Ekzém u detí: ako zvládnuť atopickú pokožku počas športu

Article Read Duration 3 min. čítania

Zvládanie atopického ekzému počas športu:

• Na plávanie; pred ponorením sa do vody, naneste krém proti atopii, osprchujte sa akonáhle vystúpite z vody a naneste ešte LIPIKAR Baume AP +

• Na športy, ktoré si vyžadujú konkrétny výstroj, si predtým, ako sa oblečiete, naneste krém na pokožku so sklonom k atopii a oblečte si bavlnenú vestu alebo tričko • Vyvarujte sa prílišnej horúčave a spoteniu sa

• Mali by ste vedieť, kedy si treba oddýchnuť

• LIPIKAR Stick AP + majte neustále vo vrecku

Ste basketbalový jumper, diskotékový tanečník alebo majster kung-fu? Existuje veľa športov, ktoré si môžete vychutnať, ale cvičenie môže byť dôvodom prečo sa atopický ekzém spúšťa prostredníctvom kožných vyrážok a vzplanutí, ktoré svrbia. Hovoríme, že atopická pokožka by nikdy nemala prekážať tomu, aby sa deti bavili a športovali, takže tu je rýchly sprievodca používaním správneho krému a starostlivosťou o pokožku ako šampión!"

ŠPLECH! PLÁVANIE PRE DETI A BATOĽATÁ
S ATOPICKOU POKOŽKOU

POUŽITE KRÉM NA ATOPICKÚ POKOŽKU PRED A PO PLÁVANÍ

Nie je nič lepšie ako plávať vo vode ako ryba. Je však potrebná opatrnosť, pretože plavecký bazén aj morská voda môžu potrápiť vašu pokožku so sklonom k atopickému ekzému. Pred ponorením si naneste krém LIPIKAR Baume AP +. Po vystúpení z vody sa opláchnite v sprche a potom znova naneste na vyrážky trochu Baume krému.

ŠPORTOVÉ DRESY A ATOPICKÝ EKZÉM
U DETÍ

VYBERTE SPRÁVNU VÝSTROJ, ABY STE ZABRÁNILI TVORBE KOŽNÝCH VYRÁŽOK, KTORÉ SVRBIA

Ak hráte futbal, chodíte na džudo, balet a podobne, možno budete musieť nosiť dres alebo špeciálne oblečenie. Tieto oblečenia sú často vyrobené z polyesteru (a nie z priedušného najlepšieho priateľa pokožky, bavlny), a preto môžu vyvolať pocit škriabania. Pred oblečením dresu si preto vždy naneste krém na atopický ekzém. A skúste si obliecť pod všetko, čo nie je vyrobené z bavlny, dať bavlnenú vestu alebo tričko, ktoré chráni vašu pokožku.

AKO SA ZAPOTIŤ
KEĎ MÁTE ATOPICKÚ DERMATITÍDU

POT JE SPÚŠŤAČOM ATOPICKÉHO EKZÉMU

Nech už si vyberiete akýkoľvek šport, nezabudnite sa na začiatku cvičenia pomaly zahriať, aby ste sa vyhli príliš rýchlemu zahriatiu, ktoré môže byť spúšťačom vzplanutia ekzému. Určite si urobte malé prestávky, kedy sa môžete napiť vody a ochladiť sa. Skvelým tipom je osviežiť pokožku počas prestávok sprejom s termálnou vodou! Pot môže byť tiež spúšťačom,pokiaľ zostane na pokožke príliš dlho. Opláchnite ho vo vlažnou sprchou (asi 32 ° C po dobu 5-10 minút), pokožku osušte bavlneným uterákom a potom naneste na pleť nejaký atopický Baume krém.

ATOPICKÝ EKZÉM U DETÍ A ŠPORT:
KEDY JE NAJLEPŠIE DAŤ SI PRESTÁVKU

POČAS ZÁVAŽNÉHO VZPLANUTIA ATOPICKÉHO EKZÉMU JE NAJLEPŠIE DAŤ SI PAUZU

Šport a pohyb sú úžasné pre vaše zdravie a šťastie. Občas je však najlepšie povzbudiť svojich priateľov z "lavičky". Tu je kedy:

  • v najteplejších a najchladnejších dňoch roka
  • keď sa infikuje váš atopický ekzém
  • keď ste sa toľko poškriabali, že pokožka je krvavo-červená
  • keď máte vzplanutie ekzému (niekoľko dní svrbenie)

KRÉM NA CESTY PRE ATOPICKÚ POKOŽKU PRE BATOĽATÁ A DETI

TYČINKOVÁ FORMA KRÉMU, KTORÚ POUŽIJETE KDEKOĽVEK

Nech už hráte akýkoľvek šport, majte svoj LIPIKAR Stick AP + vo vrecku. Je to super efektívny špecializovaný krém na pokožku náchylnú na atopiu v podobe tyčinky pre batoľatá a deti. Ak pocítite svrbenie, chyťte ho a krúžte ním na pokožke, aby ste zbavili stôp svrbenia!

Pamätajte na zlaté pravidlo: „Nikdy si nedovoľte, aby vám atopický ekzém stál v ceste. Stačí nájsť spôsoby, ako ho obísť! “ Takto sa môžete sústrediť na to, aby ste sa stali športovými šampiónmi ... Alebo sa aspoň bavte skúšaním!

PRAVDA
ALEBO MÝTUS?

VZPLANUTIA EKZÉMU MÔŽE
SPÔSOBIŤ STRES.

PRAVDA

Nevieme vysvetliť prečo, ale odborníci potvrdili, že emócie, šok a stres môžu hrať pri vzplanutí ekzému významnú úlohu. Je známe, že atopický ekzém je ochorenie genetického pôvodu. Ak je pre vás spúšťačom stres, zamerajte sa na techniky jeho zvládania, trénujte napríklad mindfulness.
Zistiť viac

ATOPICKÁ DERMATITÍDA
MÔŽE BYŤ NÁKAZLIVÁ.

MÝTUS

Atopická dermatitída alebo ekzém je genetické ochorenie a v žiadnom prípade nie je nákazlivé. Liečba príznakov atopickej dermatitídy je založená na náhradách mydla, zmäkčovacích prostriedkoch a  topických kortikosteroidoch.
Zistiť viac

ATOPICKÁ DERMATITÍDA
ČASOM VYMIZNE.

PRAVDA

V  závislosti od dieťaťa môže atopická dermatitída trvať niekoľko mesiacov či rokov. Polovica detí, ktoré majú ekzém ako bábätká, sa vylieči do 5. roku života. V  niektorých prípadoch atopický ekzém pretrváva až do dospelosti, no nie je to možné predvídať. Na ekzém neexistuje definitívny liek, dá sa však zvládnuť správnou liečbou.
Zistiť viac

MÔŽE STRAVA
ZHORŠOVAŤ EKZÉM?

PRAVDA

Niektoré potraviny môžu pôsobiť ako spúšťač ekzému a  spôsobiť vzplanutie. Ak si myslíte, že jedlo môže byť zhoršujúcim faktorom ekzému u  vás alebo vášho dieťaťa, vyhľadajte lekára, ktorý môže urobiť krvné a kožné testy, aby zistil, či nemáte alergiu na rôzne potraviny (obvykle podozrivými sú arašidy, mlieko, sója, pšenica, ryby a vajcia).
Zistiť viac

NÁŠ ZÁVÄZOK
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostné štandardy nad rámec medzinárodných predpisov o kozmetických produktoch.

100 % PRÍPRAVKOV
TESTOVANÝCH NA ALERGIE

Pozrieť viac
Jediná podmienka = žiadne alergické reakcie
Ak zaznamenáme čo i len jediný prípad alergie, vraciame sa do laboratórií a upravujeme zloženie produktu.

LEN TO NEVYHNUTNÉ
V  SPRÁVNEJ AKTÍVNEJ DÁVKE

Pozrieť viac
Naše prípravky, vyvinuté v spolupráci s dermatológmi a toxikológmi, obsahujú iba nevyhnutné ingrediencie v  správnej účinnej dávke.

TESTOVANÉ
NA VEĽMI CITLIVEJ
 PLETI

Pozrieť viac
Tolerancia našich prípravkov je overená na najcitlivejšej pleti: reaktívnej, alergickej, so sklonom k akné, atopickej, poškodenej alebo oslabenej liečbou rakoviny.

OCHRANA ZLOŽENIA
PO CELÝ ČAS

Pozrieť viac
Vyberáme len obaly s tou najlepšou ochranou, aby sme použili iba nevyhnutné konzervačné látky, ktoré zaručujú zachovanie tolerancie a účinnosti  po celý čas.