PLEŤ SO SKLONOM K ALERGII
RIEŠENIA A LIEČBA

Alergické reakcie pokožky môžu vyzerať dramaticky až desivo (vyrážky, šupiny, červené škvrny) a môžu byť spojené s mimoriadne nepríjemnými pocitmi (pichanie, svrbenie, pocity pálenia). 

Dobrou správou je, že v lekárni sú na pokožku so sklonom k alergii k dispozícii kvalitné dermokozmetické prípravky (v prípade potreby sa môžu kombinovať s voľnopredajnými liekmi či liekmi na predpis).

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVEDE

1 quote-marks

Čo znamená hypoalergénny?

Hypoalergénny jednoducho znamená, že určitý produkt (zvyčajne kozmetický) pravdepodobne nevyvolá alergickú reakciu. Mnoho značiek však prehlasuje, že ich produkty sú hypoalergénne bez toho, aby ich prípravky boli akokoľvek testované. TOLERIANE Ultra bol testovaný na veľmi citlivej až alergickej pleti, výsledky skutočne preukázali hypoalergénne vlastnosti.


Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Ako dlho pretrváva kožná alergická reakcia?

Doba trvania závisí od typu reakcie. Urtikária (žihľavka) by nemala trvať dlhšie ako 24 hodín. Kontaktná dermatitída môže odznievať aj niekoľko týždňov. Ekzém je chronické ochorenie, jeho liečba môže trvať roky. Miernejšie alergické reakcie (svrbenie, pocity pálenia) je možné rýchlo upokojiť pomocou termálnej vody v spreji a hypoalergénneho krému.


Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Čo spôsobuje vyrážku?

Vyrážky môžu byť spôsobené rôznymi zdravotnými problémami, vrátane vírusových infekcií, alergií a autoimunitných ochorení. V niektorých prípadoch môžu byť vyrážky spôsobené reakciami na kozmetické prípravky. Ak sa výskyt vyrážky časovo zhoduje s použitím konkrétneho produktu, zvážte radšej prípravok s hypoalergénnym zložením.


Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Čo môžem urobiť s kožnou vyrážkou, ktorá svrbí?

Kožná vyrážka može predstavovať žihľavku, kontaktnú dermatitídu a ekzém. Svrbenie okamžite upokojí aj aplikácia termálnej vody. Potom posilnite ochrannú kožnú bariéru’vašej pokožky pomocou hypoalergénneho hydratačného prípravku. Ak sa svrbivá vyrážka vracia či neustupuje, skúste navštíviť alergológa, aby určil príčinu vašich reakcií.

Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

PRAVDA
ALEBO MÝTUS

NESPRCHOVAŤ SA
JE PRI ALERGICKEJ POKOŽKE ZÁSADA Č. 1.

MÝTUS

Ak sa na konci dňa neosprchujete, svoju pokožku nechávate celú noc v kontakte s alergénmi a dráždivými látkami, ako sú napríklad peľ a nečistoty. Tie môžu narušiť ochrannú bariéru kože a spôsobiť podráždenie.
Zistiť viac

ALKOHOL MÔŽE
ALERGIE ZHORŠIŤ.

PRAVDA

Alkohol môže byť potenciálnou príčinou kožnej alergie. Vedci v skutočnosti preukázali, že alkohol môže zhoršiť rôzne alergické reakcie, či už je to astma, senná nádcha alebo rôzne druhy kožných vyrážok. Z časti je to kvôli histamínu a molekulami siričitanov obsiahnutých v týchto alkoholických nápojoch.
Zistiť viac

PRI CITLIVEJ PLETI
SA KOZMETIKA VLASTNEJ VÝROBY NEODPORÚČA.

PRAVDA

Aj keď vyrábanie vašich vlastných prípravkov z domácich surovín môže byť zábava, môže to však viesť k nechceným alergickým reakciám na vašej pokožke. Mnohé prírodné ingrediencie môžu byť skutočne veľmi dráždivé.
Zistiť viac

ALERGIU MÔŽE SPÔSOBIŤ
VÁŠ KOZMETICKÝ ŠTETEC.

PRAVDA

Kozmetické štetce a aplikátory na líčenie môžu byť výrazné lapače prachu a alergénov, preto je nutné ich pravidelne čistiť. Štetce čistite hypoalergénnym mydlom alebo čistiacim prípravkom na kozmetické štetce, aby ste sa nevystavovali zbytočnému riziku.
Zistiť viac

AKO SA STARAŤ
O PLEŤ SO SKLONOM K ALERGIÁM

Základné zásady: Pri čistení platí, že čím šetrnejšie, tím lepšie. Dôležité je nezbaviť pokožku o ochrannú vrstvu lipidov. Požiadajte svojho lekárnika o jemné čistiace prípravky vhodné pre pleť so sklonom k alergiám. Po očistení upokojte tvár termálnou vodou v spreji (ktorá sa dá naniesť na vatový tampónik a použiť ako studený obklad na núdzové upokojenie pleti). Pre doplnenie rutinnej starostlivosti o pleť so sklonom k alergiám, skúste intenzívne upokojujúci hypoalergénny krém s minimálnym obsahom ingrediencií, vďaka ktorému bude vaša pleť časom menej zraniteľná.

PLEŤ SO SKLONOM K ALERGIÁM A JEJ ŽIVÝ EKOSYSTÉM:
MIKROBIÓM

Optimálna starostlivosť o pleť so sklonom k alergiám by mala pôsobiť aj na neviditeľnú ochrannú kožnú bariéru tvorenú z mikroorganizmov, tzv. mikrobióm, ktorý je nevyhnutný pre jej zdravie a ochranu. Pre dlhotrvajúci upokojujúci účinok používajte termálnu vodu v spreji  a ochranné krémy s jej obsahom , pretože táto ingrediencia je prírodným prebiotikom schopným doplňovať povrchový ekosystém pokožky a zaistiť pleti dlhodobé upokojenie, ochranu a úľavu.

V tejto časti nájdete komplexné rutiny starostlivosti o pleť so sklonom k alergii s odporúčaniami na produkty, ktoré pomôžu upokojiť podráždenie. Taktiež sa dozviete viac o záväzku značky La Roche-Posay vytvárať produkty, ktoré budú najšetrnejšie k tej najcitlivejšej a alergickej pleti. A na záver, ak sa rozhodnete pre konzultáciu s alergológom, poskytneme vám informácie o tom, čo môžete očakávať a ako sa na svoju konzultáciu pripraviť (spoločne s formulárom ku stiahnutiu pre denné záznamy o alergiách).

AKO MÔŽEME UPOKOJIŤ
CITLIVÚ POKOŽKU?

Zistite, čo môžete urobiť, aby ste upokojili svoju citlivú pokožku.

Teraz lepšie rozumieme mechanizmom, ktoré môžu spôsobiť reaktívnu alebo citlivú pokožku. Neurotransmitery prítomné v nervových zakončeniach umiestnených na povrchu pokožky zohrávajú svoju úlohu; účinné látky, ako je neurosenzín, pôsobia na tieto neurotransmitery tak, že znižujú alebo eliminujú  nepríjemné pocity u žien. S citlivou pokožkou by sa samozrejme malo zaobchádzať jemne. Napríklad pri odličovaní, použite prípravok Dermo Cleanser, aplikujte si ho na ruku, rozotrite po tvári a pomocou vatového tampónu opatrne odstráňte make-up. Termálna voda tiež pomáha zmierniť akýkoľvek zápal. Odporúčané prípravky boli špeciálne vyvinuté pre citlivú pokožku, dermatologicky testované a prispôsobené tak, aby vyhovovali konkrétnym typom pokožky.

NÁŠ ZÁVÄZOK
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostné štandardy nad rámec medzinárodných predpisov o kozmetických produktoch.

100 % PRÍPRAVKOV
TESTOVANÝCH NA ALERGIE

Pozrieť viac
Jediná podmienka = žiadne alergické reakcie
Ak zaznamenáme čo i len jediný prípad alergie, vraciame sa do laboratórií a upravujeme zloženie produktu.

OCHRANA ZLOŽENIA
PO CELÝ ČAS

Pozrieť viac
Vyberáme len obaly s tou najlepšou ochranou, aby sme použili iba nevyhnutné konzervačné látky, ktoré zaručujú zachovanie tolerancie a účinnosti po celý čas.

IBA TO NEVYHNUTNÉ,
V SPRÁVNEJ AKTÍVNEJ DÁVKE

Pozrieť viac
Naše prípravky, vyvinuté v spolupráci s dermatológmi a toxikológmi, obsahujú iba nevyhnutné ingrediencie v správnej účinnej dávke.

TESTOVANÉ
NA VEĽMI CITLIVEJ
 PLETI

Pozrieť viac
Tolerancia našich prípravkov je overená na najcitlivejšej pleti: reaktívnej, alergickej, so sklonom k akné, atopickej, poškodenej alebo oslabenej liečbou rakoviny.

VÁŽENÍ
ČITATELIA

Tu uvedené informácie slúžia iba na všeobecné vzdelávacie účely a v žiadnom prípade by nemali byť náhradou odbornej lekárskej pomoci. Pri akýchkoľvek lekárskych otázkach by ste sa mali vždy obrátiť na kvalifikovaného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.