OBNOVENIE PLETI A KOŽNEJ BARIÉRY

Kožná bariéra je ochranný štít, ktorý chráni našu pleť pred vonkajšími vplyvmi, ako sú: UV žiarenie a znečistenie z ovzdušia. Správna starostlivosť o kožnú bariéru znižuje dehydratáciu, citlivosť a známky starnutia a podráždenia pokožky. Výsledkom správnej starostlivosti o pleť je vyživená, zdravo vyzerajúca a žiarivá pleť.

POZRIME SA BLIŽŠIE NA TOHTOROČNÚ NOVINKU A INOVATÍVNY PRODUKT V OBLASTI OBNOVY KOŽNEJ BARIÉRY!

Jednou z kľúčových vlastností tohto séra je jeho schopnosť chrániť pleť pred iritáciou, suchosťou a vonkajším vplyvom. Vďaka zloženiu obsahujúcemu 10 % vitamín B5pomáha sérum obnovovať a chrániť kožnú bariéru, čo vedie k menšiemu zápalu a celkovo zdravšej pleti. Vitamín B5 má aj silné regeneračné účinky, ktoré pomáhajú obnoviť poškodenú pleť.

Ďalším dôležitým prvkom v sére je zlúčenina HEPES, ktorá pôsobí na drsnú textúru pleti. To znamená, že sérum pomáha vyhladiť pokožku, čím zlepšuje jej celkový vzhľad a textúru. Tento efekt dodáva pleti mladistvý a zdravý výzor.

Jedinečným prvkom séra je aj obsah baktérie Aqua Posae Filiformis. Tieto mikroorganizmy majú schopnosť obnovovať kožnú bariéru a vyrovnávať mikrobióm pokožky. Vďaka tomu sa pokožka stáva odolnejšou proti vonkajším vplyvom a zachováva si optimálny stav. 

Jednou z kľučových výhod séra La Roche-Posay Cicaplast B5 je jeho hydratačná schopnosť. Vďaka svojej sťahujúcej textúre posilňuje ochrannú bariéru pleti, čo pokožke umožňuje udržiavať až 24-hodinovú hydratáciu. To je zásadné pre udržanie pružnosti a zdravého vzhľadu pleti.

Podráždenie pleti môžeme chápať ako určitý protest pokožky proti vnútorným či vonkajším faktorom. Poďme sa na ne spoločne pozrieť! 

 

Podráždenie pleti môže byť spôsobené mnohými faktormi:

 

  1. Ochorenia kože, ktoré mávajú genetickú príčinu (ekzémy a ichtyózy), ale aj vysoká miera stresu či prekonanie ochorenia.
  2. Alergické reakcie na určité látky, ako sú potraviny, nevhodná kozmetika, ktorej zložky môžu vyvolať začervenanie, najmä u osôb s citlivou pleťou.
  3. Nadmerné vystavenie slnku či dlhodobý pobyt na slnku bez použitia účinnej SPF ochrany môže spôsobiť podráždenie pleti až popáleniny. Alebo naopak chladné počasie, vietor či sneh.
  4. Nedostatočná hydratácia pleti môže spôsobiť suchosť a podráždenie.
  5. Aj kontakt s dráždivými látkami, ako sú chemikálie v pracích prostriedkoch môžu negatívne ovplyvniť stav vašej pleti, rovnako prípravky na liečbu iných kožných problémov môžu prispieť k vysušeniu a podráždeniu pleti.
  6. Hormonálna nerovnováha môže ovplyvniť stav pleti, predovšetkým u žien počas menštruácie, tehotenstva alebo menopauzy.  
  7. Dermatologické zákroky môžu najmä v prvých dňoch po ich podstúpení spôsobiť značný diskomfort či vyššiu citlivosť pleti.

Väčšina vyššie spomenutých vonkajších faktorov môže poškodiť vašu kožnú bariéru