Poškodená
pokožka

Ak hľadáte informácie a rady, ktoré vám pomôžu podporiť rýchle a zdravé hojenie poškodenej pokožky - každodenné rezy a škrabance, povrchové popáleniny, podráždenú alebo popraskanú kožu, pokožku po zákroku (chirurgický zákrok, chemický peeling, laser...) alebo novo tetovanou koži - potom ste na správnom mieste!

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVEDE

1 quote-marks

Ako môžem ošetriť plienkovú dermatitídu?

Pri ošetrení plienkových vyrážok kúpte dieťa vo vlažnej vode pomocou jemného prípravku bez obsahu mydla, ako je CICAPLAST Lavant B5 alebo LIPIKAR AP+ Syndet. Jemne osušte a naneste mimoriadne jemný ochranný krém, ako je CICAPLAST Balzam B5, ktorý opraví bariérovú funkciu pokožky. Okrem týchto opatrení zabezpečte, aby sa plienky pravidelne vymieňali a aby neboli príliš tesné.

Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Ako môžem obnoviť pokožku spálenú od slnka?

Prvým krokom, ktorý pomôže pokožke poškodenej slnečným žiarením, je zabrániť ďalšiemu poškodeniu denným krémom na tvár s obsahom retinolu, o ktorý urýchľuje premenu buniek na povrchu pokožky, aby bola jasnejšia, a zároveň do hĺbky doplní kolagén a elastín a obnoví tak vrásky. REDERMIC R UV SPF 30 kombinuje slnečné filtre s retinolom vhodné pre citlivú pokožku.

Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Ako môžem obnoviť poskodenú pokožku?

Ak bola vaša pokožka spálená alebo poškodená porezaním, na urýchlenie procesu obnovy bariéry pokožky použite ochranný balzam na obnovu, ako je CICAPLAST Baume B5. Ak máte chirurgickú ranu so stehmi, masírujte si jazvu pomocou CICAPLAST Gel B5, aby ste optimalizovali opravu bariérovej funkcie pokožky. Tento výrobok je možné použiť aj po chemickom peelingu alebo laserovom ošetrení.

Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Sú pehy znamením poškodenej pokožky?

Niektorí ľudia majú pehy a nie je to známka prílišného vystavenia pokožky slnečnému žiareniu. Niekomu sa však po vystavení slnku naozaj vyskytnú pehy. V tomto prípade poukazujú na to, že pokožka reagovala na UV lúče, ktoré môžu spôsobiť poškodenie. Preto pokožku každý deň chráňte širokospektrálnym UVA-UVB ochranným krémom, aby ste zabránili poškodeniu slnečným žiarením.

Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Čo môžem robiť s citlivou pokožkou, keď som chorý?

Pri prechladnutí alebo chrípke môže byť pokožka tváre citlivejšia v dôsledku opakovaného fúkania nosa. Ak chcete upokojiť boľavú pokožku, rozotrite po oblasti termálnu vodu z La Roche-Posay a na červené miesta naneste CICAPLAST Baume B5. Môžete ju nechať pôsobiť ako masku cez noc, aby sa pokožka zotavila. Na posilnenie svojej kožnej bariéry používajte Toleriane Ultra každý deň.

Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

PRAVDA
ALEBO MÝTUS?

KEĎ STE CHORÝ
VAŠA POKOŽKA JE SUCHŠIA
 

PRAVDA

Prechladnutie a chrípka vysušujú našu pokožku a zanechávajú ju suchú a matnú. Samotné ochorenia spojené s liekmi, ktoré užívame, a skutočnosť, že mnohí z nás sú pripútaní na lôžko počas ochorenia, vedie k zbaveniu pokožky vlhkosti.
Zistiť viac

CHEILITÍDA JE VEDECKÉ
POMENOVANIE PRE POPRASKANÉ PERY

PRAVDA

Cheilitída je len iný názov pre popraskané pery. Pery sú suché a šupinaté a môžu sa vytvoriť bolestivé zvislé praskliny. Aj pokožka okolo pier je niekedy podráždená. Táto suchosť spôsobuje nepríjemné pocity pálenia.
Zistiť viac

POPÁLENIE 1. STUPŇA
JE AKO SPÁLENIE SA OD SLNKA

PRAVDA

Popálenina 1. stupňa je ako úpal. Ovplyvňuje iba vonkajšiu vrstvu kože a spôsobuje, že postihnutá oblasť je začervená a bolestivá. Povrchové popáleniny tiež často svrbia v dôsledku uvoľňovania histamínu.
Zistiť viac

OBLIZOVANIE POPRASKANÝCH PIER
JE DOBRÝ NÁPAD
 

MÝTUS

Ľudia so suchými a popraskanými perami si ich často často olizujú a odtrhávajú alebo odhryzujú odlupujúcu sa pokožku. Je to síce lákavé, ale iba to zhoršuje situáciu tým, že zbavuje pokožku jej prirodzenej ochrannej vrstvy a vyvoláva to začarovaný kruh.
Zistiť viac

Vedeli ste, že…?

Bolo preukázané, že prípravok CICAPLAST BAUME B5 účinkoval pri 21 kožných ochoreniach na viac než 9 739 pacientoch.

Zdroj: Moyal D, Seite S. An international observational study on the management of epidermal wound healing. Poster EADV 2016.

NÁŠ ZÁVÄZOK
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostné štandardy nad rámec medzinárodných predpisov o kozmetických produktoch.

100 % PRÍPRAVKOV
TESTOVANÝCH NA ALERGIE

Pozrieť viac
Jediná podmienka = žiadne alergické reakcie
Ak zaznamenáme čo i len jediný prípad alergie, vraciame sa do laboratórií a upravujeme zloženie produktu.

OCHRANA ZLOŽENIA
PO CELÝ ČAS

Pozrieť viac
Vyberáme len obaly s tou najlepšou ochranou, aby sme použili iba nevyhnutné konzervačné látky, ktoré zaručujú zachovanie tolerancie a účinnosti po celý čas.

IBA TO NEVYHNUTNÉ,
V SPRÁVNEJ AKTÍVNEJ DÁVKE

Pozrieť viac
Naše prípravky, vyvinuté v spolupráci s dermatológmi a toxikológmi, obsahujú iba nevyhnutné ingrediencie v správnej účinnej dávke.

TESTOVANÉ
NA VEĽMI CITLIVEJ
 PLETI

Pozrieť viac
Tolerancia našich prípravkov je overená na najcitlivejšej pleti: reaktívnej, alergickej, so sklonom k akné, atopickej, poškodenej alebo oslabenej liečbou rakoviny.

VÁŽENÍ
ČITATELIA

Tu uvedené informácie sú určené iba na všeobecne vzdelávacie účely a nemali by v žiadnom prípade nahrádzať odborné lekárske poradenstvo. V otázkach zdravia je nutné vždy vyhľadať radu kvalifikovaného zdravotníckeho experta.