Pomoc!
Moja koža je reaktívna, alergická

Kožná alergia sa všeobecne týka stavu nazývaného kontaktná dermatitída. Alergény, ako sú kovy (nikel, chróm), niektoré prísady v kozmetike a vonných látkach alebo čistiace prostriedky pre domácnosť, prichádzajú do dlhodobého kontaktu s pokožkou, kde stimulujú imunitnú reakciu, ktorá spôsobuje svrbenie, pálenie, šupinatú vyrážku. Top tipy, ako také kožné reakcie zahnať, nájdete v článkoch nižšie.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVEDE

1 quote-marks

Čo môžem urobiť s kožnou vyrážkou, ktorá svrbí?

Kožná vyrážka, ktorá zahŕňa žihľavku (červenú vyrážku), kontaktná dermatitída a ekzém. So všetkými týmito problémami vám pomôžu voľnopredajné orálne antihistaminiká. Svrbenie okamžite upokojí taktiež aplikácia termálnej vody. Potom posilnite ochrannú kožnú bariéru’vašej pokožky pomocou hypoalergénneho hydratačného prípravku. Ak sa svrbivá vyrážka vracia či neustupuje, skúste navštíviť alergológa, aby určil príčinu vašich problémov.

Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Ako dlho pretrváva kožná alergická reakcia?

Doba trvania závisí od typu reakcie. Urtikaria (žihľavka) by nemala trvať dlhšie ako 24 hodín. Kontaktná dermatitída môže odznievať aj niekoľko týždňov. Ekzém je chronické ochorenie, jeho liečba môže trvať roky. Miernejšie alergické reakcie (svrbenie, pocity pálenia) je možné rýchlo upokojiť termálnou vodou v spreji a hypoalergénnym krémom.


Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Čo znamená hypoalergénny?

Hypoalergénny jednoducho znamená, že určitý produkt (zvyčajne kozmetický) pravdepodobne nevyvolá alergickú reakciu. Mnoho značiek však prehlasuje, že ich produkty sú hypoalergénne bez toho, aby ich prípravky boli akokoľvek testované. TOLERIANE Ultra bol testovaný na veľmi citlivej až alergickej pleti, výsledky skutočne preukázali hypoalergénne vlastnosti.


Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

PRAVDA
ALEBO MÝTUS?

OVOCIE A ZELENINA
NIKDY NIE SÚ ALERGÉNNE.

MÝTUS

Niektoré druhy ovocia a zeleniny obsahujú vysoké množstvo zlúčenín nazývaných salicyláty (súvisiace s aspirínom). U osôb citlivých na salicyláty môžu potraviny bohaté na tieto zlúčeniny skutočne zhoršovať príznaky alergie, ako je senná nádcha, astma, ekzémy a kožné reakcie.
Zistiť viac

NAJLEPŠIOU ZÁSADOU PRI ALERGICKEJ
POKOŽKE JE SPRCHA KAŽDÝ DEŇ.

MÝTUS

Ak si na konci dňa nedáte sprchu, svoju pokožku nechávate celú noc v kontakte s alergénmi a dráždivými látkami, ako je peľ. Môžu narušiť funkciu kožnej bariéry a spôsobiť podráždenie.
Zistiť viac

ALKOHOL MÔŽE
VAŠE ALERGIE ZHORŠIŤ.

PRAVDA

Alkohol je potenciálnou príčinou kožnej alergie. V skutočnosti vedci preukázali, že alkohol môže zhoršiť každú alergickú reakciu, či už je to astma, nádcha alebo rôzne druhy kožných pupienkov. Je to čiastočne spôsobené molekulami histamínu a siričitanov obsiahnutých v týchto alkoholických nápojoch.
Zistiť viac

DOMÁCE RECEPTY SÚ ZAKÁZANÉ
PRE CITLIVÚ PLE'T.

PRAVDA

Aj keď vyrábanie vašich vlastných prípravkov z  domácich surovín môže byť zábava, môže to však viesť k nechceným alergickým reakciám na vašej pokožke. Mnohé prírodné zložky môžu byť skutočne veľmi dráždivé.
Zistiť viac

RÔZNE DRUHY ALERGIÍ
MÔŽU MAŤ VPLYV NA STAV KOŽE

Kontaktná dermatitída však nie je jediným typom kožnej alergie. Koža tiež reaguje na alergény - v našej strave, v našom okolí i v liekoch, ktoré užívame - často vo forme žihľavky, čo sú červené podliatiny, ktoré sa objavujú na koži a svrbia. Pri miernejšie forme reakcie kože so sklonom k prejavom alergie svrbí, páli a štípe, keď je vystavená kozmetickým prípravkom, ktoré nie sú hypoalergénne a neboli testované na alergiu alebo agresívnym prísadám v čiastiacich prostriedkoch pre domácnosť. Zvláštnym prípadom kožnej alergie, s ktorým sa zoznámite v článkoch nižšie, je alergia na slnko, kde sú príznaky podobné alergii vyvolanej UV lúčmi.

JE MOJE KOŽA
CITLIVÁ, REAKTÍVNA, ALEBO ALERGICKÁ?

Pokožka so sklonom k alergiám nie je rovnaká ako citlivý či reaktívny typ kože. Zatiaľ čo pokožka so sklonom k alergiám reaguje na špecifické alergény viditeľnými prejavmi, citlivá pokožka pociťuje nepríjemné pocity (mravčenie, svrbenie, pálenie atď.) buď neustále alebo v reakcii na vnútorné (stres či korenené jedlo) a vonkajšie (tvrdá voda či klimatizácia) spúšťacie faktory. Na citlivej pokožke si pravdepodobne nevšimnete žiadny viditeľný príznak, akým je napríklad začervenanie.

Články v tejto sekcii vám o týchto 3 zložitých typoch kože prezradia viac, vrátane špecifickej dennej starostlivosti, ktorá im pomôže udržať v ich komfortných zónach.

NÁŠ ZÁVÄZOK
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostné štandardy nad rámec medzinárodných predpisov o kozmetických produktoch.

100 % PRÍPRAVKOV
TESTOVANÝCH NA ALERGIE

Pozrieť viac
Jediná podmienka = žiadne alergické reakcie
Ak zaznamenáme čo i len jediný prípad alergie, vraciame sa do laboratórií a upravujeme zloženie produktu.

OCHRANA ZLOŽENIA
PO CELÝ ČAS

Pozrieť viac
Vyberáme len obaly s tou najlepšou ochranou, aby sme použili iba nevyhnutné konzervačné látky, ktoré zaručujú zachovanie tolerancie a účinnosti po celý čas.

IBA TO NEVYHNUTNÉ,
V SPRÁVNEJ AKTÍVNEJ DÁVKE

Pozrieť viac
Naše prípravky, vyvinuté v spolupráci s dermatológmi a toxikológmi, obsahujú iba nevyhnutné ingrediencie v správnej účinnej dávke.

TESTOVANÉ
NA VEĽMI CITLIVEJ
 PLETI

Pozrieť viac
Tolerancia našich prípravkov je overená na najcitlivejšej pleti: reaktívnej, alergickej, so sklonom k akné, atopickej, poškodenej alebo oslabenej liečbou rakoviny.

VÁŽENÍ
ČITATELIA

Tu uvedené informácie slúžia iba na všeobecné vzdelávacie účely a v žiadnom prípade by nemali byť náhradou odbornej lekárskej pomoci. Pri akýchkoľvek lekárskych otázkach by ste sa mali vždy obrátiť na kvalifikovaného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.