AKO SA SPRÁVNE STARAŤ 
O CITLIVÚ POKOŽKU

Nevhodne zvolené prípravky starostlivosti o pleť môžu zanechať na citlivej pleti nepríjemné pocity a dojem príliš napnutej pokožky (to spôsobujú napríklad drsné peelingy a produkty plné zbytočných prísad). Naopak správna rutina starostlivosti o pleť môže zaistiť, že sa budete aj s citlivou pleťou cítiť komfortne.   

VY SA PÝTATE
DERMATOLÓG ODPOVEDÁ

1 quote-marks

Aký je najlepší prostriedok na pranie bielizne pre citlivú pokožku?

Pokiaľ máte citlivú pokožku, odporúčame vám vyhnúť sa biologickým detergentom, pretože enzýmy v zložení môžu dráždiť pokožku. V ideálnom prípade by mal byť váš prací prostriedok bez parfemácie, farbív a parabénov a tiež by mal byť hypoalergénny.

Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

AKÝ JE NAJLEPŠÍ KRÉM PRE CITLIVÚ POKOŽKU?

Pokiaľ máte citlivú pokožku, potrebujete hydratačný krém vyvinutý pre tento typ pleti bez obsahu „problematických látok" ako sú napríklad parfemácia, farbivá, lanolín a alkohol, a ideálne s obsahom upokojujúcich zložiek akými sú Neurosensin a Termálna voda z La Roche-Posay. V neposlednom rade by mal krém tiež obsahovať prebiotické zložky navracajúce rovnováhu mikrobiómu vašej pokožky.

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

AKO MÔŽEM HOLIŤ SVOJU CITLIVÚ POKOŽKU?

Holením sa môže pokožka narušiť na povrchu, čo vedie k „popáleniu žiletkou", predovšetkým na citlivej pokožke. Pri holení citlivej pokožky ju najskôr navlhčite vlažnou vodou a následne vmasírujte olej. Potom sa uistite, že vaša pena na holenie neobsahuje alkohol a hoľte sa veľmi miernym tlakom pomocou mokrého, jednočepeľového strojčeka. Pokračujte aplikáciou hojivého krému s vitamínom B5.

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

ČO JE TO CITLIVÁ POKOŽKA?

Pokiaľ pociťujete nepríjemné pocity – ťahanie, pichanie, pálenie alebo štípanie – v reakcii na faktory, akými sú zmeny teploty, vietor, UV žiarenie, tvrdá voda alebo nešetrné produkty, bez viditeľnej vyrážky, máte pravdepodobne citlivú pokožku. Pre definitívne stanovenie diagnózy zvážte návštevu dermatológa.

Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

PRAVDA 
ALEBO MÝTUS

PSYCHICKÁ POHODA
MÔŽE OVPLYVNIŤ CITLIVOSŤ POKOŽKY

PRAVDA

Stres a intenzívne emócie spôsobujú dilatáciu krvných ciev v koži, čo vyvoláva začervenanie a pocity diskomfortu. Mnoho ľudí považuje rôzne relaxačné techniky za cenného pomocníka k udržaniu si svojej citlivej pokožky v hladine zen. Tento prístup funguje najlepšie v kombinácii s odbornými prípravkami starostlivosti o citlivú pleť, akými sú napríklad prípravky z radu TOLERIANE.
Zistiť viac

VYSTAVENIE SLNKU MÔŽE 
ZVÝŠIŤ CITLIVOSŤ POKOŽKY

PRAVDA

Slnko môže naozaj ovplyvňovať mieru citlivosti pokožky. Je to preto, že UV žiarenie je spúšťačom oxidačného stresu a zápalov v pokožke, čo spôsobuje začervenanie a vyrážky. Zaraďte širokospektrálnu UVA-UVB ochranu a ochranu pred dlhovlnným UVA žiarením, ako napríklad rad ANTHELIOS, do vašej každodennej starostlivosti o pleť.
Zistiť viac

ORGANICKÉ PRODUKTY SÚ TIE
NAJLEPŠIE PRE CITLIVÚ POKOŽKU

MÝTUS

To, že je niečo prírodného pôvodu automaticky neznamená, že to nespôsobí na citlivej koži vyrážky. V skutočnosti môže mnoho prírodných rastlinných extraktov vyvolávať už známe pocity pichania, pálenia a štípania. Čo sa alergénov týka, príroda je ich plná!
Zistiť viac

DLHÁ HORÚCA SPRCHA 
POMȎŽE UPOKOJIŤ CITLIVÚ POKOŽKU

MÝTUS

Po náročnom dni vám horúca sprcha síce môže uvoľniť svaly, ale horúca voda alebo rozmočenie určite nie sú pre citlivú pokožku dobrou voľbou. Vystavenie citlivej pokožky vysokým (a nízkym) teplotám stimuluje uvoľňovanie histamínu (molekuly svrbenia), ktoré môže spustiť reťazovú reakciu podráždenia. Najlepšie je zvoliť krátke, vlažné sprchy alebo kúpele.
Zistiť viac

RUTINA STAROSTLIVOSTI O PLEŤ
PRE CITLIVÚ PLEŤ

V tejto podsekcii objavíte dermatológmi odporúčané postupy pre starostlivosť o vašu citlivú pleť. Základný postup: vyčistite pleť jemnou micelárnou vodou, následne naneste termálnu vodu, ktorá pleť prirodzene upokojí, a potom použite hydratačný krém s šetrným zložením obohateným o upokojujúce a prebiotické aktívne zložky.

Nájdete tu praktického sprievodcu, ako vybrať tie správne produkty pre vašu citlivú pleť, vrátane toho, na aké ingrediencie si dať pozor, najlepšie obaly, ktoré udržia obsah produktu nekontaminovaný a ako svoje produkty najskôr otestovať, aby ste sa uistili, že vašu pokožku nepodráždia a nespôsobia jej začervenanie. Dáme vám tiež najlepšie odporúčania produktov pre citlivú pleť vhodných pre mastnú a aknóznu pleť, zrelú pleť, dehydratovanú pleť, pleť so sklonom k začervenaniu a ďalšie.

NÁŠ ZÁVÄZOK
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostné štandardy nad rámec medzinárodných predpisov o kozmetických produktoch.

100 % PRÍPRAVKOV
TESTOVANÝCH NA ALERGIE

Pozrieť viac
Jediná podmienka = žiadne alergické reakcie
Ak zaznamenáme čo i len jediný prípad alergie, vraciame sa do laboratórií a upravujeme zloženie produktu.

IBA TO NEVYHNUTNÉ
A V SPRÁVNEJ DÁVKE

Pozrieť viac
Naše prípravky, vyvinuté v spolupráci s dermatológmi a toxikológmi, obsahujú iba nevyhnutné ingrediencie v správnej účinnej dávke.
laroche posay safety commitment sensitive skin model baby

TESTOVANÉ
NA VEĽMI CITLIVEJ PLETI

Pozrieť viac
Tolerancia našich prípravkov je overená na najcitlivejšej pleti: reaktívnej, alergickej, so sklonom k akné, atopickej, poškodenej alebo oslabenej liečbou rakoviny.

OCHRANA ZLOŽENIA
PO CELÝ ČAS

Pozrieť viac
Vyberáme len obaly s tou najlepšou ochranou, aby sme použili iba nevyhnutné konzervačné látky, ktoré zaručujú zachovanie tolerancie a účinnosti po celý čas.

POZRITE SI ĎALŠIE ČLÁNKY O TOM,
ČO SPȎSOBUJE CITLIVÚ POKOŽKU

placeholder PRÍČINY CITLIVEJ POKOŽKY:
VONKAJŠIE A VNÚTORNÉ VPLYVY
Pozrite sa na to
placeholder Vitamín
pre ochranu pokožky
Pozrite sa na to
placeholder Nepotrebujete oheň,
aby vaša pleť žiarila
Pozrite sa na to

VÁŽENÍ
ČITATELIA

Tu uvedené informácie sú určené iba na všeobecne vzdelávacie účely a nemali by v žiadnom prípade nahrádzať odborné lekárske poradenstvo. V otázkach zdravia je nutné vždy vyhľadať radu kvalifikovaného zdravotníckeho experta.