Slnečná pigmentácia
(tehotenstvo, melazma)

V predchádzajúcich sekciách sme sa venovali spojitosti medzi slnečnou expozíciou, známkami starnutia a rizikom rakoviny kože. Táto sekcia sa zameria na problémy s nezjednotenou pigmentáciou v dôsledku UV expozície.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVEDE

1 quote-marks

Čo znamená SPF v opaľovacom kréme?

SPF (Sun Protection Factor - Slnečný ochranný faktor) udáva stupeň ochrany pred UVB žiarením. Prípravky ochrany pred slnkom sa delia do štyroch kategórií SPF: Slabá ochrana (6 až 10), Stredná (15 až 25), Vysoká (30 až 50) a Veľmi vysoká (50+).


Dozvedieť sa viac

Bol pre vás tento článok užitočný?

1 quote-marks

Aký je najlepší opaľovací krém pre citlivú pokožku?

Niektoré krémy na opaľovanie môžu na citlivej pokožke spôsobiť pocit diskomfortu. Rozhodnite sa pre širokospektrálnu ochranu UVA-UVB, ktorá je testovaná na najcitlivejšej pokožke, ako je napríklad rad ANTHELIOS od La Roche-Posay. Termálna voda La Roche-Posay v prípravkoch Anthelios pomáha upokojiť citlivú pokožku.

Dozvedieť sa viac

 

Bol pre vás tento článok užitočný?

1 quote-marks

Môžete byť alergický na vlastnú pokožku?

Byť alergický na svoju vlastnú pokožku je v podstate nemožné. Jediný prípad, kedy k takejto situácii môže dôjsť, je pri alergii na slnko, kedy UV žiarenie mení kožnú substanciu a spôsobuje tak alergickú reakciu.


Dozvedieť sa viac

Bol pre vás tento článok užitočný?

PRAVDA
ALEBO MÝTUS?

KEĎ JE POD MRAKOM
NIE JE TREBA SA CHRÁNIŤ
 

MÝTUS

Dokonca aj v šedom a daždivom dni je pokožka vystavená UV lúčom, ktoré napomáhajú vzniku známok starnutia pleti. Ak chcete plne chrániť svoju pokožku, používajte každodennú ochranu pred slnečným žiarením, nielen keď je teplo a slnečno.
Zistiť viac

PRE VAŠE DETI
JE SLNKO DOBRÉ
 

MÝTUS

Detská pokožka je obzvlášť citlivá na škodlivé účinky slnka. Preto sa pediatri a dermatológovia zhodujú, že deti a batoľatá do 3 rokov by nemali byť vystavené priamemu slnečnému žiareniu. Po tomto veku sa uistite, že používate vysoko ochranný širokospektrálny UVA-UVB opaľovací krém, ako je Anthelios.
Zistiť viac

DETI SÚ VOČI SLNKU
VIAC ZRANITEĽNÉ
 

PRAVDA

Bezpečnosť detí na slnku je prvoradá, najmä keď viete, že k 50-80% poškodenia spôsobeného UV žiarením dochádza pred 20 rokom života. Toto riziko však možno zásadne znížiť pomocou správnej ochrany.
Zistiť viac

PIGMENTÁCIA
V TEHOTENSTVE

Hormonálne zmeny počas tehotenstva môžu zapríčiniť riziko vzniku tehotenskej masky, tzv. melazmy. Ako prevenciu tmavých škvŕn a hnedých máp na čele, lícach a nad hornou perou odporúčame počas všetkých 3 trimestrov každodennú ochranu s SPF 50.

V článku nižšie sa dozviete, ktoré prípravky používať počas tehotenstva a aké zmeny v životnom štýle urobiť, aby ste predišli tehotenskej maske.

STARNUTIE PLETI
A PIGMENTÁCIA

Nájdete tu aj článok o problémoch s pigmentáciou v súvislosti so starnutím (nepravidelné rozloženie melanínu, starecké škvrny...). Vysvetlíme, prečo je opaľovací krém ten najlepší anti-ageingový prípravok a ako toxické duo znečistenie + UV žiarenie môžu byť spúšťačom všetkých problémov s pigmentáciou pletí.

Všetko, čo by ste radi vedeli o fotoprotekcii

Viete, ako sa najlepšie chrániť pred slnkom? Vica Kerekes sa pýta, dermatologička odpovedá.

NÁŠ ZÁVÄZOK
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostné normy, ktoré prekonali medzinárodné predpisy pre kozmetiku.

100 % PRÍPRAVKOV
TESTOVANÝCH NA ALERGIE

Pozrieť viac
Jediná podmienka = žiadne alergické reakcie
Ak zaznamenáme čo i len jediný prípad alergie, vraciame sa do laboratórií a upravujeme zloženie produktu.

IBA TO NEVYHNUTNÉ
A V SPRÁVNEJ DÁVKE

Pozrieť viac
Naše prípravky, vyvinuté v spolupráci s dermatológmi a toxikológmi, obsahujú iba nevyhnutné ingrediencie v správnej účinnej dávke.
laroche posay safety commitment sensitive skin model baby

TESTOVANÉ
NA VEĽMI CITLIVEJ PLETI

Pozrieť viac
Tolerancia našich prípravkov je overená na najcitlivejšej pleti: reaktívnej, alergickej, so sklonom k akné, atopickej, poškodenej alebo oslabenej liečbou rakoviny.

OCHRANA ZLOŽENIA
PO CELÝ ČAS

Pozrieť viac
Vyberáme len obaly s tou najlepšou ochranou, aby sme použili iba nevyhnutné konzervačné látky, ktoré zaručujú zachovanie tolerancie a účinnosti po celý čas.

VÁŽENÍ
ČITATELIA

Tu uvedené informácie slúžia iba na všeobecné vzdelávacie účely a v žiadnom prípade by nemali byť náhradou odbornej lekárskej pomoci. Pri akýchkoľvek lekárskych otázkach by ste sa mali vždy obrátiť na kvalifikovaného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.