Slnečná pigmentácia
(tehotenstvo, melazma)

V predchádzajúcich sekciách sme sa venovali spojitosti medzi slnečnou expozíciou, známkami starnutia a rizikom rakoviny kože. Táto sekcia sa zameria na problémy s nezjednotenou pigmentáciou v dôsledku UV expozície.

VAŠE OTÁZKY
NAŠE ODPOVEDE

1 quote-marks

Čo znamená SPF v opaľovacom kréme?

SPF znamená „slnečný ochranný faktor“. Týka sa to schopnosti vášho slnečného krému chrániť pokožku pred UVB lúčmi, ktoré spôsobujú spálenie. Čím vyššie číslo, tým vyššia ochrana. Na slnku sa odporúča aplikovať minimálne SPF 30 každé 2 hodiny. Pre celé telo je potrebné množstvo vo veľkosti golfovej loptičky.

Dozvedieť sa viac

Bol pre vás tento článok užitočný?

1 quote-marks

Aký je najlepší opaľovací krém pre citlivú pokožku?

Niektoré krémy na opaľovanie môžu na citlivej pokožke spôsobiť nepríjemné štípanie. Rozhodnite sa pre širokospektrálnu ochranu UVA-UVB, ktorá je testovaná na najcitlivejšej pokožke, ako je napríklad rada ANTHELIOS od La Roche-Posay. Produkty ANTHELIOS prirodzene zjednocujú protizápalové a antioxidačné účinky termálnej vody La Roche-Posay na upokojenie citlivej pokožky.

Dozvedieť sa viac

 

Bol pre vás tento článok užitočný?

1 quote-marks

Môžete byť alergický na vlastnú pokožku?

Byť alergický na svoju vlastnú pokožku je v podstate nemožné. Jediný prípad, kedy k takejto situácii môže dôjsť, je pri alergii na slnko, kedy UV žiarenie mení kožnú substanciu a spôsobuje tak alergickú reakciu.


Dozvedieť sa viac

Bol pre vás tento článok užitočný?

PRAVDA
ALEBO MÝTUS?

KEĎ JE POD MRAKOM
NIE JE TREBA SA CHRÁNIŤ
 

MÝTUS

Dokonca aj v šedom a daždivom dni je pokožka vystavená UV lúčom, ktoré napomáhajú vzniku známok starnutia pleti. Ak chcete plne chrániť svoju pokožku, používajte každodennú ochranu pred slnečným žiarením, nielen keď je teplo a slnečno.
Zistiť viac

PRE VAŠE DETI
JE SLNKO DOBRÉ
 

MÝTUS

Detská pokožka je obzvlášť citlivá na škodlivé účinky slnka. Preto sa pediatri a dermatológovia zhodujú, že deti a batoľatá do 3 rokov by nemali byť vystavené priamemu slnečnému žiareniu. Po tomto veku sa uistite, že používate vysoko ochranný širokospektrálny UVA-UVB opaľovací krém, ako je Anthelios.
Zistiť viac

DETI SÚ VOČI SLNKU
VIAC ZRANITEĽNÉ
 

PRAVDA

Bezpečnosť detí na slnku je prvoradá, najmä keď viete, že k 50-80% poškodenia spôsobeného UV žiarením dochádza pred 20 rokom života. Toto riziko však možno zásadne znížiť pomocou správnej ochrany.
Zistiť viac

PIGMENTÁCIA
V TEHOTENSTVE

Hormonálne zmeny počas tehotenstva môžu zapríčiniť riziko vzniku tehotenskej masky, tzv. melazmy. Ako prevenciu tmavých škvŕn a hnedých máp na čele, lícach a nad hornou perou odporúčame počas všetkých 3 trimestrov každodennú ochranu s SPF 50.

V článku nižšie sa dozviete, ktoré prípravky používať počas tehotenstva a aké zmeny v životnom štýle urobiť, aby ste predišli tehotenskej maske.

STARNUTIE PLETI
A PIGMENTÁCIA

Nájdete tu aj článok o problémoch s pigmentáciou v súvislosti so starnutím (nepravidelné rozloženie melanínu, starecké škvrny...). Vysvetlíme, prečo je opaľovací krém ten najlepší anti-ageingový prípravok a ako toxické duo znečistenie + UV žiarenie môžu byť spúšťačom všetkých problémov s pigmentáciou pletí.

Všetko, čo by ste radi vedeli o fotoprotekcii

Viete, ako sa najlepšie chránit pred slnkom? Vica Kerekes sa pýta, dermatologička zodpovedá.

NAŠE ZÁVÄZKY
BEZPEČNOSTI

Bezpečnostné štandardy nad rámec medzinárodných predpisov o kozmetických produktoch.

100 % PRÍPRAVKOV
TESTOVANÝCH NA ALERGIE

Pozrieť viac
Jediná podmienka = žiadne alergické reakcie
Ak zaznamenáme čo i len jediný prípad alergie, vraciame sa do laboratórií a upravujeme zloženie produktu.

OCHRANA ZLOŽENIA
PO CELÝ ČAS

Pozrieť viac
Vyberáme len obaly s tou najlepšou ochranou, aby sme použili iba nevyhnutné konzervačné látky, ktoré zaručujú zachovanie tolerancie a účinnosti po celý čas.

IBA TO NEVYHNUTNÉ
V SPRÁVNEJ AKTÍVNEJ DÁVKE

Pozrieť viac
Naše prípravky, vyvinuté v spolupráci s dermatológmi a toxikológmi, obsahujú iba nevyhnutné ingrediencie v správnej účinnej dávke.

TESTOVANÉ
NA VEĽMI CITLIVEJ
 PLETI

Pozrieť viac
Tolerancia našich prípravkov je overená na najcitlivejšej pleti: reaktívnej, alergickej, so sklonom k akné, atopickej, poškodenej alebo oslabenej liečbou rakoviny.

VÁŽENÍ
ČITATELIA

Tu uvedené informácie slúžia iba na všeobecné vzdelávacie účely a v žiadnom prípade by nemali byť náhradou odbornej lekárskej pomoci. Pri akýchkoľvek lekárskych otázkach by ste sa mali vždy obrátiť na kvalifikovaného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.