmetiku.

100 % PRÍPRAVKOV
TESTOVANÝCH NA ALERGIE

Pozrieť viac
Jediná podmienka = žiadne alergické reakcie
Ak zaznamenáme čo i len jediný prípad alergie, vraciame sa do laboratórií a upravujeme zloženie produktu.

OCHRANA ZLOŽENIA
PO CELÝ ČAS

Pozrieť viac
Vyberáme len obaly s tou najlepšou ochranou, aby sme použili iba nevyhnutné konzervačné látky, ktoré zaručujú zachovanie tolerancie a účinnosti po celý čas.

IBA TO NEVYHNUTNÉ,
A V SPRÁVNEJ DÁVKE

Pozrieť viac
Naše prípravky, vyvinuté v spolupráci s dermatológmi a toxikológmi, obsahujú iba nevyhnutné ingrediencie v správnej účinnej dávke.

TESTOVANÉ
NA VEĽMI CITLIVEJ
 PLETI

Pozrieť viac
Tolerancia našich prípravkov je overená na najcitlivejšej pleti: reaktívnej, alergickej, so sklonom k akné, atopickej, poškodenej alebo oslabenej liečbou rakoviny.

VÁŽENÍ
ČITATELIA

Tu uvedené informácie slúžia iba na všeobecné vzdelávacie účely a v žiadnom prípade by nemali byť náhradou odbornej lekárskej pomoci. Pri akýchkoľvek lekárskych otázkach by ste sa mali vždy obrátiť na kvalifikovaného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.