ALERGICKÁ
PLEŤ

Alergická pleť je veľmi reaktívna na prvky v našom prostredí nazývané alergény. Alergény možno nájsť všade okolo nás: Peľ vo vzduchu, potraviny, lieky, čistiace prostriedky, niektorá kozmetika… a to je len špička ľadovca!

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVEDE

1 quote-marks

Čo môžem robiť s alergickou vyrážkou?

Ochlaďte a upokojte pokožku pomocou termálnej vody. Potom posilnite ochrannú kožnú bariéru hypoalergénnym hydratačným prípravkom, ktorý chráni pokožku pri kontakte s alergénmi,ako sú peľ alebo pracie prostriedky. V prípade opakujúceho sa výskytu alergickej vyrážky, zvážte návštevu alergológa, ktorý urobí kožné alebo epikutánne (náplasťové) testy, aby zistil príčinu alergických reakcií.

Dozvedieť sa

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Čo znamená, ak ma svrbí pokožka bez vyrážky?

Môžete mať citlivú pokožku. Na rozdiel od kožnej alergie, ktorá spôsobuje vyrážku, citlivá pokožka často nemá viditeľné príznaky. Ľudia s citlivou pleťou často pociťujú svrbenie, pnutie, pichanie, pálenie a štípanie, a to buď neustále, alebo v reakcii na vnútorné a vonkajšie spúšťacie faktory (UV žiarenie, zmeny teploty, dráždivá kozmetika, hormonálne výkyvy...).


Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Čo spôsobuje vyrážku?

Vyrážky môžu byť spôsobené rôznymi zdravotnými problémami, vrátane vírusových infekcií, alergií a autoimunitných ochorení. V niektorých prípadoch môžu byť vyrážky spôsobené reakciami na kozmetické prípravky. Ak sa výskyt vyrážky časovo zhoduje s použitím konkrétneho produktu, zvážte radšej prípravok s hypoalergénnym zložením.


Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Môžete byť alergický na vlastnú pokožku?

Byť alergický na svoju vlastnú pokožku je v podstate nemožné. Jediný prípad, kedy k takejto situácii môže dôjsť, je pri alergii na slnko, kedy UV žiarenie mení kožnú substanciu a spôsobuje tak alergickú reakciu.


Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

PRAVDA
ALEBO MÝTUS

OVOCIE A ZELENINA
NIKDY NIE SÚ ALERGÉNNE.

MÝTUS

Niektoré druhy ovocia a zeleniny obsahujú vysoké množstvo zlúčenín nazývaných salicyláty (súvisiace s aspirínom). U osôb citlivých na salicyláty môžu potraviny bohaté na tieto zlúčeniny skutočne zhoršovať príznaky alergie, ako je senná nádcha, astma, ekzémy a kožné reakcie.
Zistiť viac

NAJLEPŠIOU ZÁSADOU PRI ALERGICKEJ
POKOŽKE JE SPRCHA KAŽDÝ DEŇ.

MÝTUS

Ak si na konci dňa nedáte sprchu, svoju pokožku nechávate celú noc v kontakte s alergénmi a dráždivými látkami, ako je peľ. Môžu narušiť funkciu kožnej bariéry a spôsobiť podráždenie.
Zistiť viac

ALKOHOL MÔŽE
VAŠE ALERGIE ZHORŠIŤ.

PRAVDA

Alkohol je potenciálnou príčinou kožnej alergie. V skutočnosti vedci preukázali, že alkohol môže zhoršiť každú alergickú reakciu, či už je to astma, nádcha alebo rôzne druhy kožných pupienkov. Je to čiastočne spôsobené molekulami histamínu a siričitanov obsiahnutých v týchto alkoholických nápojoch.
Zistiť viac

DOMÁCE RECEPTY SÚ ZAKÁZANÉ
PRE CITLIVÚ PLE'T.

PRAVDA

Aj keď vyrábanie vašich vlastných prípravkov z  domácich surovín môže byť zábava, môže to však viesť k nechceným alergickým reakciám na vašej pokožke. Mnohé prírodné zložky môžu byť skutočne veľmi dráždivé.
Zistiť viac

VŠETKO
O KOŽNÝCH ALERGIÁCH

Alergie môžu mať vplyv na rôzne časti tela, tu sa však sústredime na alergie pokožky. “Klasický” typ alergických kožných reakcií sa nazýva kontaktná dermatitída. V týchto prípadoch alergén prichádza do priameho kontaktu s pokožkou (napr. niklové náušnice), prechádza ochrannou bariérou pokožky a vyvoláva imunitnú reakciu vedúcu k alergickej reakcii. Aké sú typické príznaky kontaktnej dermatitídy? Začervenanie v mieste postihnutia, svrbenie, pálenie, šupinatenie až mokvanie kože. Alergická kožná reakcia môže trvať niekoľko týždňov. Neprepadajte však panike, hypoalergénna starostlivosť o pleť z lekárne je navrhnutá pre alergickú pokožku.

AKÝ VPLYV MAJÚ
ALERGIE NA POKOŽKU

Kožné alergické reakcie sa neobmedzujú iba na kontaktnú dermatitídu. V skutočnosti je pokožka miestom alergických prejavov #1, pričom 80 % alergií má následky na pokožku*. Je to preto, že kožné alergie – okrem kontaktnej dermatitídy – môžu byť spôsobené aj liekom, ktorý užívame, jedlom, ktoré konzumujeme (napríklad orechy) alebo našim prostredím (napríklad peľ alebo srsti domácich miláčikov). Aké sú typické prejavy alergií na pokožke? Pokožka často reaguje vo forme žihľavky, pupienkov a podráždenia spojeného so svrbením, pichaním či pocitmi horúčavy a pálenia. Navyše, ak si neustále fúkate nos, je pravdepodobné, že sčervená a bude podráždený. Ak sa prejavujú vaše kožné alergie, prvým miestom, na ktoré sa môžete obrátiť, je lekáreň: Voľnopredajné antihistaminiká spolu s hypoalergénnou starostlivosťou o pleť môžu veci rýchlo upokojiť.

„V tejto časti sa dozviete o rozdieloch medzi citlivou pokožkou, reaktívnou pokožkou a alergickou pokožkou. Taktiež sa podelíme o niekoľko odborných rád, ako sa vyhnúť kožným alergickým reakciám, ako aj o najlepšie riešenia pre pokožku so sklonom na alergie.“
*Profilácia alergickej alebo intolerantnej pleti. Francúzsko a Nemecko. A+A. Február 2009

NOVÝ
LIPIKAR BALZAM AP+M

Pre suchú pokožku a pokožku so sklonom k atopickému ekzému!

PREČO VZNIKAJÚ
KOŽNÉ OCHORENIA?

Kožný mikrobióm je zhluk baktérií, ktorý si kožné ekosystém pestuje, aby odolal najrôznejším škodlivým vplyvom.

NAŠ ZÁVÄZOK
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostné štandardy nad rámec medzinárodných predpisov o kozmetických produktoch.

100 % PRÍPRAVKOV
TESTOVANÝCH NA ALERGIE

Pozrieť viac
Jediná podmienka = žiadne alergické reakcie
Ak zaznamenáme čo i len jediný prípad alergie, vraciame sa do laboratórií a upravujeme zloženie produktu.

OCHRANA ZLOŽENIA
PO CELÝ ČAS

Pozrieť viac
Vyberáme len obaly s tou najlepšou ochranou, aby sme použili iba nevyhnutné konzervačné látky, ktoré zaručujú zachovanie tolerancie a účinnosti po celý čas.

IBA TO NEVYHNUTNÉ,
V SPRÁVNEJ AKTÍVNEJ DÁVKE

Pozrieť viac
Naše prípravky, vyvinuté v spolupráci s dermatológmi a toxikológmi, obsahujú iba nevyhnutné ingrediencie v správnej účinnej dávke.

TESTOVANÉ
NA VEĽMI CITLIVEJ
 PLETI

Pozrieť viac
Tolerancia našich prípravkov je overená na najcitlivejšej pokožke: reaktívnej, alergickej, so sklonom k akné, atopickej, poškodenej alebo oslabenej liečbou rakoviny.

VÁŽENÍ
ČITATELIA

Uvedené informácie slúžia iba na všeobecné vzdelávacie účely a v žiadnom prípade by nemali byť náhradou odbornej lekárskej pomoci. Pri akýchkoľvek lekárskych otázkach by ste sa mali vždy obrátiť na kvalifikovaného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.