VEDELI STE,
ŽE...

20 %
detí
na celom svete

má problémy s pokožkou
so sklonom k ekzému

VAŠE OTÁZKY,
ODPOVEDE NÁŠHO ODBORNÍKA

1 quote-marks

Ako vyzerá ekzém?

U bábätiek ekzém spôsobuje drsné šupinaté ložiská, a to najmä na lícach a na brade. U starších detí a  u dospelých sa ekzematické miesta objavujú hlavne na krku a v kožných záhyboch okolo lakťov, zápästí a pod kolenami. Ložiská ekzému môžu byť rozškrabané a môžu krvácať. Môžu sa tvoriť aj pľuzgiere, ktoré niekedy mokvajú. Pokožka sa časom stáva tuhá a hrubá.


Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Čo spôsobuje ekzém u bábätiek?

Ekzém je dedičné ochorenie, ktoré sa často vyskytuje u viacerých členov rodiny. Pokožka neprodukuje dostatočné množstvo kožného mazu, je krehká, zraniteľná, nie je chránená pred alergénmi a dráždivými látkami. To spôsobuje jej dehydratáciu. Pokožka je preto suchá a svrbí, a to najčastejšie na lícach, na brade a v oblasti kĺbov. Ekzém u väčšiny detí vymizne pred nástupom do školy, v niektorých prípadoch však môže pretrvávať do dospelosti.


Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

1 quote-marks

Svrbí ekzém?

Áno! Svrbenie (alebo puritus) je jedným z hlavných príznakov ekzému. Povrchová ochranná bariéra kože je narušená, čo znamená, že alergény a dráždivé látky môžu prenikať do pokožky, výsledkom je zápal a uvoľňovanie histamínu, ktorý svrbenie spôsobuje. Suchý svrbivý ekzém je možné riešiť prípravkami čistenia bez mydla a nanášaním upokojujúceho emoliencia pre obnovu rovnováhy priateľských baktérií na koži. Aplikácia sa odporúča dvakrát denne.

Dozvedieť sa viac

BOL PRE VÁS TENTO ČLÁNOK UŽITOČNÝ?

Rôzne podoby
ekzému

Ekzém je kožné ochorenie, ktoré môže postihovať tvár, kolená, zápästia a lakte.

Visuals above were selected by dermatologists for their representativity of the different stages of atopic eczema. Regardless of severity, atopic eczema should be diagnosed by a dermatologist or competent health professional. This information is not intended to replace an actual medical consultation.

IDEÁLNE RIEŠENIE
PRE VAŠU POKOŽKU

LIPIKAR VÍŤAZNÉ TRIO

Značka La Roche-Posay vytvorila rad LIPIKAR pred 25 rokmi. Účinnosť týchto telových prípravkov pre pokožku so sklonom k atopickému ekzému u dospelých, detí a bábätiek bola preukázaná klinickými štúdiami. Lipikar sa tak stal referenčným radom pre účinné riešenie tejto kožnej patológie.

LIPIKAR AP+ Kúpeľový a sprchovací olej jemne čistí veľmi suchú, citlivú pokožku ...
Pozrite sa na to
LIPIKAR Balzam AP+M navracia rovnováhu kožnému mikrobió...
Pozrite sa na to
LIPIKAR STICK AP+ prináša okamžitú úľavu od svrbenia a upokojuje. Kedykoľv...
Pozrite sa na to

The information displayed on this website is intended solely for general educational purposes and should not in any case be a substitute for professional medical advice, diagnosis or treatment.
You should always seek the advice of a qualified health provider with any medical question you may have.